تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب : ۴۰۸۴۳۷
یادداشت|

اصولگرایی و اصلاح طلبی گچساران و باشت در مظان

سیده زهرا حسینی‌فر
۸
۲
اصولگرایی و اصلاح طلبی گچساران و باشت در مظان
کبنا ؛
تجربه انتخاباتی ایرانیان در چهل سال گذشته نشان داده که طیف اصلاح طلب همواره با اقبال بیشتری روبرو بوده است، در گچساران نیز به همین شکل بوده و در انتخابات 96 گچساران بیشترین تعداد رأی را در کهگیلویه و بویراحمد برای «حسن روحانی» به صندوق رأی انداخت. دور از نظر نیست که در دوره های گذشته، اصولگرایان گچساران و باشت در دوره‌ هایی موحد و نبی‌زاده را بر اصلاح‌طلبان ترجیح دادند هر چند در آن زمان با تنش‌های هم روبرو بودند، اما در سال‌های اخیر مردم شهرستان‌های گچساران و باشت به سمت اصلاح طلبی رغبت بیشتری پیدا کردند و ردای مجلس را در دو دوره نهم و دهم بر تن اصلاح طلبان پوشانده‌اند.
با نیم نگاهی به فعالیت اصلاح طلب ها می توان فهمید که تنها گزینه دم دست و آماده اصلاح‌طلبان این دو شهرستان تاجگردون است و این طور به نظر می‌آید تا زمانی که تاجگردون قصد کاندیداتوری داشته باشد هیچ کدام از اصلاح طلبان نمی‌توانند عرض اندام کنند، هر چند که منتقد رفتار سیاسی او باشند. همینطور عبور اصلاح طلبان از تاجگردون تا حدودی هم مشکل است.
اما باید دید کشور در چه وضعیتی به سر می برد و دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب چه فعالیت هایی داشته اند؛ کمتر از یک سال مانده به انتخابات، کشور در بدترین شرایط اقتصادی ممکن قرار دارد و در حالی که تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و مدعی جذب بودجه‌های آنچنانی برای پروژه‌های توسعه‌ای شهرستان و حتی استان است، استان کهگیلویه بویراحمد از نظر وضعیت اشتغال در رتبه‌های آخر در کنار سیستان و بلوچستان قرار گرفته است؛ انتقادات منصفانه زیادی به سیاست های تاجگردون، چه در زمینه بودجه ریزی و در وظایف نمایندگی و چه در رویکرد او به حزبی گری وارد است، که اصولگرایان یا از روی سیاسی کاری یا از روی توجه به شرایط اقتصادی جامعه و دلسوزی برای مردم، می‌توانند بهترین استفاده را از شرایط کنونی ببرند و شرایط را به نفع خود تغییر دهند.
در چنین وضعیتی که بهترین زمان برای رسیدن به گزینه نهایی و برنامه ریزی‌های دیگر برای اصولگرایان محسوب می‌شود، اصولگرایان هنوز به اجماع نرسیده‌اند و کاندیداهای احتمالی اصولگرایان هر چند وقت یکبار با مصاحبه‌های انتقادی خود عرض اندامی می‌کنند تا از عرصه عقب نمانند.
از نظر سیاسی در این شرایطی که بیکاری جزو مسائل پرمناقشه در میان عموم مردم شده، آمار بیکاری در استان از میانگین آمار بیکاری در کشور بالاتر رفته است و از طرفی مشکلات اقتصادی بر مردم فشار آورده، میرشکال اقتصاد نیز از پس این غول بیکاری برنیامده، آیا اصولگرایان می‌توانند راه برون رفت از شرایط نامساعد کنونی را بیابند و می‌توانند از این شرایط به نفع خود استفاده کنند؟
آیا زراعت کیش جوان که به انتقاد از تاجگردون و سیاست‌های اقتصادی او می‌پردازد، این توان را در خود می‌بیند که بدون وعده و وعید به چند نفر معضل بیکاری را برای همه جوانان در شهرستان حل کند؟ آیا پاکدل که مدیری موفق بوده، داعیه پاکدستی در زمان مدیریتی خود را دارد و بارها در یادداشت‌های خود دم از اقدامات توسعه‌ای اش -در زمانی که مدیرعامل شرکت نفت بوده- در شهرستان زده، می‌تواند مشکلات جوانان این شهرستان را حل کند؟ آیا زینل زاده که تا الان  سکوت اختیار کرده یا خورشیدی که داعیه کار علمی را دارد و می‌گوید تحقیقات توسعه‌ای بر روی مشکلات معیشتی، بیکاری جوانان انجام داده می‌تواند مشکل جوانان شهرستان را حل کند؟ سید قدرت و جعفری چه کاری برای مردم می‌کنند؟ آیا «تغییر» در رویکرد دو حزب به ویژه در اصولگرایان و به ویژه در معرفی کاندیدای جوان پسند و شایسته در هر دو حزب یک کلیدواژه مهم و اساسی نیست؟
مردم ما اگر از سیاستمداران رویگردان نشوند و بر مدار بی تفاوتی سیاسی نباشند، سنجش و قضاوت منصفانه را به خوبی آموخته‌اند. این مردم سیدقدرت را به خوبی شناخته اند، جعفری و خورشیدی را می‌شناسند. در دو دوره، تاجگردون را با همه نقاط قوت و ضعف دیده‌اند. تاجگردونی که در طی این چند ساله تلاش‌های زیادی انجام داده، و بنا به گفته او کاری کرده که الان «مردم توقعشان بالا رفته»، اما بارها هم خطاب به مردم گفته «اگر از من می‌گذرید بگذرید ولی به عقب برنگردید».
جوانان با انگیزه، تحصیل کرده، نخبه این دو شهرستان که توانایی ورود به سیاست را دارند هم کم نیستند. از طرفی امثال علی مراد جعفری، سیدقدرت حسینی و تاجگردون عمر سیاسی خود را طی کرده‌اند و می‌توانند به جای ایجاد تعلل و تلف کردن وقت، چراغ دار راه برای جوانترها باشند تا هم طیف اصولگرا از اصولگرایی  سنتی خود درگذرد و ستاره‌های نوظهور خود را بیابد و هم اصلاح طلبان گزینه‌های جوان و تازه نفس تری را معرفی کنند.
---------------------------------
سیده زهرا حسینی‌فر
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
درود براصلاح طلبان همیشه سربلند
Iran, Islamic Republic of
افرین

اما اگه ول کن سیاست باشن که نیستن
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
مردم دارن نابود میشن اونوقت شما به فکر چی هستی؟ حال مردم از این حرفها و کلمات و جملات بهم میخوره..فقر و بیکاری فرزندان و فشار اقتصادی و گرانی و تورم کمر مردم را شکسته شما داری میگی فلان اصلاح طلب و فلان اصولگرا بیایند برای انتخابات؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
کار از کار گذشته است هر چه به ریش سپیدان سیاسی استان توصیه می کنیم که فریب گروه های سیاسی که از خارج استان خط می گیرند را نخورید و با استقلال استان را بسازید گوش نمی دهند
به جوانان هم نسل های خودم توصیه می کنم
سالیان درازی است که جبهه های سیاسی خارج از استان را می شناسم و به شناخت دقیق از آنان رسیدم چه گروه های سیاسی استانها و شهرهای بزرگ مثل تهران و اصفهان و ... چه کوچک

جوانان عزیز من هم نسل‌های گرامی مسیر پیشرفت و توسعه استان از خارج از استان نمی گذرد به خدا در بیرون از استان کسی به فکر شما نیست
جوانان بشتابید که باید تمام درآمد استان را صرف استان کنید
تمام در آمد استان را صرف استان کنید
فقط و فقط وحدت می تواند استان را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهد نه بازی سیاسی در بیرون استان کسی به فکر شما نیست
جوانان باید ساختار شکنی کنند تا استان به مسیر پیشرفت و سرعت در مسیر پیشرفت برسد
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
وقتی یک متخصص در حوزه اقتصاد وبودجه مشکل بیکاری واقتصاد را حل نمیکند قطعا یک معلم الهیات که تخصصش در حوزه دینیست نمیتواند کاری کند .این افراد هم میدانند که نمی توانند مشکل راحل کنند فقط برای رسیدن به نمایندگی وحاکم شدن طیف سیاسی خود حرف میزنند
Iran, Islamic Republic of
حالا پاکدل جوان هستش؟؟

در زمان پاکدل که پارتی بازی در اوج خودش بود

جای تعجب نوینسده هست که احتمالا از لیدرهای پاکدل و زراعت کیش هست که حرفی از مدیر توانمند زینل زاده نزده؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
زینل زاده خیالت راحت هر کی نماینده بشه تو یکی نمیشی
حسن کمایی
Iran, Islamic Republic of
نویسنده گرامی سرکارخانم حسینی؛بعضی ازمطالب شمادرست و واقعیست ولی دربعضی مورداغراق فرمودی،اینکه بیشترین آراءاستان درسال 96به آقای روحانی بوده آمارصحیحی نیست وبرعکس، در این استان بخصوص شهرستان های گچساران وباشت نسبت به دوره های قبل کمترین آراء راکاندیدبه اصطلاح اصلاح طلب(آقای روحانی)داشت! دلیل آن هم حمایت و طرفداری دونماینده وچهره اصلاح طلب،آقایان وکیلی وتاجگردون ازایشان بود؛ درمورد عملکرد آقای تاجگردون دردودوره نمایندگی کارنامه مثبت وقابل قبولی ازخود نشان نداده فقط بیشتر جنبه تبلیغاتی و تشریفاتی داشته تا اجرائی! هرشخص دیگری که جای ایشان بودندبا توجه به همسویی مجلس ودولت با وی می توانست بیشترین امکانات وپروژه های عظیم ودرآمدزا که باعث رونق اقتصادی و اشتغال وکسب کاردرمنطقه واستان میشدایجاد نماید!اماباعرض تاسف فقط عامل اقتصادی خودوعده ای افرادخاص اطرافیان خویش بوده وهست! درانتخابات اسفند98 فردی ازاصولگرایان باید نماینده گچساران وباشت شودتادرمان درد وحلال مشکلات مردم باشدانشااله...
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...
1