تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵
کد مطلب : ۴۳۳۶۷۵
با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران و استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه و بویراحمد / روحانی: آموزش و هدایت انسان‌ها با هیچ کار دیگری قابل مقایسه نیست / کلانتری: کرونا نباید در کیفیت امتحانات دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد خللی ایجاد کند

۲
کبنا ؛ مراسم تجلیل از معلمان نمونه سراسر کشور با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران برگزار شد و در حاشیه این مراسم که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار می‌شد از حسین دولت دوست، سید ولی موسوی، اسماعیل بهمنیار، رودابه پاکباز، خداد ظهرابی، یاسر علمداری، اسماعیل دامیار، سید محمد فرج زاده و هادی امینی مهره به نمایندگی از ۲۱ معلم نمونه استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.
 
کرونا نباید در کیفیت امتحانات دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد خللی ایجاد کند

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد عصر روز ( شنبه 11 اردیبهشت 1400) در آئین تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه و بویراحمد همزمان با ۱۲ اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، ضمن تبریک روز کارگر و معلم اظهار داشت: امیدوارم شرایط مناسب برای حضور دانش‌آموزان و معلمان در کلاس‌های درس فراهم شود.
وی افزود: اگر دنبال عبور از شرایط خطرناک کرونا هستیم باید به یک مفهوم مشترک برای مقابله با کرونا برسیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر فرهنگ‌سازی در مبارزه با کرونا تأکید کرد و گفت: نقش فرهنگیان در فرهنگ‌سازی جهت مبارزه با کرونا می‌تواند تأثیر به‌سزایی داشته باشد.
کلانتری با اشاره به جایگاه و ارزش تفکر شهید مطهری گفت: اگر شهید مطهری امروز در جامعه دارای جایگاه ارزشمندی است، ناشی از زحمات و مجاهدت‌های این عالم گرانسنگ است.
 وی افزود: انسانی که دارای تقوا باشد مطابق با آموزه‌های دینی و قرآن کریم، خداوند متعال معلم انسان می‌شود
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر دنبال تأثیرگذاری و خدمت صادقانه به مردم هستیم، باید مجاهد و تلاش‌گر باشد.
 وی خطاب به معلمان گفت: یک معلم موفق و شاخص باید آگاه به مسائل و به‌روز باشد و اخلاق حسنه را سرلوحه کار و فعالیت قرار بدهد.
 حسین کلانتری به رعایت عدالت و انصاف در زندگی اشاره کرد و گفت: اگر دنبال زندگی خدایی و مطابق با قرآن هستیم، باید با مردم شفاف باشیم و اگر یک معلم با مردم نیکو سخن بگوید، قطعاً سخن در مردم اثر خواهد کرد.
وی تصریح کرد: معلمان باید تلاش کنند به آموزه‌های دینی عمل کنند تا جامعه به سمت یک جامعه قرآنی و الهی پیش برود.
 کلانتری گفت: فقط مدرسه هست که می‌تواند روابط عاطفی و عشق و علاقه بین معلم و دانش‌آموزان را برقرار کند و امیدواریم که با برچیده شدن سایه منحوس ویروس کرونا این مسیر مقدس فراهم شود.
 کلانتری با تاکید بر اینکه یک آموزگار می‌تواند منبع تحول باشد، ابراز کرد: بدون شک یک معلم با حسن رفتار خود می‌تواند مدیران توانمند در آینده را تربیت کند.
 رییس جمهوری با بیان این که توجه به آموزش و پرورش از اولویت‌های اصلی این دولت بوده است، گفت: آموزش و هدایت انسان‌ها با هیچ کار دیگری قابل مقایسه نیست.
