تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب : ۴۱۶۵۱۰
مایکل بلومبرگ؛

ثروتم را صرف اخراج ترامپ از کاخ سفید می‌کنم

۰
ثروتم را صرف اخراج ترامپ از کاخ سفید می‌کنم
کبنا ؛ مایکل بلومبرگ نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که آماده است بخش زیادی از ثروت کلانش را در راه رقابت انتخاباتی با دونالد ترامپ و اخراج او از کاخ سفید هزینه کند.
به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رویترز از تگزاس، ‌بلومبرگ در عین حال انتقاد رقبایش مبنی بر تلاش برای خرید انتخابات آمریکا را رد کرد.
وی که از طرف نشریه فوربس به عنوان هشتمین فرد ثروتمند آمریکا نام گرفته، بهترین گزینه برای شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ محسوب می شود و از زمان نامزدی برای انتخابات، ‌در مقایسه با رقبای اصلی دموکرات خود، مبالغ بیشتری برای تبلیغات انتخاباتی خرج کرده است.
وی به رویترز گفت: اولویت شماره یک، خلاصی از شر دونالد ترامپ است. او گفته است که همه ثروتش را برای کم کرد شرّ ترامپ هزینه می کند.
سناتور الیزابت وارن که یکی از رقبای مطرح بلومبرگ در انتخابات ۲۰۲۰ است، از وی به دلیل آغاز فعالیت انتخاباتی اش با یک تبلیغات تلویزیونی ۳۷ میلیون دلاری انتقاد کرد و گفت که این شهردار سابق شهر نیویورک می کوشد دموکراسی آمریکایی را بخرد.
بلومبرگ پس از ورود به عرصه انتخاباتی، ‌ در نظرسنجی ها در جایگاه پنجم پس از جو بایدن، ‌برنی سندرز، وارن و پیت بوتیجیج قرار گرفت.
بلومبرگ که قبلا جمهوریخواه بود و ثروت خود را از محل فروش اطلاعات مالی به شرکت های وال استریت کسب کرد، ‌گفت: یکی از دلایلی که به طور منطقی مطمئن هستم که می توانم ترامپ را شکست دهم، ‌این است که در نزد جمهوریخواهان میانه رو فردی قابل قبول هستم.
بلومبرگ پس از ورود دیرهنگام به رقابت انتخاباتی، ‌از شرکت در چهار رقابت نخست نامزدهای دموکرات در ایالت های آیوا، ‌نیوهمشایر، نوادا و کارولینای جنوبی که قرار است در ماه فوریه (بهمن ماه) برگزار شود، شانه خالی کرد. وی در عوض یک کارزار تبلیغاتی را برپا می کند تا آرایی را در رقابت های بعدی همچون رقابت تگزاس کسب کند.
وی روز شنبه در یک گردهمایی انتخاباتی در تگزاس گفت که ماهیت دو حزبی اش به وی کمک می کند تا به وعده های خود در زمینه بیمه سلامت، مبارزه با تغییرات اقلیمی و کاهش خشونت های مسلحانه عمل کند.
اگرچه در این گردهمایی تعداد زیادی حضور نداشتند، بسیاری شان گفتند که رای دهندگان مستقل یا حامیان سابق ترامپ هستند که در مورد بلومبرگ از طریق کارزار تبلیغاتی اش اطلاعاتی به دست آورده اند.
مارکو مونتی مایر فردی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به ترامپ رای داده بود، گفت: بلومبرگ بهتر از ترامپ است.
تبلیغات تلویزیونی بلومبرگ بر برنامه های سراسری و برنامه های ایالت تگزاس مسلط شده است.
به گفته مارک جونز دانشمند سیاسی دانشگاه رایس هوستون، بلومبرگ در چهار بازار رسانه های مهم، بیش از ۱۵ میلیون دلار برای تبلیغات تلویزیونی هزینه کرده است.۹۱۰۹
براساس اعلام ستاد انتخابات ترامپ، این ستاد ۱۰ میلیون دلار در زمینه تبلیغات در بخش رسانه ای صرف کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی کیست و اتهامش چیست؟

محمد امامی از تهیه کنندگان جوان و مشهور سینماست که در سال‌های اخیر نامش با فساد کلان ...
آوایی که جاودان شد؛ نگاهی به زندگی و کارنامهٔ هنری محمدرضا شجریان

آوایی که جاودان شد؛ نگاهی به زندگی و کارنامهٔ هنری محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان، استاد موسیقی سنتی و ملقّب به خسرو آواز ایران، پس از یک دورهٔ طولانی دست‌وپنجه ...
ترامپ: ابتلا به کرونا، نعمت خداوند بود

ترامپ: ابتلا به کرونا، نعمت خداوند بود

دونالد ترامپ که تنها دو روز پس از مرخصی از بیمارستان نظامی والتر رید، مشتاق احیای مبارزات ...