تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
کد مطلب : ۴۱۵۲۶۷
کبنا از پنجمین روز ثبت نام از نامزدهای انتخابات مجلس خبر می‌دهد،

تصاویر کبنا از ثبت‌نام کاندیداها / زینل‌زاده: تاجگردون خداحافظی کند / درخشنده‌پور: می‌مانم و ائتلاف نمی‌کنم / موحد: کارهایم را بگویم، مثنوی هزار من است

۱
کبنا ؛پنجمین روز ثبت نام از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد به اتمام رسید. ثبت نام سید محمد موحد در کهگیلویه، زینل زاده در گچساران و نستور درخشنده‌پور در بویراحمد مهمترین ثبت‌نامی‌های روز پنجم بود.
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا تاکنون 5 نفر داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم ثبت نام کرده اند.
«شاهرخ کناری» افزود: متاسفانه از این تعداد سه نفر مدارک شان ناقص بوده است البته یک نفر ثبت نهایی شد.
وی اظهارکرد: امکان حوادث پیش بینی نشده ای داشته باشیم به همین علت داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم کار ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.
فرماندار شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: همه بخشداران و حوزه های فرعی و اصلی لیست معتمدینی که به اتفاق دادستان‌ها و نمایندگان دادستان‌ها و ثبت احوال ها تنظیم و به هیئت‌های نظارت ارسال کردند و منتظر بازگشت این لیست ها هستیم.
کناری تصریح کرد: سعی شده هیئت‌های اجرای افرادی مومن، متعهد و دین دار باشند و هم فرمانداران و بخشداران همه شاخص‌های یک فرد معتمد را در لیست خود گنجاندند.
وی ادامه داد: از همه اقشار و گروه‌ها و روحانیت معظم در این لیست‌ها گنجانده شده اند امیدواریم هیئت محترم نظارت در وقت مقرر لیست‌ها را با نظر مساعد تایید کند و بازگرداند تا هیئت‌های اجرایی را در اسرع وقت تشکیل دهیم.
کناری گفت: در روز پنجم 4 نفر ثبت نام کردند.

آخرین وضعيت ثبت نام داوطلبين یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا وقت پايان روز پنجم در  استان:
در حال ثبت نام و ادامه فرایند نام نویسی: ٩نفر
نهايي شده: ٢٤نفر

🔸 شهرستانهای بويراحمد و دنا:
✅ در حال ثبت نام: ٢نفر
✅ نهايي شده: ٦نفر

🔸شهرستانهای كهگيلويه بزرگ:

✅ در حال ثبت نام: ٣نفر
✅ نهايي شده: ١٣نفر

🔸 شهرستانهای گچساران و باشت:

✅ در حال ثبت نام: ٤نفر
✅ نهايي شده: ٥ نفر

🔸 تعداد مراجعين به ستادهای نام نویسی در روز جاري( پنجمین روز) : ١٤ نفر

✅ تعداد زن: ٣نفر( ١٣ درصد)
✅ تعداد مرد: ٢١نفر (٨٧درصد)
✅ ايثارگر: ٨ نفر (٣٣ درصد)
✅ غير ايثارگر١٦نفر( ٦٧درصد)

🔸میزان تحصیلات نامزدهای انتخاباتی:

✅ ليسانس: ٢نفر
✅ فوق ليسانس: ١٨نفر
✅ دكتري:٢نفر
✅ حوزوي:١نفر

نجات نیا:  کاندیدای مجلس در حوزه انتخابیه کهگیلویه شد
در پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم سید فرزاد نجات‌نیا در حوزه انتخابیه کهگیلویه ثبت‌نام کرد.
پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز در حالی به پایان رسید که ستاد انتخابات در فرمانداری دهدشت روز پرکار و شلوغی را سپری کرد.
سید فرزاد نجات‌نیا 39 ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته عمران و دستار وزیر ارتباطات داوطلب شرکت در انتخابات مجلس یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه شد.
نجات‌نیا در جمع خبرنگاران حضور خود را بر مبنای جوانگرایی در گام دوم انقلاب خواند و گفت: این توانایی را به عنوان یک جوان انقلابی در خود می‌بینم که بتوانم در کهگیلویه نقش‌آفرینی کنم.
این کاندیدای مجلس تصریح کرد: دو قطبی چپ و راست برای این حوزه انتخابیه تبدیل به تراژدی شده و دو قطبی آینده تقابل پیری و جوانی است.
وی با اشاره به وظایف و اختیارات مجلس گفت: تصویب برجام در 20 دقیقه اشتباه بود دولت و مجلس باید به منویات رهبر انقلاب در این زمینه عمل می‌کردند.
از دهم آذر ماه و آغاز فرآیند ثبت‌نام انتخابات تاکنون 16 نفر برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلب حوزه انتخابیه کهگیلویه شدند.

زینل زاده: تاجگردون مثل لاریجانی خداحافظی کند
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه گچساران و باشت گفت: آقای لاریجانی در اوج بودند اما بهترین کار را کردند و این بود که گفت نیستم چون در حالت افول بودند و اگر می‌بود هم ضربه می‌خورد.
 اردلان زینل زاده پس از نام‌نویسی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه گچسارن و باشت در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد:  با توجه به شرایط فعلی و الزامی که در جامعه  است تصمیم بر آن گرفتم که در این دوره از انتخابات نام‌نویسی کنم.
 کاندید یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه گچسارن و باشت در پاسخ به این سوال خبرنگار که چه کاستی هایی در این شهرستان بوده است که وارد صحنه انتخابات شده اید، افزود: هر انسان نقطه ضعف‌هایی دارد که  در ابعاد خُرد که سوای از مسائل و مشکلاتی که در ابعاد کلان مملکت وجود دارد و  با توجه به سلایق اجرایی و نوع نگاه نسبت به اجراها در محلات و نگاه به آن چیزی که امروز در بین مردم وجود دارد و ابراز نگرانی می‌کنند این است که فرصت ها به یکسان نیستند و مردم در بعد خرد نگران هستند.
زینل‌زاده در پاسخ به خبرنگار دیگری که چرا عملکرد تاجگردون را مفید نمی‌دانید، گفت: خوب نیست نام فردی را بیاورید و اسم اشخاص را بیاورید چرا که هر کسی نقاط قوت و ضعف دارند و ما نمی توانیم شرایط محلی را در شهرستان تغییر بدهیم و در بعد کلان مشکل داشته باشیم .
 وی در پاسخ به خبرنگار دیگر که با چه مدرک تحصیلی وارد این عرصه شده‌اید، گفت: مدرک تحصیلی من  کارشناسی ارشد جغرافیای و برنامه ریزی شهری از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و در سال 1380 فارغ التحصیل شدم در آن زمان مدرک کارشناسی ارشد در هر کوچه ای صادر نمی شد.
وی ادامه داد: در رشته ای تحصیل کرده‌ام که بتوانم در بحث برنامه‌ریزی و مدیریتی با دیدگاه کالبدی، آمایشی، اقتصادی و اجتماعی اثر گذار باشم.
 زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار که اگر در این دوره از انتخابات رای آوردید و نماینده مجلس شدید چه برنامه‌هایی در حوزه کاری خود دارد،‌اذعان کرد: متاسفانه ای در جامعه نگاهی که وجود دارد این است که می‌گویند برنامه شما در آینده چیست و این نگاه اشتباه است و وظیفه نماینده نظارت بر اجرا و تصویب قانون و اصلاح قوانین  ماضی کارهایی است که عملکرد یک نماینده است.
 وی ابراز کرد: اگر یک روزی قبول شوم و احتمال آن را نیز می‌دهم و اگر عملکرد خودم از ۱۰۰درصد۹۰درصد آن را پروژه اجرایی تعریف کنم بدانید که دروغ است چرا که کارهای اجرایی و عمرانی بر عهده دولت است و زینل زاده به شما دروغ می گوید
 زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار عنوان کرد: من با ادارات و وزارت‌ها ی مرتبط با نمایندگان و تاثیرگذاران در بعد ملی ارتباط دارم ‌و قریب به 2 دهه مدیر بوده‌ام و با وزارتخانه های بسیاری هم کار کرده ام و با نمایندگان ،استانداران و فرمانداران  تاثیرگذاری از بعد ملی تا پایین مرتبط بوده‌ام.
 این کاندید ادامه داد: اشتباه‌ترین کاری که نمایندگان فعلی در حال انجام هستند دخالت در امور بی‌ربط است و عملکرد دولت را به نفع خودشان صادر می‌کنند.
 زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار مبنی بر تایید صلاحیت و کنار رفتن به نفع یک کاندیدا گفت: کنار رفتن من هیچ نفعی برای آقای حسینی ندارد بنابراین کنار نخواهم رفت.
وی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا آرای رای شما بیش از آقای حسینی است، اذعان کرد: حوزه نفوذ من با هیچ کدام از کاندیداها و نماینده فعلی قابل قیاس نیست.
زینل زاده ادامه داد:به لحاظ قومیتی و عشیره ای و  در زمینه آرای خاکستری می توانم مردم را قانع کنم و عملکرد من هم در ادوار گذشته به نوعی هم  پاپیچ من نیست بلکه دست گیر من است.
 وی اظهار کرد: هیچ خیانتی نکردم که نگران تایید صلاحیتم باشم و زمانی که دستگاه قضایی این مسئله را رصد می کرد اصلا نگران نبودم چرا که می دانستم بی گناه پای دار می رود اما بالای دار نمی رود و از این بابت نگرانی ندارم. و این انتخابات با انتخابات ادوار گذشته فرق وبه نوعی  انتخابات شگفتی‌ها است.
وی افزود:اما تشخیص شورای نگهبان هر چه باشد همه باید تمکین کنیم و به قانون حرمت بگذاریم ؛اگر نظرم براین بود که تایید نمی شوم اصلا ثبت نام نمی کردم ، هم تایید خواهم شد و هم اینکه در این انتخابات حرف برای گفتن خواهم داشت و این انتخابات انتخاباتی متفاوت خواهد بود و انتخابات شگفتی ها خواهد شد.
وی تصریح کرد: دوره گذشته به بنده پیشنهاد دادند که کاندیدا شوم ، اینکه اولا آقای تاجگردون با دولت همسو بود و در حالت صعود منحنی مدیریت بودند و غالب شهروندان حس می کردند که کار در حوزه عمرانی خوب دارد انجام می شود و همکاری خودم را نیز در چارچوب کار قانونی در آن دوران شهرداری انجام دادم.
زینل زاده تصریح کرد: آقای لاریجانی هم در اوج بودند اما بهترین کار را کردند و این بود که گفت نیستم  چون در حالت افول بودند و اگر می‌بود هم ضربه می خورد و هم به مملکت ضربه می زد.
 وی افزود: دور گذشته  تاجگردون  در حالت صعود قرار داشت و  این منحنی مدیریت آقای تاجگردون در حالت صعود قرار داشت و شایسته نبود بنده منافع دراز مدت مردم را برای خواست شخصی ام زیر پا بگذارم، اما امروز اوضاع و احوال متفاوت است.
زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار که در تیم رسانه شما کلمه خائن به کار رفته شده است، گفت: من تیم رسانه‌ایم را  به رعایت حرمت دعوت می‌کنم.
 وی در پاسخ به دیگر خبرنگار مبنی براینکه با توجه به حضور تاجگردون در کمیسیون برنامه و بودجه ،چه برنامه ای در صورت قبولی در انتخابات دارید، اظهار کرد:کسی که حس می‌کند کرسی وکالت مردم نرم است شما شک نکنید که این کرسی سبز نرم آنها را  به خواب می‌برد.
 زینل زاده گفت: کرسی مجلس جایی است که کاستی را باید بازگو کند و در طرح ها و لوایح تاثیرگذار باشد اینکه فرد بتواند طرح را پیشنهاد دهد نه اینکه با هیاهو و فریاد و اگر کسی رفت در آن مجلس کاری انجام داد که این کرسی مبارک ایشان باشد.
 وی ابراز کرد: اگر آن  نماینده اگر آنجا نتوانستند تاثیر گذار باشد هدف آن چیز دیگری است  و این و بحث هیچ شخصی هم نیست و موضوع ربطی به من،آقای تاجگردون و آقای حسینی ندارد.
زینل زاده ابراز کرد: خود آقای لاریجانی کجا توانست اثر گذاری مثبت داشته باشد تا برسد به باقی کمیسیون ها و دیگر نمایندگان.
 وی در پاسخ به دیگر خبرنگار تصریح کرد: آقای تاجگردون در بودجه تاثیرگذار بوده و من به عنوان شهردار سابق که پروژه‌های عمرانی را انجام  می‌دادم میزان اثرگذاری آقای تاجگردون  را در زمینه بودجه به نسبت دیگر نمایندگان ادوار گذشته  اثر گذار می دانم اما گذشتگان عدالت آنها بیشتر بود.
 زینل زاده خاطرنشان کرد: نگاه من نسبت به آینده نگاه کلانی است  و اینکه در ابتدا باید آب را از سرچشمه هدایت کرد و نگاه عدالتی داشت نه در گچساران در سایر مناطق این نابرابری مردم را آزار می‌دهد و این نگاه نماینده آزار دهنده و سم است.
این کاندیدا ابراز کرد: این انتخابات شگفتی‌های بسیاری را خواهد داشت.
 زینل زاده عنوان کرد: پول آوری ۱۰ تا۱۵درصد از وظیفه نمایندگان است آن کسی که مسوول بودجه شد نباید بودجه برای خودش باشد زیرا این نوع نگاه سم است.

درخشنده‌پور: تا آخر می‌مانم و با کسی ائتلاف نمی‌کنم
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه بویراحمد و دنا با اشاره به اینکه شهرستان بویراحمد اکنون در جایگاه واقعی خود نیست از حضور خود تا پایان انتخابات خبر داد.
نستور درخشنده‌پور پس از حضور در فرمانداری بویراحمد و ثبت‌نام شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انگیزه‌ام از حضور در انتخابات مشاهده وضعیت کنونی در کشور، استان و شهرستان بود، اظهار کرد: نگاه اول من به مسائل کلان و ملی است و معتقدم نظام در طول چهل سال اخیر خدمات شایسته‌ای داشته است اما باید نقاط ضعف را برطرف کرد.
وی گفت: این مملکت نیازمند جرم‌گیری است باید به اصول اولیه انقلاب برگردیم و اصول را بازبینی کنیم همانگونه که امام جامعه می فرمایند باید بر اساس اصول انقلاب حرکت کنیم.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بخشی از مسئولیت‌های مسوولان دچار آسیب شده لذا باید برنامه‌ها را با منویات رهبری تنظیم کنیم.
درخشنده پور در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است رد صلاحیت شوید اظهار کرد: دارای همه ضوابط در نظام جمهوری اسلامی هستم و تا آخر خط می‌مانم با هیچ کسی هم ائتلاف نمی‌کنم و در نظرسنجی جزء دو نفر اول هستم و استقبال بسیاری خوبی از ما شده است.
وی در خصوص اینکه عملکرد نماینده کنونی شهرستان را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: در حد توان خودشان زحمت‌هایی کشیده‌اند و بر اساس بضاعت‌ها کار کرده‌اند اما اعتقاد دارم بویراحمد در جای واقعی خودش نیست.
وی در پاسخ به این سوال که پایگاه رای شما تا چه اندازه قومی و طایفه‌ای است خاطرنشان کرد: در صدد زیادی از رای من رای قومی است که رای آشناییان و دوستان و فامیل است و در نظرسنجی‌هایی که شده نیز وضعیت ما بسیار خوب است.
وی در پایان در خصوص اینکه اصلاح‌طلب و اصولگرا است گفت: اصلاح طلب و اصولگرای فعلی را تا زمانی که در خط رهبری نباشند قبول ندارم.

موحد: حضور افراد توانمند منافاتی با گام دوم انقلاب ندارد
حجت‌الاسلام سید محمد موحد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی کاندیدای این دوره از انتخابات حوزه انتخابیه کهگیلویه شد.
حجت‌الاسلام سید محمد موحد متولد ۱۳۳۱ نماینده ادوار چهارم تا هفتم مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کهگیلویه به عنوان نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد.
این نامزد انتخابات مجلس یازدهم چهار دوره نماینده مردم حوزه انتخابیه کهگیلویه در مجلس بود و برای پنجمین بار کاندیدای مجلس از این حوزه انتخابیه شده است.
ستاد انتخابات کهگیلویه که طی روزهای گذشته خلوت بود امروز تا شنبه محل حضور نامزدهای شاخص و چهره‌های شناخته شده‌ای است که برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند.
حجت‌الاسلام موحد نامزد انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه کهگیلویه گفت: حضور افراد توانمند در عرصه انتخابات منافاتی به گام دوم انقلاب ندارد.
حجت‌الاسلام سید محمد موحد امروز بعد از ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران خود را نام آشنای مردم استان دانست و اظهار داشت: بر اساس تکلیف و وظیفه‌ای که احساس کردم در این عرصه سنگین ورود کردم تا خدمت رسانی به مردم را ادامه دهم.
نامزد انتخابات مجلس یازدهم گفت: تکلیفی از این ارزشمندتر یعنی خدمت به خلق و مردم عزیز دیارم نمی‌بینم.
موحد در پاسخ به اینکه در صورت عدم تایید صلاحیت واکنش شما چیست، گفت: به لطف خدا تائیدم و هیچ مشکلی ندارم.
وی ادامه داد: همواره انسانی قانونمدار و تابع قانون بودم الان هم همان شیوه راه بنده است ضمن اینکه هم در عرصه قبولی و هم عرصه‌ای که مردم انتخاب نکردند امتحان خود را پس دادم.
نماینده ادوار پیشین مجلس تصریح کرد: ۱۶ سال افتخار خدمتگزار مردم بودم در ادامه هم همین مسیر خدمت را دارم مردم شاهد بودند که از روز بعد از انتخابات تا الان لحظه ای مردم را رها نکرده و در کنارشان بودم .

این نامزد انتخابات عزت، اقتدار، وحدت، همدلی و توسعه همه جانبه را شعار انتخاباتی خود اعلام کرد و در خصوص عملکرد ۱۶ ساله خود گفت: یکهزار و۱۳۰ روستای بدون هر گونه امکانات را تحویل گرفتم و روزی که رفتم جایی نبود ک از زیر ساخت محروم باشد.
وی در واکنش تمرکز بر کارهای شخصی به جای توسعه شهرستان تصریح کرد: موقعی که دادستان بودم این ارتباط که کار شخصی می‌نامند را داشتم این را از مکتب اباعبدالله‌الحسین گرفتم که فرمود حوائج مردم بسوی شماست. 

 
موحد یادآور شد: روزی که شهرستان کهگیلویه را تحویل گرفتم یک تخت بیمارستان نداشت واحد دانشگاهی وجود نداشت از فضای آموزشی محروم بود جاده و دیگر زیر ساخت‌ها نبود.
وی گفت که اگر کارهای انجام گرفته در دوران نمایندگی را بگویم مثنوی هزار من خواهد شد.
موحد تصریح کرد: موافقت احداث پتروشیمی و سیمان سپو و موافقت واگذاری جاده پاتاوه به دهدشت به قرارگاه را بنده اخد کردم. 
 موحد در خصوص جوانگرایی در عرصه و اجازه حضور جوانان گفت: حضور افراد توانمند در انتخابات منافاتی با گام دوم انقلاب ندارد و اتفاقا در راستای فرمایش اخیر رهبر انقلاب مبنی بر این است که هر کس توان دارد وارد کارزار شود.
حضور افراد توانمند منافاتی با گام دوم انقلاب ندارد/برای ادامه خدمت به مردم آمدم
نماینده ادوار مجلس کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شد
 
نام شما

آدرس ايميل شما

احمدخسروی
Iran, Islamic Republic of
زینلزاده پیروزمیشه
عثمانلو
Romania
تاجگردون بای بای .سلام برزینلزاده
سادات محمودی
Iran, Islamic Republic of
اقای درخشنده شما که. هم باتون نیست
باشتی احمدرضا
Iran, Islamic Republic of
زینل کبیر خوش آمدی
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...