کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نمایش تصاویر «مرضیه هاشمی» روی ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن

29 دی 1397 ساعت 13:29

کمیسیون حقوق بشر اسلامی تصاویر «مرضیه هاشمی» خبرنگار شبکه پرستی وی که بدون اتهام مشخصی در واشنگتن بازداشت است را با ویدیو پروژکتور بر روی ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن، به نمایش درآورد.


کمیسیون حقوق بشر اسلامی، تصاویر «مرضیه هاشمی» خبرنگار و مجری شبکه تلویزیونی «پرستی وی » را با ویدیو پروژکتور بر روی ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن، تاباند.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی در این اقدام نمادین، ضمن اعتراض به دولت آمریکا، از سکوت رسانه‌های غربی به‌خصوص بنگاه خبری بی‌بی‌سی و نهاد‌های به‌اصطلاح حقوق بشری غرب در قبال بازداشت مرضیه هاشمی انتقاد و آن را مغایر باارزش‌های انسانی و اصول دموکراسی اعلام کرد.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی در این اقدام، ضمن درخواست آزادی فوری خانم هاشمی مطالبی مانند: «چرا ساکتید؟»،«افشاگری ما، جنایت ستمکاران را برانگیخته است »،«مادربزرگی که برای حجابش به زندان رفت » را منتشر کرد.
مرضیه هاشمی، خبرنگار آفریقایی- آمریکایی که برای شبکه تلویزیونی پرستی وی کار می‌کند، ۱۳ ژانویه به هنگام سفر برای دیدار با اقوام خود، در آمریکا بازداشت‌شده است. اف بی آی برای بازداشت او، علتی بیان نکرده و اتهامی علیه او وارد نشده است.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی، هدف از این اقدام را اعتراض به رفتار غیرانسانی دولت آمریکا و سکوت رسانه‌ها درباره این جنایت و نیز آگاهی افکار عمومی اعلام کرد.
نمایش تصاویر مرضیه هاشمی روی ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن


کد مطلب: 406555

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/406555/نمایش-تصاویر-مرضیه-هاشمی-روی-ساختمان-مرکزی-بی-بی-سی-لندن

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir