کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مشارکت بیش از 88 هزار دانش‌ آموز کهگیلویه و بویراحمد در المپیاد درون مدرسه‌ای

13 آذر 1398 ساعت 0:41

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از 88 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد در المپیاد درون مدرسه‌ای مشارکت دارند.


هادی زارع پور در ششمین دوره المپیاد درون مدرسه‌ای مدارس صنعت نفت گچساران که در سالن ورزشی زاگرس این شهرستان با حضور مسوولان کشوری و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: امسال برای ششمین سال متوالی است که المپیاد درون مدرسه‌ای در مدارس کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
 وی گفت: شعار امسال المپیاد درون مدرسه‌ای ((دانش آموز فعال، مدرسه، مدرسه شاد، جامعه سالم» است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: در طرح المپیاد درون مدرسه‌ای بیش از 88 هزار دانش آموز روستایی و شهری  در مقاطع مختلف تحصیلی مشارکت دراند.
 وی عنوان کرد: قریب بر 480 مربی تربیت بدنی و آموزگار تربیت بدنی در مدارس استان مشغول به آموزش و فعالیت هستند.
زارع‌پور خاطرنشان کرد: در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای بازی‌ها و رقابت های مختلف ورزشی درون کلاسی، بین کلاسی و بین پایه‌ای در یک دوره زمانی مشخص از سال تحصیلی با توجه به علایق دانش آموزان و امکانات مدرسه، ویژگی و شرایط اقلیمی منطقه و مناسبت های خاص به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هدف از برگزاری المپیاد درون مدرسه‌ای گسترش فعالیت‌های بدنی دانش آموزان، ارتقا سلامت، ایجاد شادی و نشاط با رویکرد مدرسه محوری،دانش آموز مداری و اخلاق گرایی است.
وی خاطرنشان کرد: مهمترین اهداف برگزاری این المپیاد شامل افزایش شور و نشاط ورزشی بین دانش آموزان، استعدادیابی افراد مستعد در رشته های مختلف ورزشی و تقویت ورزش قهرمانی در کهگیلویه و بویراحمد است.
زارع‌پور با بیان اینکه بیش از ۳۶ سالن ورزشی سرپوشیده و پنج باب استخر ویژه دانش آموزان در این استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر۹ باب سالن ورزشی در این استان در دست احداث است.


کد مطلب: 415197

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/415197/مشارکت-بیش-88-هزار-دانش-آموز-کهگیلویه-بویراحمد-المپیاد-درون-مدرسه-ای

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir