تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۴۶۹۳۲۴
چهل و یکمین روز «طوفان الأقصی»|

غزه در آتش و خون | در بیمارستان «الشفاء» چه می‌گذرد؟  / درخواست عجیب مادر شهیدان از سید حسن نصرالله (+ تصاویر و فیلم )

۱
کبنا ؛شورای امنیت سازمان ملل بعد از گذشت چهل روز از تجاوز صهیونیست‌ها به غزه سکوت خود را شکست و با تصویب پیش نویس قطعنامه در خصوص برقراری «وقفه انسانی» در غزه موافقت کرد.
در چهل و یکمین روز از تجاوز صهیونیست ها به نوار غزه حملات هوایی این رژیم به مناطق مختلف غزه بی وقفه ادامه دارد و مقاومت فلسطین نیز در اقدامی تلافی جویانه شهرک‌های صهیونسیت نشین را هدف حملات راکتی و موشکی خود قرا می‌دهد.
در جدیدترین جنایت صهیونیست‌ها به محله الصبره در مرکز غزه 50 تن شهید و دهها تن دیگر زخمی شدند. 
جنگنده‌های صهیونیستی همچنین  بامداد امروز غرب خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند. 
شورای امنیت سازمان ملل سرانجام پس از گذشت 40 روز ،  پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی «مالت» را در خصوص  وقفه بشردوستانه در غزه ، با 12 رای موافق تصویب کرد.
تراژدي بيمارستان الشفاء
روز سه‌شنبه برخي منابع غربي مدعي شده بودند كه احتمال دارد طي روزهاي آينده يك آتش‌بس 5 روزه به منظور تبادل گروگان‌ها ميان اسراييل و حماس برقرار شود، اما يك روز بعد و درحالي كه بيش از 11500 نفر از مردم غزه به واسطه حملات رژيم صهيونيستي در طول 40 روز جان خود را از دست داده‌اند، نيروهاي اسراييل در اقدامي كه منجر به بهت جامعه جهاني شده به بزرگ‌ترين بيمارستان غزه، يعني بيمارستان الشفاء حمله كرده و وارد آن شدند؛ به‌طوري‌كه يكي از مقامات وزارت بهداشت غزه اعلام كرده كه ارتباط اين بيمارستان با خارج قطع شده و سربازان اسراييلي علاوه بر تيراندازي در بيمارستان مشغول بازجويي از مردم عادي و بيماران هستند. البته جنگ اسراييل عليه بيمارستان‌ها و مراكز درماني غزه با حمله به بيمارستان المعمداني در يك ماه قبل آغاز شده و در هفته گذشته نيز با ورود نيروهاي صهيونيستي به شمال غزه تشديد شده است.
در همين راستا شبكه الجزيره در گزارش روز گذشته خود آورده است: ارتش اسراييل روز چهارشنبه پس از چندين روز محاصره بيمارستان الشفاء به عنوان بزرگ‌ترين مركز درماني غزه، وارد آن شده و به گفته پزشكان مستقر در بيمارستان، مشغول به تيراندازي است؛ به‌طوري‌كه از روز سه‌شنبه تا روز گذشته دست‌كم 40 نفر را در اين بيمارستان كشته‌اند. صهيونيست‌ها مدعي هستند كه گردان‌هاي القسام و حماس مراكز فرماندهي خود را در زيرزمين برخي بيمارستان‌ها مستقر كرده‌اند؛ موضوعي كه نه تنها قويا از سوي حماس رد شده، بلكه كادر درمان بيمارستان‌ها نيز اين بهانه را زير سوال برده و آن را تعجب‌برانگيز عنوان كرده‌اند.
به گفته كارشناسان معمولا در تمامي جنگ‌ها نه تنها ميان دو طرف درگيري مذاكراتي صورت مي‌گيرد، بلكه شرايطي براي درمان، خارج كردن غيرنظاميان، اسرا، مجروحان و نيز پروتكل‌هايي به منظور عدم حملات به بيمارستان‌ها، اماكن عمومي و خانه‌هاي مردم نيز اجرايي مي‌شود. در چنين شرايطي و درحالي كه جامعه جهاني به ‌شدت حملات اسراييل به مردم غيرنظامي و همچنين مراكز درماني را محكوم كرده و خواستار آتش‌بس فوري در غزه است، نيروهاي هلال‌احمر، صليب سرخ و همچنين سازمان ملل تاكنون نتوانسته‌اند جلوي اقدامات وحشتناك اسراييل عليه غيرنظاميان را بگيرند. اين مساله درحالي صورت گرفته كه حالا شاهد حمله مستقيم سربازان اسراييلي به بيمارستان‌هاي غزه هستيم.
طبق گزارشي كه الجزيره از تازه‌ترين تحولات ميداني حمله نيروهاي اسراييلي به بيمارستان الشفاء منتشر كرده، تصاوير ماهواره‌اي نشان مي‌دهد كه آنها در سه ستون 200 تا 300 نفره به اين بخش از غزه حمله كرده و بخشي از سربازان اسراييلي وارد بيمارستان شده‌اند.
از سوي ديگر صبح ديروز صهيونيست‌ها اعلام كردند كه از ساعت 10 تا 14 به مدت چهار ساعت عمليات نظامي خود را در بخش‌هايي از محله‌هاي تل‌الهوا، الصبره، الزيتون غربي، درج التفاح، الشجاعيه و جباليا تعليق مي‌كنند تا غيرنظاميان بتوانند خود را به جاي امن برسانند. اما نكته مهم اين است كه طي روزهاي اخير شاهد بوديم كه نيروهاي اسراييلي درحالي مدعي ايجاد مسيرهاي امن براي خروج غيرنظاميان بوده‌اند كه به مسير حركت آنها حمله كرده‌اند. به عنوان مثال يكي از اعضاي كادر درمان در غزه گفته بود كه ما به همراه 50 نفر از افراد و بيماران كه در ميان آنها يك زن دياليزي وجود داشت به سمت جنوب حركت كرديم، اما سربازان اسراييلي به سمت ما تيراندازي كرده و حتي فرزند زن دياليزي را نيز بازداشت كردند.
اين درحالي است كه منابعي در بيمارستان الشفاء به الجزيره گفته‌اند كه سربازان اسراييلي در بخش‌هاي مختلف اين بيمارستان حضور داشته و ضمن بازجويي از افراد و بيماران حتي به بخش‌هاي تخصصي جراحي نيز وارد شده‌اند. همچنين در شرايطي كه گفته مي‌شود اطراف بيمارستان آتش‌سوزي شديدي رخ داده و صداي انفجار نيز بعضا در داخل بيمارستان شنيده مي‌شود، حضور نيروهاي اسراييلي در بيمارستان به گونه‌اي است كه گويا آنجا قرار است تبديل به يك پادگان نظامي شود. همچنين درحالي كه تا ظهر ديروز ارتباط بيمارستان الشفاء با خارج قطع شده است، به گفته برخي شاهدان، ارتش صهيونيستي با مصادره تلفن همراه برخي پزشكان، بيماران، خانواده آنها و همچنين 1500 نفري كه در بيمارستان پناه گرفته‌اند را مجبور به ترك آنجا كرده‌اند.
وضعيت وخيم غيرنظاميان در غزه
طبق آخرين گزارش‌هايي كه از سوي وزارت بهداشت غزه منتشر شده در طول 40 روز اخير و به واسطه حملات شديد ارتش اسراييل بيش از 11500 نفر در غزه شهيد شده كه 8 هزار نفر آنها را زنان و كودكان تشكيل مي‌دهند. همچنين بخش اعظمي از 2.3 نفري كه در غزه ساكن هستند از خانه خود آواره شده و از سرنوشت بيش از 3 هزار نفر نيز خبري در دست نيست.
در چنين شرايطي و درحالي ايالات‌متحده امريكا روز گذشته اعلام كرده كه از حمله به بيمارستان‌ها و مراكز درماني حمايت نمي‌كند و همچنين شاهد تظاهرات اعتراضي در جلوي كاخ سفيد به واسطه ورود نيروهاي اسراييلي به بيمارستان الشفاء بوديم، اسراييل بار ديگر با بي‌اعتنايي به صحبت مقامات امريكايي مدعي شده كه اين حمله براساس يك ضرورت عملياتي صورت گرفته است.
به همين دليل جنبش حماس روز چهارشنبه در بيانيه‌اي اعلام كرد جو بايدن رييس‌جمهوري امريكا مسوول حمله اسراييل به بزرگ‌ترين بيمارستان غزه است؛ چراكه پذيرش ادعاي صهيونيست از سوي امريكا مبني بر اينكه حماس از اين بيمارستان جهت اهداف نظامي استفاده مي‌كند، چراغ سبزي به اشغالگران براي ارتكاب كشتار بيشتر غيرنظاميان است. 
در همين راستا، يوسف ابولريش از مقامات وزارت بهداشت غزه به خبرگزاري فرانسه گفته كه تانك‌ها و نيروهاي اسراييلي وارد بيمارستان شده و در بخش‌هايي نظير اورژانس در حال جست‌وجو و بازجويي از افراد هستند. حتي برخي گزارش‌ها حاكي از آن است كه نيروهاي اسراييلي علاوه بر تيراندازي توسط تك تيرانداز، بمب‌هاي دودزا نيز به داخل بيمارستان شليك كرده‌اند كه منجر به خفگي برخي از افراد شده است.
لحظاتی پیش از شهادت سه دختر لبنانی چه گذشت؟/ درخواست عجیب مادر شهیدان از سید حسن نصرالله
لحظاتی پیش از شهادت سه دختر لبنانی چه گذشت؟/ درخواست عجیب مادر شهیدان از سید حسن نصرالله
چند روز گذشته درست در ۱۶ آبان وقتی هدی حجازی مادر لبنانی به همراه سه دختر و مادرش در راه عزیمت به خانه شان بودند، اسراییل خودرو آنها را مورد هدف قرار داد.
چند روز گذشته درست در 16 آبان وقتی هدی حجازی مادر لبنانی به همراه سه دختر و مادرش در راه عزیمت به خانه شان بودند، اسراییل خودرو آنها را مورد هدف قرار داد و جز خانم حجازی که در بیمارستان بستری است بقیه سرنشینان به شهادت رسیدند. اسرائیل مدعی شده بود که خودروی رزمندگان حزب الله را هدف گرفته است!
     
شبکه المنار دقایقی با این مادر عزیز به گفت و گو نشست و او از ساعات آخری که کنار فرزندانش سپری کرد گفت. روحیه عجیب این مادر و امثال اوست که مقاومت را پیروز هر میدان نبردی خواهد کرد.
هدی حجازی در این فیلم ارادت خود را به سید حسن نصرالله و آرزویی که دارد بیان می کند.
غزه در آتش و خون| در بیمارستان «الشفاء» چه می‌گذرد؟ 
غزه در آتش و خون| در بیمارستان «الشفاء» چه می‌گذرد؟ + فیلم
ارتش مجهز به پیشرفته‌ترین تسلیحات و جنگ‌افزارهای آمریکایی و اروپایی امروز از ورود نظامیانش به بیمارستان الشفاء غزه خبر داده است، دفتر اطلاع‌رسانی غزه یورش نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به این مرکز پزشکی را جنایت جنگی خوانده است.
 منابع خبری از جمله الجزیره از ورود نظامیان متجاوز صهیونیست به بیمارستان الشفاء غزه خبر دادند، جایی که هزاران مجروح و بیمار و آواره در بدترین شرایط در سایه نبود آب و دارو و غذا و سوخت به‌سر می‌برند.
اشغالگران صهیونیست در ادامه دروغگویی و توجیه تجاوزات به مراکز بهداشتی با هدف دستاوردسازی برای خود ادعا می‌کنند که زیر این بیمارستان تونل فرماندهی حماس قرار دارد، حال آنکه نقشه‌های مهندسی این ادعا را رد می‌کند.
    
ادامه محاصره بیمارستان الشفاء/ بمباران منازل مردم در اردوگاه البریج
جنگنده های رژیم صهیونیستی، منازل مردم در اردوگاه البریج در نوار غزه را بمباران کردند که دستکم دو شهید و شمار زخمی به جا گذاشته است.
خبر دیگر اینکه نظامیان صهیونیست با تانکها و دیگر سلاحهای کشتارجمعی خود، همچنان به محاصره بیمارستان الشفاء  ادامه می‌دهند.
مدیر بیمارستان الشفاء: بیش از 900 بیمار و 5 هزار آواره با خطرمرگ حتمی روبرو هستند
 مدیر مجتمع پزشکی الشفاء در غزه: بخشهای مختلف بیمارستان به روی همه افرادی که پس از یورش نظامیان صهیونیست بازداشت شده اند، بسته شده و هیچ کس قادر به ورود یا خروج نیست، جراحت مجروحان پس از توقف تمام خدمات بهداشتی در حال عفونت پیدا کردن است.
هیچ پزشکی قادر به حرکت از یک مکان به مکان دیگر در داخل بیمارستان نیست.
اشغالگران تنها لوله انتقال آب بیمارستان را منفجر کردند و یک قطره آب هم نداریم.
توانستیم پیکرهای 82 نفر را دفن کنیم، 60 پیکر در بخشهای اورژانس مانده که قادر به دفن آنها نیستیم.
واکنش سازمان ملل به جنایات اشغالگران در بیمارستان الشفاء
سازمان ملل اعلام کرد که حملات اشغالگران به بیمارستان الشفاء، جان بیماران و تیم پزشکی و غیرنظامیان را در معرض خطر قرار داده است.
روایت مدیر بیمارستان الشفاء از اوضاع فاجعه بار آن در پی یورش نظامیان صهیونیست
بخش‌های مختلف بیمارستان به روی افراد محاصره شده در داخل آن بسته شده و کسی امکان ورود و خروج ندارد.قادر به ارتباط با پزشکان برای اطلاع از وضعیت آوارگان به ویژه کودکان نارس نیستیم.
به سبب توقف هرگونه خدمات رسانی در بیمارستان، زخم‌های مجروحان هر لحظه بدتر و شدیدتر می‌شود.
بوی مرگ از هر نقطه از جمله بخش اورژانس و دیگر ساختمان‌ها به مشام می‌رسد.از لحظه حمله به بیمارستان، کسی از اسرائیلی‌ها با ما تماسی نگرفته است.
سازمان جهانی بهداشت: تماس ما با کارکنان بیمارستان الشفاء قطع شده است
رئیس سازمان جهانی بهداشت در پی گزارش‌ها از حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به بیمارستان الشفاء در غزه اعلام کرد که تماس این نهاد بین‌المللی با کادر درمان قطع شده است.
تدروس آدهانوم گبرسیوس در پیامی در ایکس نوشت: «گزارش‌ها درباره نفوذ نظامی به داخل بیمارستان الشفاء به‌شدت نگران‌کننده‌اند. ما یک بار دیگر تماسمان را با کارکنان این بیمارستان از دست داده‌ایم.»
رئیس سازمان جهانی بهداشت گفته است این نهاد بین‌المللی به‌شدت برای ایمنی کارکنان بیمارستان الشفاء و بیماران آنها نگران است.
اعتراف ارتش رژیم صهیونیستی به نبود اسرا در بیمارستان الشفاء
رادیو اسرائیل گزارش داد ارتش این رژیم هنوز هیچ شواهدی که «گروگان‌ها» در داخل بیمارستان الشفاء باشند پیدا نکرده‌اند.
این رادیو گزارش داد جستجوها در داخل این بیمارستان ادامه دارد.
ارتش رژیم صهیونیستی: به عملیات خود در بیمارستان الشفاء ادامه می دهیم
ارتش رژیم صهیونیستی بر ادامه تجاوزات خود به بیمارستان الشفاء غزه تاکید کرد.
وضعیت بیمارستان الشفاء در غزه از زبان یک پزشک
احمد المخللاتی، یکی از پزشکان بیمارستان الشفاء آخرین اخبار را از این مرکز پزشکی غزه بعد از ورود نظامیان اسرائیلی به این بیمارستان توصیف کرده است.
المخللاتی در مصاحبه با الجزیره گفت: «اوضاع دارد سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. تانک‌های اسرائیلی داخل بیمارستان و اطراف آن هستند.»
الان 6 روز است که غذا و آب به بیمارستان نرسیده است و هیچ راهی برای به دست آوردن وسایل مورد نیاز نداریم. در داخل بیمارستان، بخش اکسیژن کار نمی‌کند.
چیزی که داریم می‌بینیم واقعا شوک‌آور است و خیلی بد است که کل دنیا نظاره‌گر این جنایت است و دارد اتفاقاتی که در اینجا می‌افتد را تماشا می‌کند.
همه ما الان داخل ساختمان هستیم و حتی نمی‌توانیم از پنجره ببینیم بیرون چه خبر است. چیزی برای خوردن و نوشیدن نداریم و حتی نمی‌توانیم در داخل بیمارستان از ساختمانی به ساختمان دیگر برویم.
هشدار حماس درباره احتمال صحنه‌سازی رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفاء
عزت  الرشق از رهبران جنبش حماس: اشغالگران اسرائیلی درباره بیمارستان الشفاء به تبلیغات دروغین روی آورده اند.
جنایت یورش به داخل بیمارستان الشفاء، دروغگویی های اشغالگران را برای جهانیان رو خواهد کرد.
یورش اشغالگران با سلاحها و تانکهایشان به داخل بیمارستان الشفاء، در راستای گسترش ارتکاب جنایات و تلاش بیهوده برای تصویر پیروزی ادعایی دروغین است.
بعید نمی دانیم که اشغالگران به صفحنه سازی و نمایش ساختگی و قراردادن سلاح و تجهیزات در بیمارستان الشفاء برای توجیه جنایات خود اقدام کنند.
مسئول اورژانس غزه: ادعای صهیونیستها درباره آوردن شیرخشک دروغ است، آنها رعب و ویرانی را آورده اند
مسئول اورژانس بیمارستان الشفاء غزه: ادعای صهیونیستها درباره آوردن شیرخشک و دستگاههای آنکوباتور(محفظه‌های نگهداری نوزادان) به بیمارستان الشفاء دروغ محض  است و آنها به جایش، رعب و وحشت و ویرانی را به این مکان آورده اند.
مدیر اورژانس بیمارستان  الشفاء: 5 روز است در محاصره ایم/ همه افراد حاضر غیرنظامی هستند
مدیر اورژانس بیمارستان  الشفاء گفتما پنج روز است که در این بیمارستان در محاصره هستیم، ما خودمان همدیگر را می شناسیم، همه کسانی که در این بیمارستان هستند، غیر نظامی‌اند.
وضعیت فاجعه بار بیمارستان غزه
مدیران بیمارستان الشفاء غزه: وضعیت فاجعه بار است و هر روز افراد بیشتری جان خود را از دست می دهند.
نظامیان صهیونیست شمار زیادی از آوارگان را به نقطه نامعلومی منتقل کردند
نظامیان صهیونیست شمار زیادی از آوارگان را بازداشت کرده، چشمانشان را بسته و با وادار کردن آنها به درآوردن لباسهایشان به نقطه نامعلومی منتقل کرده اند.
مبارزه تیمهای پزشکی برای نجات جان مجروحان در بیمارستان الشفاء/ نظامیان صهیونیست درهای بیمارستان را منفجر کردند
مسئولان بیمارستان الشفاء: اشغالگران بیشتر درهای ورودی بیمارستان الشفاء را منفجر کردند و ترکشها هر کسی را که در بیمارستان است، هدف قرار  داده است.
تیمهای پزشکی برای نجات مجروحان مبارزه می کنند.
مسئول اورژانس بیمارستان الشفاء غزه : فقط تیراندازی از سمت نظامیان صهیونیست است
مسئول اورژانس بیمارستان الشفاء غزه: در این مکان تنها چیزی که می بینیم، تیراندازی از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی است نه طرف دیگر.
حتی یک قطره آب در بیمارستان الشفاء وجود ندارد
مسئول اورژانس بیمارستان الشفاء: آب بیمارستان کاملا قطع شده و حتی یک قطره آب در این مکان یافت نمی شود.
جنایت صهیونیستها در منفجر کردن انبار دارویی و تجهیزات پزشکی بیمارستان الشفاء
منابع فلسطینی: نظامیان صهیونیست انبار دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان الشفاء را منفجر کردند.
اقدامات رعب آور نظامیان صهیونیست در داخل بیمارستان الشفاء/ استقرار تانکها در محوطه بیمارستان
منابعی از داخل بیمارستان الشفاء گفتند: نظامیان صهیونیست در داخل ساختمانهای مرکز پزشکی الشفاء حضور دارند، صدای تیراندازی شدید در بیمارستان و اطراف آن شنیده می شود.
این منابع همچنین گفتند که تانکهای ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در داخل محوطه بیمارستان الشفاء استقرار دارند.
نظامیان متجاوز با بلندگو از فلسطینیان می خواهند که خود را تسلیم آنها کنند. نظامیان صهیونیست همچنین شماری از آوارگان و خانواده‌های شهدا و مجروحان را بازداشت کردند.
درخواست یونیسف برای توقف جنگ افروزی رژیم صهیونیستی
مدیر یونیسف(صندوق کودکان سازمان ملل) از غزه خواستار توقف جنگ وحشیانه رژیم صهیونیستی شد.
مرکز اروپایی: اسرائیل بیمارستان غزه را به بازداشتگاه و شکنجه‌گاه تبدیل کرده است
مرکز اروپایی مدیترانه: اسرائیل ساختمانهای بیمارستان الشفاء را به مرکزی برای بازداشت و شکنجه فلسطینیان تبدیل کرده است.
