تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب : ۴۱۰۲۰۹
کبنا بررسی کرد

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد کیست؟ (+ تصاویر ) / رقابت کاظم‌زاده و احمدی در میدان استانداری کهگیلویه و بویراحمد

۲
کبنا ؛در حالی که رسانه‌های کشوری و استانی از استعفای علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر می‌دهند، اما استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکنون در این باره رسماً هیچ واکنشی نشان نداده است. آنطوری که از شواهد و قرائن وجود دارد، علی محمد احمدی استعفای خود را به وزیر کشور داده است، اما هنوز وزارت کشور در باره رفتن احمدی و جایگزینی او اقدام خاصی نکرده است علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اکنون در یاسوج هست و هیچ کس دقیق نمی‌داند که احمدی به چه فکر می‌کند؟
بعد از مطرح شدن نام یدالله رحمانی معاون سابق امور اقتصادی استانداری فارس و حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای جایگزینی احمدی استاندار فعلی استان کهگیلویه و بویراحمد، دو باره رسانه‌ها از حسین کلانتری برای تصدی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نام‌ می‌برند.
«کلانتری» اهل شهرستان دره‌شهر زادگاه «شادمهر کاظم‌زاده» رقیب اصلی علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان و دره شهر است.
«حسین کلانتری» متولد سال 42 در شهرستان «دره‌شهر» و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران است که قریب به بیست سال در کسوت فرماندار شهرستان‌های مهران، شیروان چرداول و دهلران، معاونت فرمانداری مهران و ریاست نهضت سوادآموزی شهرستان دره شهر مدیریت کرده و از نیروهایی است که از 22 سالگی دارای مسوولیت سیاسی بوده است.
«کلانتری» علاوه بر سوابق مدیریتی، مدرس دروس روانشناسی سیاسی، روانشناسی مدیریت، روانشناسی کار در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و جزء اولین گروه مربیان و مدرسان قرآن کریم در استان و مؤسس خانه قرآن در شهرستان دره شهر است.
وی عضو انجمن روانشناسی ایران و نماینده کارگروه پژوهش فناوری و تحول اداری استان در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور و کارشناس اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در استان ایلام می‌باشد.
مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان از جمله فعالیت‌های سیاسی معاون جدید امنیتی سیاسی در دوران تحصیل در دانشگاه بوده و از نیروهای بسیجی و رزمندگان دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود.
کلانتری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ستاد انتخاباتی جبهه مردمی حماسه‌سازان ایران اسلامی «حامیان دکترحسن روحانی» را در استان بر عهده داشته است.
بر اساس این گزارش کلانتری در دوران تصدی فرمانداری بارها به عنوان فرماندار نمونه استان و کشور انتخاب شده است.
او اکنون مدیرکل امنیتی وزارت کشور است.
به گزارش کبنا، شنیده می‌شود که علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تلاش‌های زیادی برای استاندار شدن عزیز فیلی معاون عمرانی استانداری کرد، اما به نتیجه نرسید.
بعضی احتمالات اینگونه بیان می‌کنند که شادمهر کاظم‌زاده و علی محمد احمدی رقابت را در استان کهگیلویه و بویراحمد با هم آغاز کردند، در حالی که احمدی منتظر بود تا وزارت کشور برای «عزیز فیلی» حکم استانداری بزند، «حسین کلانتری» با هماهنگی «شادمهر کاظم‌زاده» به دنبال استانداری کهگیلویه و بویراحمد است. مسئله‌ای که هیچ منبع رسمی آن را تایید نمی‌کند.
کلانتری سال 94 رئیس ستاد انتخابات ایلام بود که علی محمد احمدی استاندار فعلی کهگیلویه و بویراحمد در رقابت با کاظم زاده شکست خورد.
http://iscanews.ir/Media/Image/1394/11/20/635906113249402939.jpg

http://img6.irna.ir/1394/13940817/81829741/81829741-70286777.jpg
https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/139209291300387041770124.jpg
نتیجه تصویری برای حسین کلانتری معاون سیاسی استاندار ایلام
نام شما

آدرس ايميل شما

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
چقد ما بدبختیم !!!
محروم، مظلوم و ‌..
گوشت قربانی شدیم
انصاف
Iran, Islamic Republic of
جولان سیاسیون وکاراموزان گشته است استان ما.اگرکسی هدفش خدمت به محرومین باشد مشخص است .اگر هم خدمت به دولت ومجلسیان وپست جدید تر باشد مشخص است.اقایون در این گیرودار بفکر گرانی شهر مرکز استان هم باشید
بهمئی
Iran, Islamic Republic of
ایشان از حانواده های اصیل ایلام است نیروی با تجربه و با سواد و کاری است و بهتر از استانداران قبلی استان است در ضمن استاندار بومی در استان ما جواب نمی دهد ایشان باکلاستر از فیلی است هر چند هم استانی می باشند ایشان اهل ارتباط است و موفق خواهد بود امیدوارم برادر ایشان که فردی مومن و روحانی است ایشان را در استان ما کمک کند
سعید
Iran, Islamic Republic of
استان باید از این بدتر هم بشه. رو که باعث ویرانی و جولان یه افراد دراستان شد
Iran, Islamic Republic of
عجب نگه استان خودمان قحط الرجال آمده
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون میخواد فرماندار سابقش استاندار بشه
بیکار
United States
این شایعات چیه، کاظم زاده اصلا در حدی نیست که بخواد استاندار یه استان رو منصوب کنه، قادر نیست دو کلمه حرف بزنه، تو استان ایلام بهش میگن ، حالا تاجگردون و زارعی و حاج عدل نشستن که کاظم زاده بیاد واسشون استاندار تعیین کنه، کاظم زاده یه مدیر ساده تو استان ایلام بود رفته یخورده پول جمع کنه از طریق مجلس تا عمر داره هم رنگ مجلس به چشم نمیبینه، رقابت احمدی و کاظم زاده کجا بود، تاجگردون این تیترو ببینه یه هفته سکوت روزه میگیره بعدشم فکر کنم دچار شوک خواهد شد، کبنا تو هم دچار توهم شدی احیانا با تحلیل های که میکنی..خدا شاهده صحبت کردن کاظم زاده رو زمان انتخابات میدیدی .د داشتی نمیدادی دسش، این بنده خدا چند میلیارد هزینه کرده رفته مجلس الانم فکر میکنه اگر چند میلیارد دیگه هزینه کنه و رای .دوباره نماینده میشه، نمیدونه پولاشو میخورن رای هم بهش نمیدن، البته اگر تایید صلاحیت بشه ..
خرامان
Iran, Islamic Republic of
در استان کهگیلویه و بویراحمد قحط الرجال است
لر جنوبی
Iran, Islamic Republic of
وزارت کشور . جمهوری اسلامی

نوبتی که باشه این سری باید از ایل بهمئی استاندار باشه وبس . دیگه شورش در آوردین . لطفا به سوابق اصالتی و شایستگی یه پست کلیدی اون هم در تصدی استاندار به همه سوابق نگاه کنید .
هزار و دویست و هفتاد شهید ایل بهمیی و سوابق تاریخ درخشان . لطفا در استان ک. ب به دنبال تفرقه واختلاف نباشید اینجا همه ایلات چهاربنیچه از یک پدر و مادر واحد هستند . ... نماینده . آرای را دارد در بحث تقسیم منابع مالی و نیروی انسانی در استان به ایل سترگ بهمئی کوچکترین لطفی نشده .تندرست و سرافراز باشید .
طیبی
Iran, Islamic Republic of
اووووف
بنام خدا سید احمد حسین زاده
Iran, Islamic Republic of
احمدی استانداری توسعه گرا

علی محمد احمدی دومین استاندار دولت اعتدالی حسن روحانی و دقیقا بدشانس ترین استاندار تاریخ کهگیلویه و بویراحمد قلمداد می شود .
"زاگرس زاده اي دانشگاهی" که تجربه مدیریتی مدرنی طی اندک زمانی در دیاری "گزیده از قومیت و سیاست" ، از خود بر جای گذاشت.
علیمحمد احمدی بی آنکه پشتوانه قومی و حتی سیاسی خاصی در استان داشته باشد، یک تنه به نبرد قومیت گرایی و فساد اداری و استخدامی و پیمانکاری رفت .
یک تنه به نبرد با مدیران ناکارآمد رفت و بی محابا دست به تغییرات جدی در فضای مدیریتی استان زد و متحمل هزینه های زیادی شد ولی او بی محابا تحت تاثیر حاشیه ها نشد و بر متن توسعه اقتدار استانداری را بالا برد .

