تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب : ۴۱۴۰۴۲

سکوت رسانه‌های غربی در برابر بزرگترین گردهمایی انسانی

۰
سکوت رسانه‌های غربی در برابر بزرگترین گردهمایی انسانی
کبنا ؛با نگاهی به وب‌سایت‌ خبری رسانه‌های غربی کمتر خبری با محتوای پوشش پیاده‌روی اربعین که به عنوان بزرگترین گردهمایی سالانه مذهبی جهان شناخته می‌شود، به چشم می‌خورد؛ در این میان رسانه‌های داخلی کشورمان تلاش کردند با انتشار اخباری به زبان‌های روز دنیا از جمله انگلیسی، به نوعی این فقدان خبری را در سطح جهانی جبران کنند.
با کمی جست‌وجو در وب‌سایت‌ رسانه‌های خارجی و مهم انگلیسی‌زبان معدود اخباری مرتبط با اربعین و پیاده‌روی میلیون‌ها مسلمان به سمت کربلا به چشم‌ می‌خورد. و البته آن دسته محدود اخبار هم با محتوای درخواست دولت ایران برای به تعویق انداختن سفر زائران به عراق منتشر شده‌اند و در حقیقت خبری از بازتاب سفر میلیون‌ها زائر به کربلا نیست!
در این میان صفحات انگلیسی‌زبان رسانه‌های داخلی با تیترهای «بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی جهان در کربلا»،‌ «برپایی بیش از ۱۰۰ هزار موکب برای پیاده‌روی اربعین»، «پیاده‌روی افغان‌ها مناسبت اربعین حسینی در تهران» تلاش کرده‌اند به انعکاس اخبار این رویداد در سطح جهانی بپردازند.

خبر آسوشیتدپرس با موضوع درخواست ایران برای به تعویق انداختن سفر زائران ایرانی
«برگزاری مراسم یادبود در تهران به مناسبت اربعین حسینی» و «قدردانی معاون رئیس‌جمهور از دولت عراق برای میزبانی از زائران اربعین حسینی»، «میلیون‌ها زائر اربعین حسینی از سراسر جهان در کربلا گردهم آمده‌اند» (پرس تی‌وی) دیگر عناوین اخبار مرتبط با اربعین حسینی در بخش انگلیسی زبان رسانه‌های داخل کشور است. 

خبر خبرگزاری ایکنا با موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی

خبر خبرگزاری مهر با موضوع پیاده‌روی اربعین
پایگاه خبری «المنار»‌ لبنان نیز با انتشار خبری با عنوان «میلیون‌ها نفر در اربعین به سمت کربلا پیاده‌روی می‌کنند»‌ به بازتاب خبر این واقعه پرداخت.
صفحه انگلیسی‌زبان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز با تمرکز بر گزارش‌های تصویری و همچنین اخبار مکتوب، به پوشش اخبار این رویداد باشکوه و بزرگ پرداخته است.

گزارش‌های تصویری ایسنا

گزارش مکتوب پرس تی‌وی
منبع: ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

موضوعی که حیرت کارشناس این شبکه ضدایرانی را برانگیخت. دیگر رسانه‌های خبری کشورهای مرتجع ...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...