کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در گفت و گوی کبنانیوز با اکبر صلاحی کاندیدای انتخابات شورای شهر دهدشت مطرح شد

جای مدیریت زنان در امور شهری خالی است / متعلق به مردم هستم نه طایفه

18 ارديبهشت 1400 ساعت 22:36

مقوله شهروندی وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و سیاسی برخوردار باشند و همچنین به فرصت‌های مورد نظر زندگی از حیث اقتصادی و اجتماعی، دسترسی آسان داشته باشند.


قسمت دوم - نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر انجام شد. داوطلبان از ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ به مدت یک هفته یعنی تا ۲۶ خرداد برای انجام تبلیغات فرصت دارند. انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. در این دوره در شورای شهر، شاهد ورودِ چهره‌های جوان به این عرصه هستیم.
در انتخاباتِ شورای شهر دهدشت، یکی از این جوانان، اکبر صلاحی است که با مدرک کارشناسی حقوق وارد عرصه‌ی انتخابات شده است. گفت و گویی با وی پیرامون موضوعات شهر داشتیم که از نظر خوانندگان می‌گذرد؛
کبنانیوز؛ نظر شما در خصوص مشارکت بانوان در امور شهری چیست؟
نقش دادن به زنان در عرصه مدیریت شهری باعث می‌شود که وظایف و تکالیف به درستی انجام شود زیرا زنان می‌توانند کارآفرینان موفقی باشند. ما نباید دید بسته‌ای نسبت به زنان داشته باشیم و باید این باور غلط را با نقش دادن به زنان از افکار مردم بزداییم.
طی سالهای اخیر زنان توانسته‌اند در زمینه‌های علمی به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای برسند اما از حیث مشارکت در مدیریت شهری متاسفانه وضع نامساعدی دارند.
ان شاالله ما بتوانیم از توانمندیهای این قشر فکور در مدیریت شهری استفاده کنیم، زیرا بدون حضور زنان در عرصه‌های  مختلف اجتماعی، توسعه پایدار در هیچ جامعه‌ای رخ نخواهد داد.
کبنانیوز؛ به نظر شما اهمیت حقوق شهروندی تا چه حد است؟
حقوق شهروندی از مهمترین حقوق معاصر هست، شهروند بودن به معنای مسئولیت پذیری، قانون مداری و هنجار پذیری است.
مقوله شهروندی وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و سیاسی برخوردار باشند و همچنین به فرصت‌های مورد نظر زندگی از حیث اقتصادی و اجتماعی، دسترسی آسان داشته باشند.
اگر ما به حقوق شهروندی اهمیت دهیم خواهیم دید که شهروندانم  مسئولیت‌هایی را در راستای اداره بهتر جامعه و ایجاد نظم بر عهده می‌گیرند.
لذا رعایت حقوق شهروندی عاملی در جهت فراهم سازی رشد شخصیت فردی و اجتماعی افراد خواهد بود.
کبنانیوز؛ در صورت راهیابی به شورای شهر وامدار مسائل طایفه‌ای که از آسیب‌های جامعه شهری است می‌شوید؟
بنده به دور از هر نگاه قومی و تعصبی و کاملاً واقع بینانه در این انتخابات شرکت کردم، به گروه یا طایفه و جناح سیاسی خاصی وابسته نیستم، آمده‌ام خدمت خالصانه به مردم شهرم داشته باشم لذا متعلق به مردم هستم و بر اساس روابطی که با خود مردم داشته‌ام ثابت می‌کنم که تنها برای خدمتگزای آمده‌ام.

بیشتر بخوانید؛

قسمت اول؛عدالت اجتماعی در دهدشت 100 درصد محقق نشده است / مشارکت مردم در اداره شهر ابزار توسعه است
 


کد مطلب: 433917

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/interview/433917/جای-مدیریت-زنان-امور-شهری-خالی-متعلق-مردم-هستم-نه-طایفه

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1