احمدی محصول یک " ساختار دانشگاهی توسعه گرا" بود او هم اقتصاد آکادمیک و هم برنامه ریزی و بستر سازی فرایند های بودجه و نظارت را از دو نهاد تخصصی دانشگاه و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی آموخته بود ، اما اجرای برنامه هایی که در ذهن داشت در استانی سیاست زده و دارای ساختار عشیره ای و قبیله ای کاری بسیار سخت و هزینه بر بود.

احمدی از یک طرف باید مطالبات نمایندگان را پاسخ میداد که محصول همین ساختار اجتماعی است و از طرف دیگر برنامه ها و اندوخته های علمی خویش را برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد عملی می کرد.
استاندار بدشانس دولت روحانی زمانی سکانداری کهگیلویه و بویراحمد را به دست گرفت که کفگیر بودجه و اعتبارات دولت به کف دیگ خورده بود و تحریم و تورم و افزایش قیمت ها کالاهای اساسی عملا هر مدیری را فلج می کرد .
سقوط هواپیمایی آسمان و جان باختن ۶۶ سرنشین بی گناه آن تلخ ترین بحران دوره مدیریتی ایشان را در کنار بحران هایی نظیر ؛زلزله ، آتش سوزی مراتع و جنگل ها ، سیل و ... و مدیریت آرام و علمی وی در این بحران ها و حضور فعال و نظارت مستمر ایشان از صفر تا صد مسایل استان از ولی مدیری پرتوان و پرانرژی بجای گذاشت .
احمدی به واسطه ارتباطات قبلی خود با مجموعه دولت و قوه مقننه از پای ننشست او از تهدید بحران زلزله فرصت بزرگی برای مناطق زلزله زده خلق کرد و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ماده ۱۲ دولت را به بخش های زیرساخت استان در نوسازی و بازسازی مسکن شهری و روستایی سرازیر ساخت .

احمدی گرچه در حذف مدیران طایفه ای مدیریت قبلی استان ، کمی تند رفت، اما نشان داد که هر کسی از هر طایفه و جریانی برای مدیریت کردن باید آیتم ها و شاخصه های لازم را داشته باشد و صرف هم طایفه ای بودن و هم جریانی بودن برای مدیر شدن کافی نیست.و البته در چنینش های جدید نیز خالی از خطا و اشتباه نبود ...

او تا آنجا که وزارتخانه ها و مدیران ارشد دولت با وی همراهی کردن از دخالت نمایندگان در فضای استان ممانعت کرد.
بخشي از وقت استاندار در وزارتخانه ها و سازمانها و بانک های خصوصی و دولتی در پایتخت برای اخذ اعتبارات و پیگیری طرح های کلان اقتصادی گذشت .
احمدی علیرغم فضای پرحاشیه سیاسی و جغرافیایی در سطح استان بجای ورود به حاشیه ها به توسعه برنامه های خود از جذب اعتبارات اشتعالزایی روستایی تا طرح های کلان پایلوت اقتصادی لنده و زیلایی، سد ها و کارهای کلان دیگر پرداخت.

پاسخگو کردن مدیران از هر جریان سیاسی و جغرافیایی در برابر مردم و نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی از مهمترین دستاوردهای علیمحمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد است .
او ابتدا خود شفاف و بی پرده پاسخگوی مردم شد و سپس مدیران کلان استان را وادار به توجه به خواسته ها ، انتقادات و مطالبات مردم نمود .
توجه به حضور بانوان در عرصه های مدیریتی کلان و دستگاههای اجرایی و فرهنگی از ابتکارات استاندار دوم دولت اعتدال در کهگیلویه و بویراحمد است؛ بطوری که مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی یکی از موفق ترین دستگاههای اجرایی استان با مدیریت یک بانو در سال ۱۳۹۷ قلمداد شد.
توجه ویژه احمدی به حضور جوانان در عرصه های مدیریتی و اعتماد ویژه به نسل جوان و همچنین مدیر سازی و کادرسازی جدید در عرصه مدیریتی استان از جمله کارهای ماندگار ایشان است.

برگزاری جلسات و کارگروه های تخصصی بصورت منظم و علمی از جمله اقدامات توسعه محور علیمحمد احمدی بود .
احمدی در تمامی جلسات تخصصی دست بالا و برتر را از همه مدیران اجرایی و دانشگاهی و کاملا تخصصی نشان داد توصیه های علمی و برنامه محور نماینده عالی دولت در جلسات ، مدیران را وادار به کار و تلاش بیشتر می نمود .
مسیر احمدی برای مدیریت علمی و فکری بر عرصه دانشگاههای استان بر کسی پوشیده نیست .
احمدی عملا تلاش کرد تا فضای علمی دانشگاهها را از فضای سیاسی و قومیتی جامعه دور کند، او در اولین اقدام خود مدیریت دانشگاه مادر استان را از دست ستاد های انتخاباتی و طایفه ای آزاد کرد و به مدیری آکادمیک و توسعه گرا واگذار کرد.
دانشگاه یاسوج را در فرایند مدیریت علمی و اجرایی سهیم کرد؛ بطوری که بیشترین حجم تفاهم نامه های بین بخش های اجرایی و دانشگاهها در دوره مدیریتی علی محمد احمدی تنظيم گردید.

حال رفتن علیمحمد احمدی از استانداری کهگیلویه و بویراحمد خطایی جبران ناپذیر به دلایل زیر محسوب می شود .
_ صرف نظر از اینکه استاندار بعدی چه کسی باشد چه بومی و چه غیره بومی قطعا تغییراتی در مسیر توسعه استان ایجاد خواهد کرد که نه تنها بر سرعت آن نخواهد افزود بلکه در بهترین حالت ممکن سرعت توسعه کارهای اجرایی ،عمرانی و علمی را کند می نماید.
- تلاش احمدی رهانیدن قدرت از دست نمایندگان و اقتدار دولت و استانداری بود و قطعا در آستانه انتخابات هر استاندار جدیدی برای بقای خود هم که باشد امکان حفظ این اقتدار را نخواهد داشت.
- در پایان هر آمدنی را رفتنی خواهد بود ولی ما مردمان کهگیلویه و بویراحمد قطعا خدمات و زحمات کسانی را که حتی یک قدم برای این استان برداشته اند را به نیکی یاد خواهیم کرد.


سید احمد حسين زاده
بویراحمد غیرتمند
Iran, Islamic Republic of
فرازخبر زودتر از تمام سایت ها خبر استاندار جدید را زد. گوش ملت.
کرمی
Iran, Islamic Republic of
ما از چهره های مومن و کارامد استان حمایت می کنیم
ن.ج
Iran, Islamic Republic of
سلام.بانظرشما موافقم.
کاربر
Iran, Islamic Republic of
اگر پیری بیه یه گنبدی سی شهرل خشو ایساخت محروم ترین شهرل استان ایلام خدمت کرده همی شهرل الان دارن در محرومیت مطلق دست و پا ایزنن
جهان احمدین
Iran, Islamic Republic of
وقتی مطلبی از یه جایی کپی میکنید یه بار بخونیدش حداقل سوتی نداشته باشه.. برو بگرد ببینم پیداش میکنی؟!!
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...
ابتکار عملِ درخشان

ابتکار عملِ درخشان

همچنین رهبر انقلاب در سخنرانی‌های دیگری «منطق و پشتوانه‌ی عقلانی» این تصمیم را تبیین ...
سبقت «دنا پلاس» از مجلس

سبقت «دنا پلاس» از مجلس

در حالی که مجلس یازدهم با شعار مجلس انقلابی پیشتر با حاشیه پرداختی‌های مجلس به نمایندگان ...