کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با حضور مسئولان کشوری و استانی انجام گرفت

افتتاح پایگاه اجتماعی بهزیستی دیشموک / تصاویر

17 مهر 1398 ساعت 14:32

پایگاه اجتماعی بهزیستی دیشموک با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.


پایگاه اجتماعی بهزیستی دیشموک با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.
به گزارش کبنا از دهدشت، صبح امروز (چهارشنبه 17 مهر ماه 98) پایگاه اجتماعی بهزیستی دیشموک با حضور معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی کشور، فرماندار کهگیلویه، طیبه سیاوشی عضو فراکسیون زنان در مجلس،مدیرکل بانوان استانداری، مدیرکل بهزیستی استان، امام جمعه دیشموک و جمعی از مدیران شهرستانی افتتاح شد.
حجت الاسلام راوند امام جمعه دیشموک در این آیین با تسلیت ایام اربعین حسینی و با اشاره به خدمات نظام اسلامی به مناطق محروم، گریزی به محرومیت بخش دیشموک زد و از بی توجهی مسوولان به این بخش گلایه کرد.
حجت الاسلام راوند آسیب‌های اجتماعی فقر، خودکشی ترک تحصیل و... را از جمله معضلات بخش دانست و گفت: در روستایی نیست که ما ترک تحصیل نداشته باشیم.
وی از برگزار نشدن کارگاه‌های آموزشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز گفت که نیاز به توجه و اختصاص بودجه به این کارگاه‌ها است.
راوند نگاه جهادی به بخش در همه زمینه‌ها را ضرورت توسعه بخش برشمرد و افزود: در برخی موارد سیاسی کاری عامل عقب ماندگی‌هاست.
علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه نیز در این آئین با اشاره به مقولات مدیریتی، بر توسعه متوازن تاکید کرد.
اتابک با بیان اینکه باید واژه فقر، نمی‌توانم و...را از ادبیات خود حذف کنیم، عنوان کرد: در بخش دیشموک اقدامات توسعه‌ای و حفظ ان را در دستور کار داریم، پتانسیل‌ها موجود است باید مدیران پای کاربیایند.
اتابک در خصوص آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: باید سبک زندگی و امید را به مردم آموزش داد، مشکلات بخش باید ساختاری حل شود.
نادیا صداقت، مدیر کل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز به سیاست‌های دولت در امور خانواده و تحقق ماده ۲۱ اشاره و اظهار کرد: طرح‌های ملی دیگری از جمله افزایش تاب اوری اجتماعی زنان، گفتگوی خانواده و... در دستور کار است.
حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به معضلات و آسیب‌های اجتماعی بخش دیشموک اظهار کرد: راه کارهای کوتاه مدت و دراز مدت در دستور کار است.
مسعودی فرید آموزش مهارت‌های زندگی، مشاغل خرد، شناسایی افراد اثر گذار و کلیدی بر مردم، افزایش تاب اوری و.... را از جمله راه کارهای کوتاه مدت عنوان کرد.
وی افزود: در مباحث بلند مدت باید توقع زود بازده بودن راه کارها را حذف کرد، و به توسعه متوازن، توجه به کارهای فرهنگی و دسترسی به آموزش و.... تمرکز کرد.
بنابر این گزارش، همچنین جلسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دیشموک با حضور مسئولان برگزار شد.


کد مطلب: 413731

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/gallery/413731/2/افتتاح-پایگاه-اجتماعی-بهزیستی-دیشموک-تصاویر

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir