تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۴۴۹۳۲۱
خبرگزاری آناتولی ترکیه منتشر کرد

 گزارش رسانه خارجی از رستوران کوتاه قامتان ایران + تصاویر

۰
کبنا ؛رستوران کوتوله‌ها در تهران، پایتخت ایران که موسیقی زنده نیز در آن برگزار می‌شود، توجه عموم را به خود جلب کرده است.
به گزارش کبنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی از این رستوران نوشت: ۹۰ درصد کارمندان آن کوتاه قامت هستند. مهدی ابراهیمی موسس و مدیر این کسب و کار گفت: هدف ما افتتاح شعبه در استانبول یا ازمیر در سال آینده است.
از تبریز تا مشهد، از سیستان بلوچستان تا تهران افراد زیادی در رستورانی که مانند کارمندانش توسط یک کوتاه قامت اداره می‌شود، شاغل هستند.
مهدی ابراهیمی، مدیر سالنی که در آن برنامه‌های موسیقی زنده با آهنگ‌های ایرانی و ترکی و آهنگ‌های محلی اجرا می‌شود، گاهی اوقات روی صحنه می‌رود تا اوقات خوشی را برای مشتریان رقم بزند.
وی گفت که او در واقع درگیر فرهنگ و هنر بوده و این رستوران را ۳ سال پیش افتتاح کرده تا به آرزویش برسد.
ابراهیمی با بیان اینکه ۹۰ درصد همکارانش کوتاه قامت هستند، گفت: هدف من این بود که برای افرادی مثل خودم شغل ایجاد کنم. کار برای گروه‌های محروم جامعه بسیار سخت است. ما ۲۵ پرسنل داریم که ۹۰ درصد آن‌ها کوتاه قامت هستند.
وی با بیان اینکه در روز‌های اول هیچکس به این رستوران علاقه نشان نمی‌داد و با استعانت از خداوند روز به روز علاقه به رستوران بیشتر شد، گفت: قصد دارم در شهر‌های دیگر و حتی خارج از کشور شعبه داشته باشم و اشتغال زایی کنم.
ابراهیمی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری میهمانان خود را به اینجا می‌آورند، گفت: یکی از فکر‌های ما این است که این مکان را به یک جاذبه گردشگری تبدیل کنیم، این مکان برای گردشگران جدید و جالب به نظر می‌رسد.
ابراهیمی با یادآوری اینکه آن‌ها از سراسر کشور کارمند دارند، گفت: آن‌ها با هم ارتباطی ندارند. برخی از دوستان در اینجا با هم آشنا شدند و ازدواج کردند. بهترین بخش این است که اینجا همبستگی و با هم بودن وجود دارد.
وی با بیان اینکه هدفش حل مشکلات اقتصادی این افراد و تغییر نگاه فرهنگی مردم نسبت به آن‌ها است، ابراز داشت که می‌خواهد به مردم نشان دهد که کودکان دارای مشکلات جسمی ظرفیت‌های دیگری نیز دارند.
وی خاطرنشان کرد که بسیاری در ابتدا فکر می‌کردند این مکان برای کوتاه قامت‌ها است، اما سپس متوجه شدند که فقط کارگران کوتاه قامت هستند و افراد بلند قد نیز می‌توانند وارد این مکان شوند.
ابراهیمی گفت: خداوند به فرزندان ما چنان نیرو و جاذبه داده است که توجه عموم به سوی آن‌ها معطوف شود.
ابراهیمی با بیان اینکه مردم باید نوع نگاه خود را به یکدیگر تغییر دهند و خداوند همه را آفریده است، گفت: کوتاه، قد، چاق، لاغر، سیاه یا سفید مهم نیست، مهم این است که انسان بودن را در حد انسان قرار دهیم.
وی که این رستوران را به یک ایران مینیاتوری تشبیه می‌کند، می‌گوید: نکته مهم برای همکاران ما این است که کارفرمایی ندارند که از بالا به آن‌ها نگاه کند، ما اینجا همه برادریم.
ثناالله شهنوازی که از سیستان بلوچستان آمده و در این رستوران کار می‌کرد، با بیان اینکه ۲ سال و نیم است که اینجا کار می‌کنم، گفت: محیط کار من اینجا راحت است، چون کارمندان مثل من هستند. اینجا احساس کوتاهی نمی‌کنیم.
رضا سلطانی با بیان اینکه ۲۶ سال سن دارد و اهل اردبیل است و یک سال است که در رستوران مشغول به کار است، گفت: خدا را شکر می‌کنم، خداوند به مهدی ابراهیمی سلامتی بدهد، او اینجا به ما شغل داد.
شبنم آقازاده، ۳۴ ساله، پیشخدمت ارشد، گفت که از زمان تأسیس رستوران در اینجا کار می‌کند و گفت: از مهدی ابراهیمی برای استخدام کوتاه قامتان در اینجا تشکر می‌کنم. من از شغلم بسیار راضی هستم.
 
مرجع : فرارو
نام شما

آدرس ايميل شما

قالیباف در یاسوج: ما باید در قیاس با سایر کشورها حرف برای گفتن داشته باشیم نه در مقایسه با 40 سال گذشته خودمان

قالیباف در یاسوج: ما باید در قیاس با سایر کشورها حرف برای گفتن داشته باشیم نه در مقایسه با 40 سال گذشته خودمان

رئیس مجلس در نشست پایانی نظارت میدانی از استان کهگیلویه و بویراحمد و شورای اداری این ...
بیماری‌شناسی سیاسی در ایران امروز

بیماری‌شناسی سیاسی در ایران امروز

«دعوت از داوطلبانی که ثبت‌نام آنها در دانشگاه‌ها قطعی بوده و پس از ثبت‌نام به ایشان دانشجو ...
ردپای خانه‌های لوکس در معاملات بازار مسکن پایتخت

ردپای خانه‌های لوکس در معاملات بازار مسکن پایتخت

خرداد امسال تهران شاهد خرید و فروش حدود ۸۳۲ واحد مسکونی با ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان ...