تاریخ انتشار
پنجشنبه ۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : ۴۳۲۳۹۶
در فوکوشیمای ژاپن؛

(تصاویر) آغاز مراسم حمل مشعل المپیک

۰
کبنا ؛ بدنبال روشن شدن مشعل المپیک و آغاز مراسم حمل این مشعل نمادین در فوکوشیمای ژاپن، شمارش معکوس برای شروع المپیک به تعویق افتاده و کرونا زده توکیو به طور رسمی آغاز شد.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، پس از مراسم افتتاحیه‌ای مختصر که البته به روی عموم بسته بود و در ورزشگاه فوتبال واقع در مجموعه تمرینی جِی ویلج فوکوشیما، برگزار شد، اعضای تیم فوتبال زنان ژاپن مراسم ۱۲۰ روزه حمل مشعل المپیک را برای گذر از ۸۵۹ منطقه آغاز کردند؛ مراسمی که با تلاقی با آغاز این تورنمنت بزرگ ورزشی یعنی ۲۳ جولای، به اوج خواهد رسید.
سیکو هاشیموتو رئیس تازه منصوب شده کمیته سازمان‌دهی این تورنمنت که آغاز ماجراجویی مشعل المپیک نشانه امید است.
وی در این باره تاکید کرد: درحالیکه در طول سال گذشته تمام جهان دوران سختی را پشت سر می‌گذاشت، مشعل المپیک در خاموشی، اما پرقدرت شعله‌ور ماند؛ این شعله‌های کوچک امید خود را از دست ندادند و درست مثل شکوفه‌های گیلاس که آماده شکفتن هستند، در انتظار چنین روزی بودند.
مراسم حمل مشعل المپیک با دوره‌های گذشته و از زمان آغاز آن در سال ۱۹۳۶ در برلین، هیچ شباهتی نداشت، اما امید در آن موج می‌زد.
فوکوشیما از این جهت به عنوان نقطه آغاز سفر مشعل المپیک انتخاب شده بود تا بر نقش این تورنمنت در برخاستن و احیای تدریجی ساحل شمال شرقی ژاپن از زلزله و سونامی سهمگین مارس ۲۰۱۱ تاکید کند؛ سونامی که به کشته شدن بیش از ۱۸ هزار تن و البته فاجعه نیروگاه اتمی واقع در این منطقه منجر شد.
این مشعل ۱۳ فروردین در اوزاکا خواهد بود ۱۱ اردیبهشت هم به اوکیناوا می‌رسد و بعد از عبور از شهر‌های ناگازاکی، فوکوکا، هیروشیما و کیوتو در ۲۳ خردادماه به هوکایدو خواهد رسید.
مراسم حمل امدادی مشعل المپیک در روز ۲۳ ماه ژوئن (یکم مردا ۱۴۰۰) در روز برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک در ورزشگاه ملی توکیو پایان خواهد یافت.
با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پاراالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.


 
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...