تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۴۱۵۴۹۲

صعود قیمت خودرو خارجی همگام با ماشین‌های داخلی

۰
صعود قیمت خودرو خارجی همگام با ماشین‌های داخلی
کبنا ؛تلاطم بازار خودرو محدود به ماشین‌های داخلی نیست و خودرو‌های وارداتی هم در یکی دو ماه اخیر حسابی از خجالت مشتریانشان درآمده‌اند. طوری که بر خلاف روند سابق، این روز‌ها شاهد افزایش قیمت خودرو‌های وارداتی در نمایشگاه‌های ماشین هستیم. خودرو‌های وارداتی لکسوس بیشترین افزایش قیمت را در بازار دارند. طوری که این خودرو‌ها تقریبا ۶۰۰ میلیون تومان بالاتر از نرخ یکی دو ماه پیش در بازار قیمت‌گذاری می‌شوند که نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی قیمت این ماشین‌هاست.
خودرو‌های وارداتی لکسوس این روز‌ها در بازار بین یک میلیارد و ۷۰۰ تا دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. انواع مدل‌های هیوندای ۵۴۰ تا ۸۸۰ میلیون تومان است و کیا موتورز بین ۴۳۰ میلیون تا یک میلیارد تومان فروخته می‌شود. رنو کولئوس و تلیسمان بین ۷۷۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان قیمت دارند و قیمت انواع خودرو‌های وارداتی تویوتا بین ۴۶۰ تا ۹۳۰ میلیون تومان متغیر است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی لکسوس؛ ۱.۷ تا ۲.۶ میلیارد تومان
لاکچری‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خودرو‌های خارجی که می‌توان بعد از کلی گشت و گذار در نمایشگاه‌ها پیدا کرد، ماشین‌های لکسوس است. البته این روز‌ها حسابی قیمت آن‌ها بالا رفته. طوری که نسبت به یکی دو ماه گذشته شاهد افزایش قیمت ۶۰۰ میلیون تومانی در بین محصولات لکسوس هستیم. برای مثال چند ماه پیش لکسوس RX200T در بازار خودرو‌های داخلی حدود دو میلیارد تومان قیمت داشت، اما این روز‌ها قیمت آن به دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
قیمت دیگر محصولات لکسوس در بازار خودرو‌های وارداتی حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است. برای مثال لکسوس NX200T هفت کلید در بازار خودرو‌های داخلی حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان قیمت دارد و نسبت به ماه‌های قبل حدود ۵۵۰ میلیون گران شده است. همچنین لکسوس NX300T هفت کلید در بازار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. مقایسه این رقم با قیمت ماه‌های پیش نشان می‌دهد این خودرو حدود ۵۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی هیوندای؛ ۵۴۰ تا ۸۸۰ میلیون تومان
هیوندای بیشترین حضور را در بازار خودرو‌های وارداتی دارد و برای همین پیدا کردن این ماشین‌ها راحت‌تر از بقیه خودرو‌های خارجی است. همچنین قیمت محصولات هیوندای در بازار خودرو‌های وارداتی عموما تا ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به یکی دو ماه قبل افزایش پیدا کرده است.
گران‌ترین خودرو خارجی هیوندای در حال حاضر هیوندای سانتافه فول شش رادار است که در بازار ۸۸۰ میلیون تومان قیمت دارد. این ماشین نسبت به ماه قبل تقریبا ۹۰ میلیون تومان گران شده است. هیوندای توسان در بازار وضعیت مشابهی دارد و با افزایش قیمت ۹۰ میلیون تومانی روبرو شده است. قیمت روز هیوندای توسان 2017 در حال حاضر ۷۴۰ میلیون تومان است.
اگر به مصرف سوخت و پاکی هوا اهمیت می‌دهید می‌توانید سراغ خودرو‌های هیبرید بروید. هیوندای سوناتا هیبرید GL ارزان‌ترین ماشین هیبریدی هیوندای است که می‌توانید در بازار پیدا کنید. هرچند قیمت آن نسبت به یکی دو ماه پیش حدود ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و به ۷۱۰ میلیون تومان رسیده است. تیپ GLS خیلی گران‌تر است و ۱۱۰ میلیون بیشتر خرج دارد. طوری که برای خرید آن باید ۸۲۰ میلیون تومان پول بدهید. هیوندای سوناتا هیبرید +GLS در بازار ۲۵ میلیون تومان گران‌تر و با قیمت ۸۴۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. البته این قیمت‌ها برای خودرو‌های هیوندای سوناتا هیبرید ۲۰۱۸ است و مدل‌های قدیمی‌تر آن با قیمت کمتری پیدا می‌شوند. مثلا هیوندای سوناتا هیبرید GLS+ 2017 در بازار حدود ۷۸۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
هیوندای سوناتا LF مدل 2017 در بازار خودرو‌های وارداتی حدود ۷۷۰ میلیون تومان قیمت دارد و نسبت به یکی دو ماه قبل حدود ۱۶۰ میلیون تومان گران شده است. ارزان‌ترین ماشین‌های خارجی هیوندای در بازار خودرو‌های وارداتی، هیوندای النترا است که مدل 2018 آن ۵۳۵ میلیون تومان قیمت دارد و حدود ۷۰ میلیون تومان گران شده است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی کیا موتورز؛ ۴۳۰ میلیون تا یک میلیارد تومان
محصولات کیا موتور در بازار خودرو‌های وارداتی عموما مدل‌های 2017 هستند و مدل‌های جدیدتر به تازگی پا به بازار گذاشته‌اند. مقایسه قیمت‌روز خودرو‌های کیا موتورز با یکی دو ماه گذاشته نشان می‌دهد در این مدت قیمت این محصولات در بازار حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. کیا سراتو ارزان‌ترین خودرو وارداتی کیا است. هرچند این محصول در یکی دو ماه گذشته حدود ۱۰۰ میلیون گران شده و به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است.
کیا اسپورتیج 2017 این روز‌ها در بازار خودرو‌های وارداتی ۸۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و اسپورتیج 2018 در بعضی از نمایشگاه‌های خودرو حدود ۹۵۰ میلیون تومان قیمت خورده که نشان دهنده افزایش قیمت ۱۵۰ میلیون تومانی نسبت به یکی دو ماه گذشته است. گران‌ترین محصول کیا موتورز در بازار خودرو‌های وارداتی، کیا سورنتو است که خرید مدل 2018 آن تا یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان سرمایه لازم دارد. قیمت کیا سورنتو 2017 هم در بازار حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی رنو؛ ۷۷۰ تا ۸۵۰ میلیون تومان
قیمت محصولات رنو در بازار خودرو‌های وارداتی نسبت به ماه قبل حدود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است. طوری که رنو کولئوس 2018 به عنوان گران‌ترین محصول رنو، در بازار ۸۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. یکی دو ماه پیش این خودرو حدود ۷۵۰ میلیون تومان قیمت داشت. همچنین رنو تالیسمان 2018 تا یکی دو ماه پیش حدود ۶۵۰ میلیون تومان بود و حالا با افزایش ۱۲۰ میلیونی به حدود ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی تویوتا؛ ۴۶۰ تا ۹۳۰ میلیون تومان
تویوتا در بازار خودرو‌های وارداتی کاهش قیمت بیشتری را پشت سر گذشته و قیمت مدل‌های 2018 آن تا ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. یک ماه پیش تویوتا راو ۴، 2018 در بازار حدود ۹۲۰ تا ۹۳۰ میلیون تومان قیمت داشت و این روز‌ها به یک میلیارد و ۴۰ تا یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان رسیده است. تویوتا هایلوکس قدیمی مدل ۲۰۱۶ که هنوز در نمایشگاه‌ها مانده‌اند، حدود یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شوند.
تویوتا پریوس 2017 تیپ C ارزان‌ترین محصول تویوتا است که می‌توانید در بازار خودرو‌های وارداتی پیدا کنید. این خودرو هیبریدی در بازار حدود ۵۳۰ میلیون تومان قیمت دارد و نسبت به یکی دو ماه پیش ۷۰ میلیون تومان گران شده است. تویوتا CH-R تیپ لانچ مدل 2018 در یکی دو ماه گذشته ۷۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شد و حالا با افزایش قیمت ۱۴۰ میلیونی به ۸۷۰ میلیون تومان رسیده است. تویوتا CH-R تیپ استایل افزایش قیمت کمتری را پشت سر گذاشته. این خودرو وارداتی که زمانی ۸۶۰ میلیون تومان بود، این روز‌ها با افزایش ۹۰ میلیون تومانی به ۹۵۰ میلیون تومان رسیده است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی بی‌ام‌و؛ ۱.۳ تا ۲.۹ میلیارد تومان
در بازار خودرو‌های وارداتی، پیدا کردن محصولات جدیدتر بی‌ام‌و راحت‌تر به نظر می‌رسد. این روز‌ها انواع ماشین‌های بی‌ام‌و بین یک و نیم تا دو میلیارد تومان قیمت دارند. گران‌ترین آن‌ها بی‌ام‌و 730LI تیپ Individual است که با قیمت دو میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان در بازار خودرو‌های وارداتی فروخته می‌شود. تیپ Legacy Lounge دو میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان است و تیپ Legacy Sport دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. این روز‌ها نمایشگاه‌دار‌ها بی ام و X1 را حدود یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کنند. بی ام و X3 یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان است و X4 با قیمت دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
قیمت روز خودرو‌های خارجی پورشه؛ ۲.۴ تا ۲.۷ میلیارد تومان
نمایشگاه‌های ماشین وارداتی پورشه باکستر مدل 2017 را دو میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کنند. مدل‌های جدید‌تر در بازار به سختی پیدا می‌شوند و بعید است بتوانید سراغ مدل‌های 2018 و 2019 پورشه را بگیرید. همچنین قیمت روز پورشه ماکان 2017 در بازار خودرو‌های وارداتی رقمی حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.
قیمت روز خودرو‌های خارجی سانگ یانگ؛ ۴۱۰ تا ۵۳۰ میلیون تومان
احتمالا ماشین‌های سانگ یانگ گزینه اقتصادی‌تری برای خرید خودرو‌های وارداتی باشند. قیمت آن‌ها نسبت به بقیه ماشین‌های موجود در بازار خودرو‌های خارجی پایین‌تر است. هر چند نسبت به یکی دو ماه پیش حدود ۴۰ میلیون تومان گران شده‌اند. در حال حاضر با ۴۱۰ میلیون تومان می‌توانید سانگ یانگ تیولی 2018 سوار شوید. همچنین سانگ‌یانگ کوراندو 2018 در بازار خودرو‌های وارداتی حدود ۵۳۰ میلیون تومان قیمت دارد.
منبع: فرارو
نام شما

آدرس ايميل شما

وقوع حوادث مشکوک در عراق؛ تلاش بعثی‌ها برای ترویج هرج‌ومرج

وقوع حوادث مشکوک در عراق؛ تلاش بعثی‌ها برای ترویج هرج‌ومرج

درحالی که شدت اعتراضات در عراق طی روزهای اخیر فروکش کرده است، بقایای بعثی‌ها با نفوذ ...
پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ خواب‌زده را نمی‌توان بیدار کرد

پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ خواب‌زده را نمی‌توان بیدار کرد

با رئیسی و رئیس اطلاعات سپاه صحبت کردم و گفتم اگر خانم پگاه آهنگرانی دوره‌ای موضعی داشته ...
سیاستمداران در راه پارلمان

سیاستمداران در راه پارلمان

اینها همه اما فعلاً گمانه‌زنی‌هایی است که دو عامل دیگر میزان احتمال وقوع آنها را تعیین ...