تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵
کد مطلب : ۴۰۵۲۶۱
کبنا گزارش می دهد

جلسه شورای اداری گچساران برگزار شد/ تودیع و معارفه مدیران اداره کار و میراث فرهنگی/ هشدار فرماندارگچساران به مدیران؛ تغییر مدیران بی انگیزه در راه است/ تقدیر معلولان از شهردار دوگنبدان/ کدام مدیر تغییر می کند؟+تصاویر

۰
کبنا ؛جلسه شورای اداری با حضور فرماندار گچساران ، امام جمعه، مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دیگر مسئولان شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.
 در این نشست عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه  امسال اعتبارات خوبی به شهرستان گچساران تخصیص داده شد، اظهار کرد:در سالجاری مالی مبلغ 336 میلیارد تومان اعتبارات به پروژه های عمرانی این شهرستان اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه  تا کنون 80 درصد این اعتبارات از محل درآمدهای 3 درصد نفت، ملی، استانی، حوادث و ارزش افزوده جذب شده است، گفت: هم اکنون 177 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات عمرانی این شهرستان جذب و بین دستگاه های مربوطه توزیع شده است.
فرماندار گچساران با اشاره به اینکه این اعتبارات برای اجرای 26 فصل، 100 برنامه و 300 پروژه عمرانی توزیع شده است، ابراز کرد: هم اکنون 85 درصد از اعتبارات نفت، 80 درصد اعتبارات استانی و 85 درصد از اعتبارات ارتقا شاخص ها جذب شده که  تا پایان دی ماه 100 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان گچساران جذب خواهد شد.
 بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران عنوان کرد: تا کنون  در هیچ سالی اعتبارات عمرانی شهرستان به طور کامل جذب نشده بود.
وی با بیان اینکه در توزیع اعتبارات شهرستان اولویت با پروژه های نیمه تمام و در دست احداث است که با بهره برداری از این پروژه‌ها روند توسعه و عمران شهرستان سرعت بیشتری خواهد گرفت، گفت:  هم اکنون 300طرح در حوزه‌های مختلف شامل راه، انرژی، آب، عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان، ورزش، فضای آموزشی، گردشگری، فرهنگی و مذهبی در این شهرستان در دست اجرا است.
رحیمی در ادامه ابراز کرد:  برای اولین بار از سرجمع اعتبارات تخصیص داده شده اعتباری در جهت کمک فنی و اعتباری به 3 بخش کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری اختصاص داده شده است.
فرماندار گچساران  با بیان اینکه هم اکنون 36 میلیون تومان کمک فنی و اعتباری به این 3 حوزه اختصاص داده شده است، گفت: از این مبلغ اعتبار، 14 ملیون تومان  در بخش کشاورزی، 14 میلیون تومان در بخش صنعت و معدن و 7 میلیون تومان در بخش گردشگری تخصیص و در حال حاضر آماده توزیع است.
 وی با اشاره به روسای این ادارات گفت: حداکثر تا پایان هفته آینده فرصت برای جذب این اعتبارات وجود دارد.
 رحیمی  در ادامه به اختصاص مبلغ 150 میلیون تومان از محل اعتبارات نوسازی برای نوسازی و تعمیرمدرسه استثنایی باغچه بان خبر داد و عنوان کرد:  در سال آینده یک زمین چمن مصنوعی برای جامعه معلولان در شهرستان گچساران اختصاص داده خواهد شد.
 فرماندار گچساران با بیان اینکه حمایت از معلولان در جامعه در دستور کار قرار گیرد، گفت: متاسفانه 60 درصد از زیرساخت های ادارات این شهرستان فضای مناسبی برای تردد این افراد وجود ندارد.
رحیمی به مدیران تاکید کرد: با خرید کتاب های دو نویسنده روشندل (عرفان و بنیامین شیروانی لک) این دو هنرمند راحمایت کنند.
وی در ادامه به میز خدمت ادارات این شهرستان اشاره کرد و افزود: متاسفانه آن گونه که باید میزخدمت در ادارات این شهرستان تعریف شود، انجام نگرفته است.
فرماندار گچساران افزود: در بازدیدی که از ادارات صورت گرفته  مکان مناسبی برای ارائه خدمات به ارباب رجوع وجود ندارد.
رحیمی خطاب به روسای ادارات گفت: تا پایان آذر ماه فرصت دارید که گزارش عملکرد خود را در زمینه ارائه خدمات به ارباب رجوع به صورت مکتوب به فرمانداری گچساران ارائه داده شود.
وی در ادامه به رابط سلامت اشاره و عنوان کرد: هر اداره وظیفه دارد که یکی از کارکنان ادارات خود را به عنوان رابط سلامت به شبکه بهداشت و درمان معرفی کند و اگر این اتفاق صورت نگیرد این مدیر تا هفته آینده عزل خواهد شد.
فرماندار گچساران در ادامه به مدیران ادارات گفت: در جلسات فرمانداری شخص مدیر موظف است حضور داشته باشد که در صورت عدم حضور مدیر، اجاه نخواهم داد که کارشناس یا معاون مدیر در جلسه حضور پیدا کند.
رحیمی عنوان کرد: گفته می شود مدیران درایام هفته چند روز به مرکز استان می روند بدون اینکه با فرماندار شهرستان هماهنگی لازم را انجام داده باشند که در صورت مشاهده و تکرار ما مدیر شهرستان راعزل می کنیم و در این خصوص مدیرکل اجازه دخالت در این موضوع را ندارد چون باید تابع قانون و مقررات کشور و شهرستان باشید.
رحیمی بیان کرد: چطور می شود که از مدیری آمار بخواهی در حالیکه من (فرماندار) بیشتراز مدیر آمار را بلد و اطلاع داشته باشم  پس مدیری که انگیزه و خسته است، خودش کنار بکشد چون کسی از شما خواهش نکرده که مدیر باشید.
وی در پایان گفت: در هفته های آتی  تغییرمدیر چندین اداره در دستور کار می باشد.
گفتنی است: دراین مراسم یکی از روشندلان گچسارانی به ایراد سخنرانی پرداخت و به مشکلات و معضلات جامعه معلولین شهرستان گچساران اشاره کرد و در پایان از دکتر مسعود ظفری شهردار دوگنبدان در خصوص مناسب سازی و نگاه ویژه وی به جامعه معلولین تقدیر و تشکر کرد.
در پایان این مراسم از زحمات بیژن مهدی پور تقدیر و  قاسم پرویزی به عنوان رئیس جدید اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گچساران منصوب شد و همچنین  از زحمات هومن عنایی رئیس سابق میراث فرهنگی شهرستان گچساران تقدیر و الماس قبادی به عنوان رئیس جدید معرفی شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

مطلع
Iran, Islamic Republic of
این عزل و نصب مهدیپور نتیجه بعضی از لیدرهای نورچشمی و ساکن شده شیراز میباشد و در آستانه انتخابات امری قابل تشخیص و کاملا برنامه ریزی شده میباشد
Iran, Islamic Republic of
باید زودتراز اینها مهدی پور رو در میاوردن
Iran, Islamic Republic of
اینو بگو کی تغییر خودت صورت می گیره تا شهر گچساران یه نفس تازه بکشن
همشهری
Iran, Islamic Republic of
سلام
دقیقا حرف های که روز اول استاندار آمده بود را میگه
مهیی
Iran, Islamic Republic of
اخ سی ،ایسو ده کوت درا سر پوز بخوس
جبلي، جايگزين علي عسگري؛ -ريزش مخاطب متوقف مي‌شود؟

جبلي، جايگزين علي عسگري؛ -ريزش مخاطب متوقف مي‌شود؟

بالاخره زمان خداحافظی او با جام‌جم فرا‌رسیده و ظاهرا علی عسگری باید با اتاق ریاست صداوسیما ...
‌وزیر بی‌اختیار؟

‌وزیر بی‌اختیار؟

نماینده مردم طبس درباره جزئیات طرح صیانت از فضای مجازی و همچنین اینکه گفته می‌شود این ...
طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

چندي پيش بانك مسكن خبر پرداخت وام يك ميليارد توماني تسهيلات خريد مسكن از محل حساب پس‌انداز ...