 به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این آئین، اظهار داشت: این معلمان گرانقدر نه تنها با زبان خود بلکه با اخلاق، سلوک و رفتارشان در مسیر تعلیم و تربیت، تأثیرگذاری فراوانی داشتند و مهم این است که معلم نه تنها با زبان و تدریس بلکه با اخلاق، رفتار و شیوه زندگی خود دانش‌آموزان و جامعه را در مسیر درست هدایت کند.
 رییس جمهوری توجه به آموزش و پرورش را از اولویت‌های اصلی دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: این دولت افزایش بودجه آموزش و پرورش و توجه ویژه به حل مشکلات معلمان و ارتقا معیشت این قشر تاثیرگذار در فرهنگ جامعه را با جدیت دنبال کرده و در این راه از هیچ تلاش و اقدامی دریغ نکرده است.
 رییس جمهوری با تجلیل از شخصیت والای شهید مطهری و گرامیداشت هفته معلم، اظهار داشت: شهید مطهری از شخصیت‌های بسیار ارزشمند جامعه ما هستند که برای فرهنگ و دین جامعه ایران، دلسوزی و تعصب داشتند و معلمی است که برای ده‌ها و حتی صدها سال هم می‌تواند معلمی کند.
 روحانی اهمیت انتخاب شیوه مناسب برای تدریس را مورد تأکید قرار داد و گفت: در روش تدریس و معلمی مهم این است که به نوعی آموزش دهیم که در جان دانش‌آموزان بنشیند و به مرور زمان فراموش نشود.
رییس جمهوری در ادامه با اشاره به ایام ضربت خوردن مولا علی (ع) و با گرامیداشت شب‌های قدر، اظهار داشت: فتوت، مردانگی و عدالت امیرالمؤمنین علی (ع) در تاریخ بی‌نظیر است و الگویی بالاتر از پیامبر اسلام (ص)، امام علی (ع)، فاطمه اطهر (س) و ائمه هدی (ع) وجود ندارد و اینان معلم بزرگ بشریت و تاریخ هستند.
 روحانی خاطر نشان کرد: ما مسلمان و شیعه علی بن ابیطالب (ع) هستیم آنها به ما می‌آموزند که چگونه زندگی کنیم و حیف است که معلم باشیم و این فرهنگ دینی و تاریخ اسلام را به خوبی به دانش‌آموزان منتقل نکنیم.
 رییس جمهوری در ادامه اهمیت تدریس در پیش‌دبستانی و دبستان را مورد تأکید قرار داد و گفت: بی‌تردید در مقاطع تحصیلی، دوره ابتدایی و پیش‌دبستانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در طول ۸ سال گذشته اقدامات ارزشمندی در این مقاطع تحصیلی انجام شده است. در این دوره تحصیلی خداوند نعمت و سرمایه بزرگی را در اختیار معلمین قرار داده است و اگر معلمی بتواند در طول دوره فعالیت خود حتی یک نفر را هدایت کند، این کار برای دنیا و آخرت‌شان کفایت می‌کند. چرا که هدایت انسان با هیچ کار دیگری قابل مقایسه نیست.
 روحانی با تجلیل از تلاش و مجاهدت معلمان در حوزه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان، گفت: معلمین عزیز با عشق و فداکاری بدون اینکه هیچ دستورالعملی صادر شود، چند روز پس از شیوع کرونا کلاس‌های درس را از طریق فضای مجازی شروع کردند و این کار بسیار ارزشمند و تحسین برانگیز است.
 رییس جمهوری با اشاره به آموزش دانش‌آموزان از طریق شبکه سراسری شاد، خاطر نشان کرد: بدون تردید اگر نمی‌توانستیم در طول دوران کرونا، دانش‌آموزان را به نوعی تحت آموزش قرار دهیم وجود فاصله زمانی می‌توانست مشکل‌آفرین بوده و چه بسا روند زندگی برخی از دانش‌آموزان را دچار اخلال کند، اما به فضل الهی روند آموزش حتی برای یک روز متوقف نشد.
 روحانی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در گسترش شبکه مجازی، خاطر نشان کرد: در ابتدای دولت یازدهم با اقدامات دولت برای گسترش فضای سایبری، مخالفت‌هایی انجام می‌شد، اما با این حال در دولت یازدهم، پهنای باند تا ۳۰ برابر افزایش دادیم، ضمن اینکه باید کاری کنیم که آسیب‌های فضای مجازی به حداقل برسد.
