کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

درخت های بلوط چشم انتظار حمایت؛

پروانه برگ خوار سفید بلوط به جان درختان لنده افتاد / لزوم توجه مسئولان و پیشگیری از نابودی درختان

25 مرداد 1401 ساعت 10:13

درختان بلوط در بعضی از مناطق شهرستان لنده طعمه پروانه برگ خوار سفید شدند و چشم انتظار حمایت مسئولان مربوطه هستند.


درختان بلوط در بعضی از مناطق شهرستان لنده طعمه پروانه برگ خوار سفید شدند و چشم انتظار حمایت مسئولان مربوطه هستند.
به گزارش کبنانیوز؛ پروانه برگ خوار سفید بلوط یکی از آفات خطرناکی است که متاسفانه طی چند سال اخیر در منطقه زاگرس جنوبی شاهد طغیان این آفت بودیم و این آفت یکی از آفاتی است که خسارت‌زایی بسیار بالایی دارد و در بعضی موارد تمام برگ درختان بلوط را از بین می‌برد.
حال این آفت در مناطقی از شهرستان لنده به جان درختان افتاده و هر چند تاکنون مناطق کمی را در بر گرفته،اما اگر چاره اندیشی نشود قطعا مناطق وسیع تری را نیز درگیر خواهد کرد.
طبق گزارشات مردمی و ارسال فیلم و عکس هایی به این پایگاه خبری، روستاهای شیتاپ، مله شیتاپ و بخشی از درختان روستای مونه از توابع بخش موگرمون شهرستان لنده و حتی روستاهای حوزه آل طیب از توابع بخش مرکزی درگیر این آفت خطرناک شدند.
مسئولان منابع طبیعی شهرستان لنده در سالهای اخیر در موضوع سم زدایی درختان و سالم نگه داشتن آنها خوب عمل کرده بودند، اما امروزه به هر شکل ممکن این درختان روز به روز طعمه این آفت میشوند و نیاز هست که مسئولان شهرستان لنده و همچنین مسئولان استانی تا دیر نشده به فکر چاره ای برای مقابله با این آفت مهلک باشند و از فراگیر شدن پروانه برگ خوار سفید بلوط در منطقه جلوگیری کنند.

در ادامه تصاویری از درختان بلوطی را می‌بینید که در شهرستان لنده  طعمه این آفت شدند.


کد مطلب: 451464

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/gallery/451464/2/پروانه-برگ-خوار-سفید-بلوط-جان-درختان-لنده-افتاد-لزوم-توجه-مسئولان-پیشگیری-نابودی

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1