تاریخ انتشار
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰
کد مطلب : ۴۳۱۴۰۷
کبنا گزارش می دهد؛

زباله‌ریزی؛ رفتاری بیزارکننده! چه کسی مسئول است؟+ تصاویر خیابانی در دیشموک

۱
کبنا ؛تمیزی و نظافت شهری موضوعی چند جانبه است، از طرفی مردم باید محیط شهری خود را پاکیزه نگاه دارند، از زباله ریختن امتناع کنند، از طرفی مسئولان مربوطه نیز نسبت به شهر احساس مسئولیت داشته باشند.
ماموران شهرداری وظیفه ای دارند که هر روزه باید آن را به انجام برسانند، همچنین مهیا کردن زیرساخت هایی از جمله نصب سطل زباله که خیلی کم در سطح شهرهای استان پیدا می شوند وظیفه شهرداری است. اما در خصوص زباله ریزی، مردم هستند که باید انگشت نشانه را به سمتشان گرفت.
الان در هر جایی که نگاه می اندازیم زباله ای روی زمین، داخل کانال های آب، روی آسفالت، داخل زمین های خالی افتاده است. دیدن مناظری از زباله ها در هر جایی تبدیل به یک موضوع عادی شده است.
متخصصان معتقدند علل بسياري از رفتارهاي نابهنجار اجتماعي همانند ريختن زباله، ريشه در مشكلات روحي و شخصيتي فرد دارد. گاهي اوقات خودشيفتگي زياد، گاهی اوقات خشمی که افراد دارند، گاهی اوقات فرد ناهنجار اجتماعی علل زباله ریزی است، گاهی اوقات نیز بی تفاوتی آدمها علت این مناظر زشت زباله است.
موضوع مهم این است که زباله ها به زندگی انسان ها و جانوران زنده، آسیب می زنند و علاوه بر زشت شدن شهر، باعث آلودگی می شوند.
خیابان دانش جو شهر دیشموک، مناظر نازیبایی را به چشم انسان می آورد. زباله های کثیف و انواع آشغال که از دست برخی از مردم در این منطقه ریخته می‌شود.
بنا بر گزارش مردمی، این زباله ها حدود یک سال است که روی هم انباشته می شوند که باعث آلودگی شهر و آسیب رسیدن به جانوران شده است.
به گفته افراد ساکن در این قسمت کسی به این کانال رسیدگی نمی کند و جانوران زیادی مثل مرغ های خانگی در آنجا جان می دهند و قطعا آلودگی این کانال برای ساکنین محله نیز آسیب هایی به دنبال خواهد داشت.
در اینجا مسئولان چه وظیفه ای دارند؟ مردم چه وظیفه ای دارند؟ تشکل های محیط زیستی چه وظیفه ای دارند؟ آیا مسئولی پیدا می شود به این قسمت رسیدگی کنند یا اینکه مردم محله در حرکتی خودجوش و بصورت کمپینی این محله را پاکسازی کنند؟
نام شما

آدرس ايميل شما

آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...