تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۵
کد مطلب : ۴۱۰۴۲۸
در نشست خبری رئیس اداره جهاد کشاورزی کهگیلویه با اصحاب رسانه مطرح شد

بیش از هزار هکتار از مزارع کهگیلویه طعمه حریق شد/آتش سوزی های عمدی اعتبار خسارت ندارند

۰
بیش از هزار هکتار از مزارع کهگیلویه طعمه حریق شد/آتش سوزی های عمدی اعتبار خسارت ندارند
کبنا ؛نشست خبری رئیس اداره جهاد کشاورزی کهگیلویه با اصحاب رسانه برگزار شد.
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه در این نشست به عملکرد یک ساله این اداره پرداخت و اظهار کرد:صندوق توسعه بخش کشاورزی با اعتبار اولیه 4 میلیاردتومان در سطح شهرستان راه‌اندازی شده با این هدف که 51درصد اعتبارات به مردم و 49 درصد به دولت اختصاص داده شود.
سید عمران تقوی با اشاره به میزان جذب اعتبارات شهرستان در یکسال اخیر عنوان کرد:در مجموع میزان یک میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبارات جذب شده داشتیم که از این میزان تاکنون 50درصد آن تخصیص یافته است.
تقوی با بیان اینکه در بحث اشتغالزایی 70 طرح روستایی و عشایری با اشتغال زایی برای 185نفر معرفی شد،تصریح کرد:اعتبار ۴۳ طرح دامپروری جذب شد که ۱۵ طرح به بهره‌برداری رسید و ۹ طرح دیگر در حال اجرا است.
وی اجرای عملیات مراقبت و آگاهی بخشی در سطح 3 هزار و 300 هکتار به منظور هدایت عملیات کنترل، آفات، محصولات زراعی و باغی،شناسایی و کنترل بیماری قارچی در سطح 18 هزار از مزارع گندم را بخشی از فعالیت های این اداره برشمرد.
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه همچنین عنوان کرد: تاکنون بیش از هزار هکتار از مزارع شهرستان دچار آتش‌سوزی شده است و در مواردی که خسارات ناشی از تخلفات عمدی بوده است هیچ‌گونه اعتباری برای پرداخت خسارات نداریم ولی در مواردی که آتش‌سوزی‌ها ناشی از عوامل طبیعی بوده باتوجه به اعتبارات ستاد مدیریت بحران، میزان خسارت‌ها پرداخت می شود.
تقوی با اشاره به آغاز عملیات برداشت محصولات کشاورزی در بخش چاروسا و دیشموک از کشاورزان این مناطق خواست از آتش‌زدن پسماندها و کاه‌و‌کلش مزارع خود تا پایان کامل فصل برداشت جلوگیری کنند تا باعث ایجاد خسارات و و حادثه ای نشوند.
وی از افزایش  برداشت از سطح مزارع امسال  خبر داد و گفت: تاکنون۲۳ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...