تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۱
کد مطلب : ۴۱۶۸۱۲
نشست پیشگیری از جرائم انتخاباتی با حضور اصحاب رسانه گچساران برگزار شد؛

کاندیدایی که گردن به قانون خم نکند، التزام به قانون اسلامی ندارد

۰
اصحاب رسانه فضای حضور حداکثری در انتخابات را ایجاد کنند
کبنا ؛روز (دوشنبه 30 دی ماه 98) نشست پیشگیری از جرائم انتخاباتی با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دادگستری گچساران برگزار شد.
در این نشست امیرحمزه بازیار با اشاره به اهمیت رسانه‌ها و فضاهای مجازی، اظهار کرد: در حال حاضر مردم اخبار را از طریق رسانه‌ها اطلاع می‌یابند و بر این اساس تصمیماتی گرفته شد تا نشستی به منظور آگاهی با اصحاب رسانه برگزار شود.
 وی با بیان اینکه قریب به یک ماه دیگر به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، گفت: تبلیغات انتخابات کاندیداها مجلس شورای اسلامی از بیست و سوم بهمن ماه برگزار می شود که بنا به حساسیت برگزاری انتخابات زودهنگام  در گچساران و باشت این نشست پیشگیری از جرائم برگزار شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران با اشاره به اینکه نشستی در استان برگزار شد، افزود: مقدماتی برای فیلتر کردن رسانه ها و مسدود کردن سایت‌های متخلف در زمان انتخابات در نظر گرفته شده است.
 وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون رسانه‌ها در حال رصد هستند، عنوان کرد:  متاسفانه یکی از تخلفات رسانه‌ای انتشار اخبار با مضمون منابع آگاه و بی نام است.
 بازیار ابراز کرد: در صورت انتشار اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی سردبیر رسانه  تحت تعقیب قرار  خواهد گرفت.
این مسوول با اشاره به اینکه تابه امروز مبنا بر خویشتن داری و حفظ حرمت کاندیدا‌ها بوده است، تصریح کرد: از امروز تا زمان قانونی تبلیغات هرگونه تبلیغات زودهنگام  تخلف به شمار می‌آید  و با آنها برابر قانون اعمال خواهد شد.
بازیار ادامه داد: رسانه‌ها همچنین از انتشار مطالب توهین آمیز، اخبار در خصوص تهدید و تخریب خودداری کنند و چنانچه اگر توجهی نشد این سایت خبری به مدت یک الی دو هفته مسدود و یا به عنوان بلند مدت فیلتر خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران  افزود: وظیفه شورای تامین، تامین امنیت و ایجاد آسایش و  آرامش و حضور حداکثری  در انتخابات است.
 بازیار ادامه داد: موضوع تبلیغات زود هنگام، توهین و افترا  از سوی کاندیداها قابل پذیرش نیست اگر  لازم شد در این بازده زمانی این تبلیغات زود هنگام برچیده شود.
 وی با بیان اینکه قانون گریزی از هیچ شخصی قابل پذیرش نیست، عنوان کرد:  کسانی که به نشر اکاذیب و در سطح شهر کاروان به پا می‌کنند با این افراد برخورد جدی صورت می‌گیرد.
بازیار با اشاره به اینکه آن چیزی که مد نظر ما است سند است، خطاب به رسانه‌ها گفت:  رسانه‌ها اگر  قلم می زند در راستای قانون باشد و انتشار  اخبار توهین آمیز دارای مسوولیت و جرم است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران گفت: برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی تحت عنوان همایش‌های همدلی، نشست با طوایف گوناگون در فضاهای باز، سالن های سرباز و یا سربسته سربسته، تالارهای عروسی، باغ، کارگاه‌ها  تا یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ممنوع است.
 بازیار ادامه داد: در حوزه انتظامی کلیه تالارها اعم از دولتی و غیردولتی هرگونه  نشست هم اندیشی تا قبل از برگزاری زمان تبلیغات ممنوع است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران عنوان کرد: در سطح روستاها شوراها و دهیاری‌ و اعضای شورا  از برگزاری تبلیغات  زود هنگام خودداری کنند.
 وی با بیان اینکه بر طبق قانون تبلیغات انتخاباتی تا قبل از زمان معین شده ممنوع است، اذعان کرد:
با توجه به ایام دهه فاطمیه متاسفانه مشاهده می‌شود از سوی افراد ارزشی مراسمی با دست، کف و سوت برگزار می‌شود.
 بازیار با بیان اینکه  فعالیت مدیران اجرایی در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است،گفت : امروز برای اولین بار برای یکی از مدیر اجرایی شهرستان به دلیل تبلیغ انتخاباتی زود هنگام پرونده انتظامی تشکیل داده شد.
این مسوول عنوان کرد: حضور مدیران اجرایی در میتینگ های سخنرانی کاندیداها اکیدا ممنوع است.
بازیار اظهار کرد: مدیرانی که تبلیغات انتخاباتی انجام دهند احکام قضایی آنها تا قبل از انتخابات صادر خواهد شد و  این افراد سلب صلاحیت خواهد شد.
وی ادامه داد: شخصی که وامدار یک جریان سیاسی باشد قطعا در کار موفق نخواهد بود.
بازیار ابراز کرد: کلیه تبلیغات و برنامه کاندیداها تا زمان برگزاری انتخابات ممنوع است و هر اقدامی که صورت بگیرد مستند سازی می‌شود و به دفتر آیت الله جنتی و رئیسی ارسال می‌شود تا با این افراد برخورد شود.
وی  با بیان اینکه این وضعیت کاندیداها که جوانان را تهییج می‌کنند به نفع شهرستان نیست، اذعان کرد: کاندیدایی که گردن به قانون خم نکند به معنای اینکه التزام به قانون اسلامی ندارد.
 بازیار تاکید کرد: هرگونه برگزاری تبلیغات انتخابات زودهنگام با عناوین مختلف در حوزه شهری و روستایی ممنوع است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران گفت: در هر روستایی اگر بنری و یا صندلی چیده شود مسوولیت آن بر عهده شورا و دهیاری‌ها است.
 وی افزود: تاکنون بر مبنای حفظ نشاط سیاسی اقدامی صورت نگرفته اما این روند به جایی رسیده که در نشست‌ها سلاح قمه، توهین و افترا صورت گرفته است و این گونه مسائل به نفع این شهرستان نیست.
 بازیار ادامه داد: چنین وضعیتی در شهرستان‌های همجوار مشاهده نمی شود اما در شهرستان گچساران این نشاط سیاسی زود هنگام صورت گرفته است.
 این مسوول خاطرنشان کرد: تا قبل ازبیست و سوم بهمن ماه هرگونه نشست در تالارها و امکان سربسته و یا روباز ممنوع است.
 بازیار با بیان اینکه شخصی که خود گریز از قانون است چگونه می‌تواند در آینده اعمال قانون کند، افزود: با شرایطی که پیش می‌رود برای قریب یک سوم مدیران پرونده قضایی تشکیل می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب گچساران تصریح کرد: جذب نیرو و استخدام در شهرستان در یک ماه اخیر ممنوع است.

رسالت رسانه‌ها ایجاد فضای آرام در انتخابات و معرفی نمایندگان اسلامی است
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گچساران گفت: رسالت رسانه‌ها ایجاد فضای آرام در انتخابات و معرفی نمایندگان اسلامی است.
در این نشست سید علی اصغر نورایی نسب با بیان اینکه  رسانه‌ها پل ارتباط بین مسوولان و مردم هستند، اظهار کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی یک فرصت است و دشمنان به دنبال این هستند که آن را به تهدید تبدیل کنند و به دنبال ایجاد ناامنی در این ایام هستند.
 وی ادامه داد: در فتنه سال 88 مشاهده کردیم که دشمن به دنبال ایجاد اخلال در نظام بودند ‌که با هوشیاری مقام معظم رهبری این فتنه در نطفه خفه شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران ابراز کرد: انتظار داریم که اصحاب رسانه فضای حضور حداکثری در انتخابات را ایجاد کنند.
نورایی نسب عنوان کرد: رسانه‌ها کمک کنند تا یک انتخابات سالم و پرشور و با حضور حداکثری برگزار شود.
 این مسوول با بیان اینکه رسالت رسانه‌ها ایجاد فضای آرام و معرفی نمایندگان اسلامی، خاطرنشان کرد: انتظار داریم رسانه‌ها در حوزه نشر اخبار محرز باشد و گمانه زنی نداشته باشند چرا که گمانه زنی در جامعه تشنج ایجاد می‌شود.
فرمانده ناحیه مقاومت  بسیج گچساران خاطرنشان کرد: رسانه‌ها  از تیترهایی که موجب التهاب در جامعه می‌شود خودداری کنند.

برخورد با تالارهای متخلف گچساران در ایام انتخابات
فرمانده انتظامی گچساران گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی تالارها در زمان غیر از تبلیغات انتخاباتی قطعا این امکان پلمپ خواهند شد.
 در این نشست سرهنگ سید محمد موسوی اظهار کرد: اگر امروز اقتداری داریم به برکت جانفشانی عزیزانی است که در خارج از مرز و بوم این امنیت را ایجاد کرده‌اند.
 وی با بیان اینکه اعضای شورای تامین متفقل القول به اجرای قانون هستیم، گفت: نیروی انتظامی ضابط عام و مجری دستورات قضایی است.
فرمانده انتظامی گچساران با بیان اشاره به اینکه  وظیفه نیروی انتظامی تامین امنیت انتخابات است و حد و مرزی ندارد، افزود:  ورود نیروی انتظامی  به جریانات سیاسی ممنوع است و نمی‌تواند از یک طیف خاصی حمایت کند.
فرمانده انتظامی گچساران اذعان کرد:  در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی تالارها در زمان غیر از تبلیغات انتخاباتی قطعا این امکان  پلمپ خواهند شد.
 این مقام انتظامی عنوان کرد: شهروندان تا جایی که با نیروی انتظامی در ارتباط هستند شاهد تامین امنیت در سطح شهرستان هستند.
موسوی با اشاره به بیانات رهبری که ایشان در زمینه انتخابات بیان داشتند که انتخابات مایه افتخار کشور است، ابراز کرد:  ما باید هوشیار باشیم.
فرمانده انتظامی گچساران تصریح کرد: تمام کسانی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند برای ما قابل احترام هستند و ما به عنوان یک کاندیدا به آنها نگاه می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه تا کنون برخوردهای صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تاکنون سعی شده که کرامت انسانی مدیران حفظ شود اما من بعد هر کس از قانون عدول کند با آن برخورد صورت خواهد گرفت.
موسوی اذعان کرد: امروز اولین مدیر به دستگاه قضایی معرفی شد.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: همه اعمال ما را خداوند مشاهده می‌کند و ما کرامت خود را نباید به چیزی بفروشیم.
فرمانده انتظامی گچساران افزود: نشاط سیاسی به جا باشد و شاهد سرافرازی نظام و کسانی که در این نظام کار می‌کنند، باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...