تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۱
کد مطلب : ۴۱۸۴۸۵
کبنا گزارش می‌دهد

قابل توجه استاندار، مسئولان قضایی و نظارتی و مدیران کل منابع طبیعی و محیط زیست؛ ضرورت بستن راه‌های ماشین رو به طبیعت / برای منابع ملی دل بسوزانیم!

۰
کبنا ؛اندک اندک طبیعت سرسبز می‌شود و حوالی شهرهای استان و مناظر بکر طبیعی زیادی هستند که می‌تواند محل تفریح و پیاده روی و گردش مردم باشد که متاسفانه با بی دقتی برخی از مردم و کسانی که برای حفاظت از طبیعت اهمیتی قائل نیستند، این سرمایه‌ها از بین می‌رود.
برخی از این مناطق دارای کوره راه‌هایی برای مالرویی عشایر و کوچ آنها و یا کارهای کشاورزی است که متأسفانه این مسیرها بوسیله خودروهای شخصی توسط برخی از مردم، محل تردد زیاد شده و سبزه‌های تازه جوانه زده در حال نابودی است و هم اکنون در حوالی شهر یاسوج این موارد بشدت دیده می‌شود.
در حوالی مسیر جاده دهنو شهر یاسوج، طبیعت و تپه‌های محدوده چشمه‌ای که معروف به قنات می‌باشد محل جولان ماشین‌ها شده که فضای سبز آنجا را له کرده و مرتبط در حال گشت زنی هستند، به گونه‌ای که سبزه‌های جوانه زده از بین رفته و با دیگر با حرکت ماشین‌ها گرد و خاک بلند می‌شود و حتی برخی از این افراد فقط با ماشین در سبزه‌های موجود سواری می‌کنند و پیاده هم نمی‌شوند که در تصاویر دیده می‌شود. برخی نیز در دل این سبزه‌ها که با ماشین‌های خود آنها را از بین برده، آتش روشن می‌کنند و ....
برخی سال‌های قبل، دستگاه‌های مسئول در چنین مواقعی راه‌های ورودی را با چند بیل لودر خاک می‌بستند و با این کار از تاراج این مناظر زیبا جلوگیری می‌کردند و بهترین و حداقل کار در حراست از طبیعت همین است تا مردم پشت این خاکریزها ماشین‌های خود را پارک کرده و بقیه مسیر را پیاده روی کنند و هم از طبیعت لذت برده و هم از خرابی بیشتر آن جلوگیری شود.
عکس‌های ارسالی از سوی یکی مخاطبان فعالان محیط زیستی مربوط به عصر دوشنبه 12 اسفند 1398 بر تپه‌های مشرف بر شهر یاسوج در مسیر جاده دهنو است که قبلاً گاهی محل ورودی ماشین‌ها را خاکریزی و مسدود می‌کردند. امید که مسئولان مربوطه سریعاً اقدام نمایند تا حداقل سبزه‌هایی که در حال رشد هستند از بین نروند.
بحث بیماری کرونا، مسئولان را از مسئولیت خویش غافل نکند!
اندکی از طبیعت را برای نسل‌های آینده بگذاریم.....
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...