 رییس جمهوری اصلاح و ارتقاء روش‌های آموزش و تربیت را مورد تأکید قرار داد و گفت: دنیای آینده، دنیای هوش مصنوعی، ربات‌ها و فضای مجازی است و دانش‌آموز را باید برای دنیای فردا تربیت کنیم و در این راستا آشنایی دانش‌آموزان با دانش الکترونیک و تسلط و استفاده از این دانش ضروری است. باید دانش‌آموزان با سواد استفاده از این دانش و خطرات آن آگاه شوند.
 روحانی افزود: لازم است در فضای آموزش و تعلیم صرفاً روی چندین نکته اساسی به طور مداوم تأکید شود تا آن نکات تا آخر عمر فراموش نشوند.
 رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع معلمان و فرهنگیان، زبان فارسی را نتیجه هم افزایی همه اقوام ایرانی دانست و با اشاره به اهمیت نقش زبان ملی و رسمی در فرهنگ سازی ملی، بر ضرورت توجه ویژه به زبان رسمی کشور از سوی معلمان در مدارس تاکید کرد.
 روحانی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم "آموزش زبان محلی" را به غلط "آموزش به زبان محلی" تعبیر کنند، اظهار داشت: متاسفانه امروز بخشی از بدخواهان هویت ملی ما، زبان فارسی و مرجعیت آن را هدف قرار داده و سعی در ایجاد دوگانه کاذبی به نام زبان مادری و زبان رسمی و ملی هستند و معلمان عزیز تنها کسانی هستند که می‌توانند و باید این توطئه را خنثی کنند.
 روحانی در ادامه سخنان خود در جمع معلمان با تاکید بر لزوم اثربخشی بیشتر نظام تعلیم و تربیت در زمینه تربیتی و مهارت آموزی، گفت: توجه به دو عرصه تربیتی و مهارت آموزی در کنار آموزش‌های عادی همیشه مورد تاکید این دولت بوده است.
 رییس جمهوری اهتمام به مهارت آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را برای بهبود نیروی کار و اقتصاد کشور، یک ضرورت اجتناب ناپذیر خواند و اظهار داشت: مهارت و مهارت آموزی باید ضروری‌ترین و مهمترین جهت گیری آموزش و پرورش باشد.
 رییس جمهوری اضافه کرد: بهتر است که دانش‌آموزان در طول ۱۲ سال تحصیل خود یک زبان خارجی را تا حد قابل قبول یاد بگیرند.
  روحانی در ادامه با اشاره به اینکه دولت ۱.۵ میلیارد دلار برای خرید واکسن و نهاده‌های تولید واکسن در داخل در نظر گرفته است، اظهار داشت: بسیار امیدوار هستیم به اینکه از مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید، در شرایطی باشیم که حداقل بخشی از آموزش به صورت حضوری انجام شود.
 در این مراسم تعدادی از معلمان در سخنانی پیشنهادات، دیدگاه‌ها و مطالبات خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند.
 تخفیف اعتبارات لازم برای حمایت از آموزش، توجه به تولید محتوای با کیفیت، هموار کردن راه ادامه تحصیل برای معلمان، توجه به رفاه و معیشت معلمین و فرهنگیان، وجود سیستمی برای تشویق معلمان تولیدکننده و محتواساز از جمله موضوعاتی بود که در این مراسم از سوی معلمان مطرح گردید.
 در این مراسم همچنین شماری از معلمان برگزیده کشور، توسط وزیر آموزش و پرورش با اهداء لوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند.
نام شما

آدرس ايميل شما

ق
Romania
جالبه بایست بگیم تجلیل از معلمان تامرادی
Romania
چطور همه از یه طایفه ی خاص؟؟؟؟ والا با توجه به شناختی ک ازشون داریم و حس مسئولیت پذیریشون خیلیاش حقشون نبوده
نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

. با توجه به نکات عرض‌شده، می‌توان انتخابات پیش‌رو را که در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب ...
آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...