تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۲۱
کد مطلب : ۴۷۷۹۶۷
مراسم تجدید میثاق مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب با آرمان‌های امام

فیلم و تصاویر | پزشکیان: اینکه رأی‌ها درست خوانده شد به لطف مقام معظم رهبری بود/ اگر به خاطر ایشان نبود فکر نکنم اسم ما از این صندوق‌ها بیرون می‌آمد

۲
کبنا ؛مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب کشورمان امروز برای تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به حرم مطهر امام خمینی (س) رفت.
به گزارش کبنا، مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب کشورمان لحظاتی پیش برای تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران وارد حرم مطهر امام خمینی (س) شد.
 
مراسم تجدید میثاق مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب با آرمان های امام/  پزشکیان: اینکه رای ها درست خوانده شد به لطف مقام معظم رهبری بود/ اگر به خاطر ایشان نبود فکر نکنم اسم ما از این صندوق ها بیرون می آمد/ ظریف: آقای پزشکیان از این پس رئیس جمهور همه مردم است
 
محمدجواد ظریف: آقای پزشکیان از این پس رئیس جمهور همه مردم ایران است
سخنرانی ظریف در حرم امام: دو هفته پیش اعلام کردم که شنبه آقای پزشکیان رو رئیس جمهور پزشکیان خواهیم خواند
آقای پزشکیان از امروز رئیس جمهور همه ی مردم است. از امروز درخواست ها و مطالبات همه مردم را دنبال خواهد کرد.
         
 
آذری جهرمی: از امروز یک ماراتن سنگین برای دولت آقای پزشکیان آغاز می‌شود تا همه 50 درصدی که رای ندادند به جمع ما اضافه شوند/ این مهمترین ماموریت است
        

وزیر پیشین ارتباطات در جمع فعالان ستادی در حرم مطهر امام خمینی (ره): ما مدیون مردم ایران هستیم که با وجود دلخوری ها و سختی ها به آقای پزشکیان اعتماد کردند.
 
 
سخنرانی پزشکیان در حرم مطهر امام
 
پزشکیان در حرم امام: با تمام وجود از شما تشکر می کنم
 رئیس جمهور منتخب در سخنرانی در حرم امام: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم.
در این حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن حرف عمل کنم و بعد مشخص شود دروغ بوده است.
سالهاست که از انقلاب گذشته و می آییم پشت تریبون و وعده می دهیم و به آنها عمل نمی کنیم. این بزرگترین اشکال است
        
 پزشکیان در حرم امام: اینکه رای ها درست خوانده شد به لطف مقام معظم رهبری بود
رئیس جمهور منتخب گفت: این هدایتی بود که رهبری داشتند، اگر به خاطر ایشان نبود فکر نکنم اسم ما از این صندوق ها بیرون می آمد.
      
متن بیانیه مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران که در حرم امام خمینی قرائت کرد
 
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت آگاه عزیز ایران
پیروزیتان مبارک باد؛ کار را تمام کردید و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید.
سپاسگزار همه شما در خلق این امید و این رای معنادار به تحول و اصلاح هستم. همه شمایی که به راه و رویکرد من یا نامزد رقیب رای دادید یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید.
آزمون بزرگتری پیش روی ماست؛ آزمون عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌های پیش رو و آزمون کاستن از نگرانی‌های متعدد و متفاوت مردم برای داشتن یک زندگی بهتر.
قدردان وسعت نظر و گره‌گشایی مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را بر مشارکت و رقابت و سلامت نقش‌افرینی بیشتر شهروندان و جریان‌های سیاسی گشودند.
در این عرصه مراجع و عالمان دین، اندیشمندان و دانشمندان، استادان و دانشجویان، معلمان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه، پزشکان و پرستاران، زنان و جوانان، روستائیان و کارگران، کارمندان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، اصناف و بازاریان و کارآفرینان، ایرانیان دور از وطن، اقوام و پیروان مذاهب و ادیان، بازنشستگان و سالمندان بودند که همه جا را میدان گفت‌و گو، نقد و بازاندیشی برای ایران کردند؛ حاصل همه این تلاش‌ها، رسیدن به فصلی نو برای خدمت به ایران شد.
فصلی که در آن نقش فعال شخصیت‌های دلسوز ملی و حضور جریان‌های سیاسی و نهادها و تشکل‌های مدنی تاثیر  گذار شد. فصلی که بدنه علمی کارشناسی و تخصصی کشور نیز به زبان آمد و نشان داد که وضعیت خطیر است ولی می‌توان با تفاهم و اجماع و امید بسیاری از تهدیدهای پیش رو را دور کرد و فرصت‌هایی تازه را برای پاسخگویی به مطالبه‌های شما کشف یا ایجاد کرد.
امروز سرآغاز آن فصل نوست: فصل ماندن شما در صحنه، فصل التزام حکومت در بازگشت به مطالبات شما و فصل عمل کردن من به تعهدها.
من به دستور خداوند متعهدم که «اوفوا بالعهد، ان العهد کان مسئولا- به عهد خویش وفا کنید که بازخواست خواهید شد.»، من رای شما را طوقی سنگین بر گردنم می‌دانم اما تعهد می‌‌دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان شما و صدای بی‌صدایان و طرد شدگان باشم پس به گفته علی (ع) بازهم «از گفتن حق یا رای زدن در عدالت باز مایستید که من نه برتر از آنم که خطا کنم و نه در کار خویش از خطا ایمنم.»
کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، مگر آنکه باز لطف خداوند همت و حضور شما چاره ساز شود. من از این پس به دنبال پیشبرد گفت‌و گو، همگرایی و وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خواهم بود؛ سخن امام امام خمینی(ره) را باز راهنمای عمل خود می‌کنم که «ما همه با هم باشیم، مملکت از خودتان است. همه بچۀ این مملکت هستید. پس چرا‌‎ ‎‌یکی به آن طرف می کشد، یکی به این طرف می کشد؟»
من در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری همه ارکان حاکمیت، مجلس و قوه قضائیه تنش و واگرایی را از نهاد سیاست و حکمرانی دور کنم؛ امیدوارم مجلس محترم در همراهی با رای اکثریت مردم خود را برای یک همکاری موثر با دولت در مسیر عبور کشور از بحران‌ها آماده کند.
من به رقیب محترم، جناب آقای دکتر سعید جلیلی و همه رای دهندگان به ایشان می‌گویم رقابت به پایان رسید، زمان رفاقت برای ایران آمد، بیایید دست در دست هم دهیم به مهر / مهین خویش را کنیم آباد.
من به همه آنان که در این انتخابات نیامدند هم می‌گویم موعد دیدن شما و حرف‌های شماست. زمان دغدغه‌ها و نگرانی‌های یکدیگر و زمان گفت‌و گو برای ایران است. دولت منتخب و حکومت باید بدانند که چه می‌گویید و چرا نیامدید. وقتی نهاد انتخابات صورت سالم و رقابتی موثر بیابد، قطعا رای زبان اصلی گفت‌و گو می‌شود.
من نیامده‌ام که خواست و اراده شما را در حد رفع رنج‌های امروز مردم محدود کنم، من امده‌ام تا با بازگشت دولت منتخب به آرمان‌ها و وعده‌های فراموش شده در نظام جمهوری اسلامی ایران، با التزام حاکمیت در عمل به آن، و با حمایت مستمر و نقد و نظارت شما، باهم به سوی تامین منافع و مصالح ملی کشور و گشودن افق توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه ایران قدم برداریم.
من آمده‌ام تا با هم سایه تحریم و تهدید و جنگ را از ایران دور کنیم، به دنبال صلح پایدار و آرامش و همکاری در منطقه و گفت‌و گو و تعامل سازنده با جهان باشیم و همه اینها را در خدمت منافع ملی کشور و نیازهای مردم قرار دهیم.
من و همراهان من، امروز آنچه را از دروغ و تهمت و جفا در ایام انتخابات دیدیم، نه تنها می‌بخشیم که فراموش هم می‌کنیم. زمان آن است که برای ایران سینه‌ها را از کینه‌ها بشوئیم، دست به دست بهم دهیم و به آینده بهتر بیاندیشیم.
اکنون مسئولیت تاریخی همه ما تلاش خردمندانه و بی‌وقفه برای اصلاح رویکردها، ساختارها و رفتارهای نامناسب حکمرانی است. رویکرد من، پاسخگو کردن دولت آینده در همین سو و انتخاب همکاران با همین منطق و ملاک خواهد بود. حق منطق و شایستگی به دور از هر تبعیضی ملاک من خواهد بود. خواهم کوشید اشخاص را با حق بسنجم، نه حق را با اشخاص.
اصلاحات را باید به پیش بریم، پس از حسین بن علی (ع) بیاموزیم که نهضتش را فراتر از اصلاح آمرانه یعنی طلب و اراده اصلاح امور می‌دانست، این یعنی ابراز خواست و حضور مستمر مردم برای اصلاح.
به روان پاک همه شهدا و شهیدان دولت از رجایی و باهنر تا رئیس جمهور فقید رئیسی و سرباز افتخارآمیز وطن، سردار قاسم سلیمانی درود می‌فرستم.
یکشنبه آغاز ماه محرم است به اندیشه و راه حسینی باز گردیم و حرمت این ایام را پاس بداریم.
بازهم همه باهم برای ایران
خاک پای ملت ایران
مسعود پزشکیان
16 تیر 1403
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
هنوز هم باورش نمیشه ریس جمهور شده
Iran, Islamic Republic of
اگه قبول نمی شد خدا میداند چه بلایی سر کشور می آوردند
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
هنوز هم حرفی را میزنه که بعنوان رییس جمهور باید دیدش خیلی بالاتر از این حرف ها باشه.
Iran, Islamic Republic of
شکست سنگین تندروها.افراطیون و تندروها بد جور شکست خوردند و باید به همه سلایق و نظرات و عموم جامعه صرف نظر از قومیت جنسیت مذهب دین احترام بگذارند و حقوق سیاسی اجتماعی دینی مردم را احترام بگذارند.و بجای کینه وزی و بخل و حسد و نفرت پراکنی مهربانی خوبی درستی از خود بروز دهند.
Iran, Islamic Republic of
وره حرف زدن هم نیاره
حمله بهرامی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / در بیمارستان شهید جلیل چه خبر است؟

حمله بهرامی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / در بیمارستان شهید جلیل چه خبر است؟

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با انتشار یادداشتی، عملکرد ...
چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
1