بازداشت شماری از آوارگان فلسطینی
نظامیان رژیم صهیونیستی که پس از محاصره همه جانبه بیمارستان الشفاء و پشتیبانی آتش سنگین هوایی به زور وارد بیمارستان الشفاء شده اند، اقدام به بازداشت شماری از آوارگان پناه گرفته در آن کردند.
رویترز به نقل از یک منبع پزشکی: ادعای اسرائیل درباره تبدیل بیمارستان الشفاء به مرکز فرماندهی حماس دروغ است
رویترز به نقل از یک پزشک در بیمارستان الشفاء غزه: اتهامات اسرائیل مبنی بر اینکه حماس، این مرکز بهداشتی را به مقر فرماندهی خود  تبدیل کرده است، صحت ندارد.
یک مسئول امنیتی رژیم صهیونیستی: هیچ دولتی بر ما برای توقف جنگ فشار وارد نمی‌کند
یک مسئول امنیتی رژیم صهیونیستی به رادیو ارتش این رژیم : فشارها بر ما(صهیونیستها) فقط رسانه ای است، و هیچ فشاری از سوی هیچ کشوری بر ما برای توقف عملیات(تجاوزات) در بیمارستان  الشفاء غزه وجود ندارد.
جبهه مردمی برای آزادی فلسطین: ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال پیروزی ساختگی در یورش به بیمارستان الشفاء است
جبهه مردمی برای آزادی فلسطین: یورش به بیمارستان الشفاء و ایجاد رعب و وحشت در میان کادر درمان و مجروحان و آوارگان یک جنایت جنگی همه جانبه است.
سکوت جامعه بین المللی و ناتوانی آن در برابر جنایات صهیونیستها و حمایت نامحدود دولت بایدن از آنها علت اصلی جری تر شدن رژیم فاشیستی برای ارتکاب جنایات و قلدرمآبی است.
ارتش رژیم صهیونیستی که در برابر مقاومت شجاع ملت فلسطین شکست و مقهور شده، به دنبال  ارائه تصویر پیروز دروغین از خود با به تصویر کشیدن بیمارستان الشفاء به عنوان یک دژ نظامی در برابر جامعه متزلزل صهیونیستی است.
واکنش اردن به تجاوز نظامیان صهیونیست به بیمارستان الشفاء غزه
وزارت خارجه اردن: یورش به بیمارستان الشفاء غزه را محکوم کرده و اسرائیل را مسئول جان غیرنظامیان و تیمهای پزشکی فعال در آن می دانیم.
نظامیان صهیونیست در حال بازجویی از کارکنان و بیماران بیمارستان الشفاء
منابع خبری بین‌المللی گزارش دادند نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در حال بازجویی از کادر درمان و بیماران بیمارستان الشفا در غزه هستند.
الجزیره گزارش داد ارتش اسرائیل با پشتیبانی آتش تانک‌ها به ساختمان‌های اصلی الشفاء اعم از ساختمان اورژانس و بخش جراحی‌های خاص حمله کرده‌اند.
طبق این گزارش نظامیان ارتش رژیم اسرائیل وارد ساختمان‌ها شده‌اند و در حال انجام عملیات جستجو هستند و به صورت تک به تک از پزشکان و کادر درمان بازجویی می‌کنند.
رژیم صهیونیستی این اقدامات را به بهانه اینکه مبارزان حماس از بیمارستان شفا برای انجام عملیات‌های خود استفاده می‌کنند، انجام می‌دهند، اما تا کنون هیچ شواهدی در تأیید این ادعاها وجود نداشته است.
ارتش رژیم اشغالگر همچنین اقدام به استقرار چندین گذرگاه بازرسی الکترونیکی در درب‌های ورودی ساختمان‌های اصلی بیمارستان الشفا کرده‌اند و هر فردی اعم از بیمار یا کادر درمان قبل از ورود باید مورد بازرسی و بازجویی قرار گیرد.
هنوز حدود 3000 نفر در داخل این بیمارستان حضور دارند که برخی از آنها جزو آسیب‌پذیرترین بیمارها هستند.
گزارش رسانه آمریکایی از ورود تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان الشفاء
وبگاه سی‌ان‌ان به نقل از یک خبرنگار در داخل بیمارستان الشفاء در غزه که بزرگترین مجموعه بیمارستانی این منطقه است گزارش داده تانک‌های اسرائیل وارد این بیمارستان شده‌اند.
یک خبرنگار خبرگزاری فلسطین، وفا به سی‌ان‌ان گفت: «چیزی که ما می‌بینیم این است که تانک‌ها سلاح‌های خود را به سمت بیمارستان نشانه گرفته‌اند. هنوز مطمئن نیستیم که نظامیان وارد بیمارستان شده اند یا خیر.»
سی‌ان‌ان می‌گوید آخرین گزارش‌ها حاکی است که صدها نفر از کارکنان و بیماران این بیمارستان هنوز داخل الشفاء حضور دارند. همچنین چندین هزار نفر از مردم غزه در اطراف این بیمارستان پناه گرفته‌اند.
اعتراف ارتش رژیم صهیونیستی: اطلاعاتی درباره وجود گروگانها در بیمارستان الشفاء وجود ندارد
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد هیچ اطلاعاتی مبنی بر وجود گروگانها(اسرای صهیونیست نزد مقاومت) در داخل بیمارستان الشفاء وجود ندارد و عملیات جستجو و بازرسی همچنان ادامه دارد.
یک خبرنگار فلسطینی: ارتش رژیم صهیونیستی، بیمارستان الشفاء را به پادگان نظامی تبدیل کرد
یک خبرنگار فلسطینی در اطراف مجتمع بیمارستانی الشفاء: ارتش اسرائیل بیمارستان الشفاء را به پادگان نظامی تبدیل کرده است.
این خبرنگار افزود تانکهای اسرائیلی پیش از ورود نظامیان، این مجتمع را از همه طرف محاصره کرده اند.
به گفته این خبرنگار فلسطینی، صهیونیستها هر آنچه را در اطراف بیمارستان می بینند، هدف حمله قرار می دهند.
ادعای ارتش رژیم صهیونیستی: فعالیت نظامیان ما در داخل بیمارستان الشفاء مشخص است
ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است که نظامیانش به عملیات متمرکز در داخل بیمارستان الشفاء غزه ادامه می‌دهند و فعالیتشان در این مجتمع مشخص و بر اساس داده های اطلاعاتی است.
به اعتراف ارتش رژیم متجاوز صهیونیستی، تا کنون هیچ نشانه و علائمی مبنی بر وجود افراد ربوده شده در داخل بیمارستان الشفاء وجود ندارد.
هشدار دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه درباره اوضاع فاجعه بار بیمارستان الشفاء
دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه تاکید کرده است که حمله اشغالگران به مجتمع پزشکی الشفاء یک جنایت جنگی،  اخلاقی و ضد بشری است.
این دفتر اعلام کرد که اشغالگران در جریان محاصره مجتمع پزشکی  الشفاء، پنج ساختمان آن را بمباران کردند و هم را به رگبار بستند.
این دفتر  افزود اشغالگران و جامعه بین المللی و آمریکا را مسئول سلامت و جان هزاران آواره و مجروحان و تیمهای امدادرسانی می دانیم.
به گفته مسئولان فلسطینی، اشغالگران صهیونیست تاکنون ، 198 پزشک و امدادرسان را به شهادت رساندند، 55 آمبولانس را هدف قرا رداده و 25 بیمارستان را از مدار خدمت خارج کردند.
اشغالگران قدس با تکیه بر حمایتهای نامحدود آمریکا و دیگر حکومتهای  غربی و  همدستی رژیمهای سازشکار عرب، مرتکب کشتارها و جنایاتی در بیمارستانها شده اند که به شهید و زخمی شدن 700 نفر منجر شده است.

گروگان گیری صهیونیست‌ها از شهروندان فلسطینی در «گذرگاه مرگ»
گروگان گیری صهیونیست‌ها از شهروندان فلسطینی در «گذرگاه مرگ»/گزارش اختصاصی
علی رغم تبلیغات گسترده صهیونیست‌ها در تدارک یک گذرگاه به اصطلاح امن برای کوچ اجباری ساکنین مناطق شمالی غزه، مشاهدات خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که صهیونیست‌ها در این مسیر اقدام به تیراندازی، بازداشت و گروگانگیری از میان شهروندان فلسطینی می‌کنند.
همزمان با محاصره شهر غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، هزاران نفر ازمردم مناطق شمالی این باریکه به ناچار دست به کوچ اجباری به سمت مناطق مرکزی و جنوبی نوار غزه زده اند.
شهروندان فلسطینی با پای پیاده و با استفاده از گاری و درشکه پس از طی مسافت های طولانی به مناطق مرکزی و جنوبی غزه پناه می برند.
نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , طوفان الاقصی ,
 
بسیاری از شهروندان فلسطینی در مسیر عبور از جاده به اصطلاح امن رژیم صهیونیستی هدف تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفته و برخی نیز پس از بازداشت به اسارت صهیونیست ها درمی آیند و همین امر سبب شده تا فلسطینی ها از این مسیر با عنوان «جاده مرگ» یاد کنند.
      
شهروند فلسطینی ساکن شهر غزه که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده بود به خبرنگار تسنیم در نوار غزه گفت:  پس از 25 روز زندگی در بیمارستان قدس، همزمان با ورود نظامیان اسرائیلی به شهر غزه به ما گفته شد که به سمت جنوب حرکت کنیم، اما در بین مسیر نظامیان اسرائیلی برادرم را از خودرو پیاده و او را بازداشت کردند. مجبور شدیم تا او را تنها رها کنیم و به راه خودمان ادامه دهیم.
۵۰ شهید در بمباران محله الصبره/ موافقت شورای امنیت با «وقفه انسانی» در غزه
چهل و یکمین روز «طوفان الأقصی»| 50 شهید در بمباران محله الصبره/ موافقت شورای امنیت با «وقفه انسانی» در غزه
کاربران محترم مهمترین تحولات چهل و یکمین  روز از طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:
معترضان آمریکایی خواستار آتش بس در غزه شدند 
 تظاهرات کنندگان آمریکایی خواستار توقف جنگ و برقراری آتش بس در غزه شدند.
 نیروهای پلیس با تظاهرات کنندگان که مقابل مقر حزب دموکرات تجمع کرده بودند درگیر شدند و چندین معترض را بازداشت کردند. 
بایدن ادعای صهیونیست‌ها علیه حماس درباره بیمارستان الشفاء را تکرار کرد 
جوبایدن رئیس جمهور آمریکا ادعاهای رژیم صهیونیستی در خصوص بیمارستان الشفاء را تکرار کرد و گفت که حماس با مخفی کردن مقر نظامی خود زیر بیمارستان مرتکب جنایت جنگی شد! 
بایدن توقف جنگ علیه ملت فلسطین در غزه را به نابودی توان حماس مرتبط کرد و مدعی شد جنگ زمانی پایان می یابد که حماس قدرت و توان خود را در قتل اسرائیلی‌ها از دست بدهد. 
وی از همکاری گسترده قطر در بحث آزادی اسرای دو طرف فلسطینی و اسرائیلی خبر داد و گفت که باید وقفه انسانی کافی برای آزادی گروگانها در غزه وجود داشته باشد. 
بایدن در عین حال گفت که تمام تلاش خود را بری آزادی گروگانها (اسرای در اختیار حماس)  به کار می‌گیرد.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: به نتانیاهو گفتم که تشکیل دو دولت تنها راه حل منازعه اسرائیلی و فلسطینی است و تاکید کردم  که اشغال دوباره غزه اشتباه خواهد بود. 
اقدام صهیونیست‌ها در بازداشت مبارزان فلسطینی در کرانه باختری
نیروهای اشغالگر صهیونیست با یورش به چندین شهر در کرانه باختری دست به بازداشت مبارزان فلسطینی در این شهرها زد. 
درخواست بایدن از رئیس جمهور چین درباره ایران از قول یک مقام آمریکایی 
 یک مقام مسئول آمریکایی بعد از دیدار بایدن با همتای چینی خود گفت: دو رئیس جمهور درباره گام‌های آینده در خاورمیانه(غرب آسیا)  بحث و تبادل نظر کردند.
 خبرگزاری رویترز از قول یک مقام آمریکایی ادعا کرد که بایدن از رئیس جمهور چین خواسته است تا از نفوذ و جایگاه خود در ایران استفاده کند و از تهران بخواهد که از هرگونه اقدام «تحریک آمیز در خاورمیانه» پرهیز کند.
 پیش از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی، نشست شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سانفرانسیسکو برگزار شد.      
 اولین کامیون حامل سوخت از مصر وارد غزه شد
الجزیره قطر گزارش داد که از آغاز جنگ علیه غزه،  اولین کامیون حامل سوخت از مصر وارد غزه شده است. 
حمله رژیم صهیونیستی به بخش‌های مختلف بیمارستان الشفاء 
مدیر دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی به تمامی بخش‌های بیمارستان الشفاء حمله و حالتی از ترس را در بین بیماران این بیمارستان ایجاد کرده است. 
وی همچنین از بازداشت تعدادی از کارکنان این بیمارستان خبر داد. 
این مسئول اطلاع رسانی فلسطین همچنین اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیلی به سمت هر کسی که قصد خروج از بیمارستان را داشته باشد تیراندازی می‌کنند و این بیمارستان به گورستان واقعی برای کسانی که در داخل آن بسر می‌برند، تبدیل شده است. 
نامه 24 عضو کنگره آمریکا خطاب به بایدن
24 عضو کنگره آمریکا طی نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور از گسترش دامنه جنگ در غزه و به خطر افتادن جان غیرنظامیان ابراز نگرانی کردند.
در این نامه آمده است: نگرانیم از اینکه جنگ غزه زندگی غیرنظامیان بیشتری را در خطر قرار دهد. همچنین از افزایش دامنه جنگ و نقض‌ گسترده علیه کودکان نگران هستیم.
در این نامه همچنین از ارسال کمک‌های انسانی در غزه استقبال شده ولی تاثیر این کمک ها را با توجه به عمق گسترده ویرانی‌ها محدود دانستند.
یورش نظامیان صهیونیستی به چندین شهر در کرانه باختری 
نظامیان صهیونیستی بامداد امروز به روستای «فصایل» در شمال شهر اریحا واقع در کرانه باختری رود اردن یورش بردند.
منابع محلی فلسطینی همچنین از حمله نظامیان صهیونیست به شهرک «اللبن» در شرق جنوب نابلس خبر دادند. 
همچنین نیروهای اشغالگر اسرائیلی به شهرک «کفردان» در غرب جنین حمله کردند و به یکی از منازل این شهرک یورش بردند. 
حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان 
شبکه خبری المنار لبنان از حمله هوایی جنگنده‌های صهیونیستی به شهرک «اللبونه» در جنوب ناقوره خبر داد. 
بر اساس این گزارش،  پهپادهای رژیم صهیونیستی اطراف شهرک «حولا» در جنوب لبنان را هدف قرار دادند. 
خبرنگار المنار لبنان گزارش داد که توپخانه‌های رژیم صهیونیستی شمال منطقه «الحمامص» در شهرک الخیام را گلوله باران کردند. 
یورش نظامیان صهیونیست به شهرک «یعبد» در جنوب غرب جنین
 نیروهای اشغالگر اسرائیلی به شهرک یعبد در جنوب غرب جنین واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند.
چین: به دنبال آتش بس دائمی در غزه هستیم
 نماینده چین در سازمان ملل تصریح کرد ما در پی اجرای قطعنامه شورای امنیت در خصوص وقفه بشردوستانه هستیم تا بتوانیم به آتش‌بس دائم دست پیدا کنیم.
ترکیه: اسرائیل حق ندارد درباره قانون حرف بزند
وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد  مقامات اسرائیلی که مرتکب قتل عام علیه فلسطینیان شده‌اند، به هیچ وجه حق ندارند در مورد قانون صحبت کنند.
این وزارتخانه  افزود: اسرائیل مشروعیت خود را  نزد وجدانهای بشری از دست داده است و نمی‌تواند بر جنایات خود سرپوش بگذارد. کسانی که در غزه مرتکب جنایت شده‌اند  و به اقدامات تحریک آمیز مبادرت می‌کنند، دیر یا زود محاکمه خواهند شد.
 وزارت امور خارجه ترکیه تاکید کرد ما به مخالفت خود با کشتار غزه و حمایت از آرمان عادلانه مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.
نماینده فلسطین در سازمان ملل: قطعنامه شورای امنیت کشتار 5 هزار کودک غزه را نادیده گرفت
نماینده فلسطین در شورای امنیت اعلام کرد، قطعنامه این شورا، بمباران‌های کورکورانه غزه و کشته شدن (شهادت) حدود پنج هزار کودک فلسطینی را محکوم نکرد. 
وی در عین حال  تصویب این قطعنامه را گامی کوچک در مسیر درست ارزیابی کرد. 
وی افزود: بمباران و یورش (اسرائیل) باید همین الان متوقف شود و کمک‌های انسانی وارد نوار غزه شود. 
نماینده فلسطین در سازمان ملل تاکید کرد که آب سالم در بیمارستان‌های غزه وجود ندارد. 
وی اعلام کرد که طرح کابینه فعلی اسرائیل استمرار کوچ اجباری ملت فلسطین است. 
واکنش رژیم صهیونیستی به قطعنامه شورای امنیت درباره «وقفه انسانی» در غزه 
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد از شورای امنیت می‌خواهیم تا تصمیم خود را برای آزادی ربوده‌شدگان(اسرای نزد مقاومت فلسطین) اجرا کند چرا که بدون بازگشت اسرا، هیچ جایی برای آتش‌بس بشردوستانه وجود ندارد.
تیراندازی به سمت نظامیان صهیونیستی در غرب جنین
منابع خبری از تیراندازی مبارزان فلسطینی به سمت نظامیان صهیونیستی در گذرگاه سالم در غرب شهر جنین خبر دادند.
 از جزئیات بیشتر این خبر گزارش بیشتری منتشر نشده است.
واکنش جهاد اسلامی به ادعای صهیونیست‌ها درباره بیمارستان الشفاء
سخنگوی  جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با شبکه الجزیره تصریح کرد: روایت ارتش رژیم  اشغالگر درباره بیمارستان الشفاء روایتی نخ نما شده و  شکست خورده است.
 وی افزود:  تروریسم رژیم صهیونیستی  علیه فلسطینیان ، با پوشش بین المللی صورت می‌گیرد.
سخنگوی جهاد اسلامی تاکید کرد:  جهانیان باید برای جلوگیری از یورش ( صهیونیستها) به بیمارستان الشفاء  اقدام می‌کردند، اما این اتفاق رخ نداد. 
 درگیری مسلحانه بین مبارزان فلسطینی با نیروهای اسرائیلی در شمال غزه
منابع محلی فلسطینی از درگیری مسلحانه بین مبارزان فلسطینی با نیروهای اشغالگر اسرائیلی که قصد نفوذ به غرب بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه را داشتند ،  خبر دادند.  
 حملات هوایی جدید صهیونیست‌ها به اطراف بیمارستان اندونزی 
منابع محلی فلسطینی با انتشار ویدیویی از حمله هوایی جدید رژیم صهیونیستی به اطراف بیمارستان اندونزی در شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه خبر دادند. 
تخریب بخش داخلی بیمارستان الشفاء توسط بولدوزرهای رژیم صهیونیستی
رئیس بخش ارتوپدی بیمارستان الشفا در غزه در گفتگو با الجزیره  اعلام کرد: بلدوزرهای رژیم اشغالگر به تخریب محوطه‌های بیمارستان روی آورده‌اند.
پیش از این احمد المخللاتی رئیس بخش سوختگی‌های بیمارستان اعلام کرده بود که بولدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی از درب جنوبی به داخل بیمارستان یورش بردند.
وی تاکید کرد که بولدوزرهای اسرائیلی همزمان  با تیراندازی گسترده نظامیان اسرائیلی وارد بیمارستان الشفاء شده و اقدام به خاکبرداری در بخش‌هایی از محوطه‌های بیمارستان کرده و خودروهای داخل بیمارستان را هم تخریب کردند.
موافقت شورای امنیت سازمان ملل با «وقفه انسانی» در غزه 
شورای امنیت سازمان ملل سرانجام پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی «مالت» را در خصوص برقراری وقفه بشردوستانه در غزه ، با 12 رای موافق تصویب کرد.
 در این پیش نویس همچنین به برقراری آتش بس فوری و گسترده بشردوستانه و ایجاد  گذرگاهای امن در سراسر نوار غزه تاکید شده است. 
نام شما

آدرس ايميل شما

Germany
حماس کجا رفتند وقتی نزدیک به ۳میلیون نفر درتوار غزه هستند وجلوی اسرائیل مسلح نمی شوند وفرارمیکنند چطور از دبگر کشورها بروند آنجا وبجنگند بدون هیچ امکانات اولیه
پربازدیدترین مقالات سال ۲۰۲۳ ویکی‌پدیا

پربازدیدترین مقالات سال ۲۰۲۳ ویکی‌پدیا

محبوب ترین مقاله مورد جستجو قرار گرفته در ویکیپدیا در سال 2023 میلادی در مورد چت جی پی ...
مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

در دو انتخابات اخیر (۱۳۹۸ و ۱۴۰۰) رکورد کاهش مشارکت شکسته شد و اصولگرایان پیروز میدانی ...
عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
1