تاریخ انتشار
يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵
کد مطلب : ۴۱۸۱۷۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

مشکوک بودن ۳ مورد به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

تعطیل شدن فوری قلیان سراها / مشکوک بودن ۳ مورد به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
۱
مشکوک بودن ۳ مورد به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛پرویز یزدان‌پناه (روز یکشنبه، چهارم اسفند ماه) در نشست شورای سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد با محوریت بیماری «کرونا ویروس»، افزود: ۱۶ مورد مشکوک به بیماری کرونا ویروس در استان داشته‌ایم که ۱۳ مورد اصلاً مبتلا به کرونا نبود و ۳ مورد مشکوک بوده که آزمایش گرفته و به تهران ارسال شده اما جواب آنها هنوز اعلام نشده است.
وی اظهارکرد: آمبولانس‌هایی در سطح استان پیش بینی شده که موارد مشکوک و بیماران احتمالی را به بیمارستان شهید جلیل یاسوج که آمادگی لازم را دارد، انتقال دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، تجمع‌ها، و جشن‌ها و حتی مراسم‌های عزا، تعطیل شوند. همچنین مردم جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و یا در صورت خروج موارد و نکات لازم را رعایت کنند.
همچنین «احد جمالی»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: به منظور پیشگیری از بیماری «کرونا ویروس» کلیه مدارس و دانشگاه‌های استان تعطیل شد. همچنین پد و الکل، مواد ضدعفونی کننده و ماسک نیز باید تهیه و تأمین شود.
وی با بیان اینکه از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی اطلاع رسانی لازم در خصوص این بیماری صورت گیرد، افزود: مراکز آموزشی، مسابقات ورزشی، سالن‌های ورزشی خصوصی و دولتی و جلسات استان تا پایان هفته تعطیل شوند.
جمالی با بیان اینکه فوراً مراکز عرضه قلیان و قلیان سراهای استان تعطیل و جمع آوری شوند، اظهارکرد: کلیه اردوهای سیاحتی، زیارتی و فرهنگی استان تعطیل شوند همچنین شهرداری‌ها موظفند که اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و وسایل عمومی را ضدعفونی کنند.
دکتر «سعید جاودان سیرت»، رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج نیز در این نشست گفت: بیماری کرونا ویروس دو تا ۹ ساعت می‌تواند در محیط، زنده بماند.
وی با بیان اینکه بیشترین علامتی که این بیماری دارد، تب و سرفه است، افزود: بیماران قلبی عروقی، مغزی، کلیوی، ریوی و با کاهش سطح ایمنی بدن، بیشتر در معرض خطر بیماری کرونا ویروس قرار دارند.
جاودان سیرت تصریح کرد: همه سنین در معرض خطر بیماری کرونا ویروس هستند اما تاکنون مرگ و میر در سنین زیر ۱۰ سال در هیچ جایی گزارش نشده است.
وی بیان کرد: همه دستگاه‌ها اجرای، قضایی، انتظامی و استانداری پای کار و کمک کار مجموعه بهداشت و درمان استان باشند و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی را تنها نگذارند. صدا و سیما و رسانه‌ها در جهت ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم همکاری بیش از پیس داشته باشند.( ایسنا)
نام شما

آدرس ايميل شما

قالیباف 72 درصد آرای مردم تهران را کسب کرد

قالیباف 72 درصد آرای مردم تهران را کسب کرد

محمدباقر قالیباف سرلیست فهرست وحدت اصولگرایان تاکنون با کسب حداقل یک میلیون 350 هزار ...
آخرین نتایج شمارش آرای تهران اعلام شد ( + اسامی )

آخرین نتایج شمارش آرای تهران اعلام شد ( + اسامی )

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آخرین نتایج شمارش آرا صندوق‌های تهران را اعلام کرد.
پایان رقابت، نوبت خدمت

پایان رقابت، نوبت خدمت

 سرانجام ماراتن انتخابات مجلس یازدهم هم به پایان رسید و از ساعات پایانی شب گذشته ناظران ...