کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبنا گزارش می دهد

جلسه شورای اداری گچساران برگزار شد/ از توصیه پزشکی فرماندار تا دوئل چشمی شهردار و رئیس شورای دوگنبدان (+تصاویر)

23 شهريور 1397 ساعت 20:47

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: بیشتر این اعتبارات به فصل توسعه خدمات شهری و روستایی و عشایری، راه و شهرسازی، فرهنگ و هنر و آب شهری و روستایی اختصاص یافته است.


نشست شورای اداری با حضور فرماندار، امام جمعه، دبیر هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مسوولان شهرستانی در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.
در این نشست فرماندار گچساران با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام  و ایام عزاداری ابا عبدالله حسین (ع) و 72 تن از یاران با وفایش اظهار کرد: فلسفه قیام عاشورا ظلم‌ستیزی و مقابله با ظالمان و مستکبران بود.
عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه امام حسین (ع) با قیام خود در روز عاشورا درس آزادگی، سربلندی، ایثار و از خودگذشتگی را به ما آموخت، افزود: امروز وظیفه ما الگو گرفتن از آن حرکت بزرگ عاشورا در راستای اعتلای اسلام،  توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی است.
 فرماندار گچساران در ادامه به هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تاکید کرد: روسای ادارات در راستای حمایت از آمران به امر و ناهیان از منکر در مراسم راهپیمایی و نماز جمعه فردا حضور پررنگی داشته باشند.
 رحیمی  در ادامه به بازگشایی مدارس  و نواختن زنگ مهر به صورت نمادین در روز  31 شهریور ماه و مقارن گشتن آن با هفته دفاع مقدس اشاره و عنوان کرد:  یکی از رکن‌های اصلی در جامعه تعلیم و تربیت است.
 وی با بیان اینکه اگر در جامعه‌ای دو اداره از جمله آموزش و پرورش و  ورزش و جوانان را تقویت و حمایت کرد، می‌توان از بسیاری آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری به عمل آورد، عنوان کرد: این دو اداره در رشد و تعالی جامعه تاثیر بسزایی دارد.
 بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران  افزود: خوشبختانه مدارس شهرستان گچساران از لحاظ سخت افزاریی و نرم افزاریی به 80 درصد پیشرفت رسیده است.
 فرماندار گچساران به هفته دفاع مقدس اشاره و ابراز کرد: ایجاد تنوع در برگزاری مراسمات هفته دفاع مقدس ضروری است و بایستی  در برگزاری  این چنین مراسمات تا جایی که بتوان برنامه‌های متنوعی در جهت 8 سال دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان تبیین کرد.
رحیمی در ادامه به رصد بازار توسط ناظران اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی  و شبکه بهداشت و درمان اشاره و عنوان کرد: هرگونه تخلفی که از سوی بازرسان گزارش شود با این افراد برخورد قاطع صورت می‌گیرد.
 وی در ادامه با بیان اینکه هر گونه استخدامی در ادارات وجود ندارد، اظهار کرد: متاسفانه ادارات شهرستان در جذب سرمایه‌گذار اقدامی انجام نمی‌دهند.
 رحیمی در ادامه با اشاره به اینکه طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گچساران  در مجلس به تصویب رسیده است، عنوان کرد: این طرح موجب می‌شود که معضل بیکاری در  این شهرستان کاهش یابد.
وی ابراز کرد: مناطق ویژه اقتصادی از عوامل مهمی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است که  می‌توان در زمینه‌های مختلف از جمله صنعتی و اقتصادی در این منطقه سرمایه گذاری کرد.
فرماندار گچساران  با بیان اینکه اجرای سیستم آبیاری نوین در بسیاری از اراضی گچساران صورت گرفته است، ابراز کرد: متاسفانه همه به دنبال کار دولتی هستند و اراضی خود را به کشاورزان استان‌های همجوار کرایه داده‌اند.
رحیمی به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اشاره و اظهار کرد:  برای دومین سال است که مبلغ 90 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی برای ایجاد اشتغال در این شهرستان تمدید شده است.
وی  در ادامه افزود:  مبلغ 177 میلیارد و 420 میلیون تومان برای پروژه‌های عمرانی این شهرستان از منابع استانی، نفت و متوازن، ارزش افزوده مالیات و ارتقای شاخص‌ها اختصاص داده شده که تا کنون 52 درصدتخصیص این اعتبارات موجود است.
 رحیمی اذعان کرد: اعتبارات عمرانی این شهرستان به نسبت سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است که این اعتبارات در 26 فصل 60 برنامه و بیش از 300 طرح تقسیم شده است.
فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: بیشتر این اعتبارات به فصل توسعه خدمات شهری و روستایی و عشایری، راه و شهرسازی، فرهنگ و هنر و آب شهری و روستایی اختصاص یافته است.
حاشیه‌ها:
فرماندار گچساران در حین جلسه به مدیران  گفت: دکتر سهراب صیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران پیامکی برایم ارسال کرده است که یک توصیه پزشکی می‌باشد که نشستن طولانی مدت در جلسات عوارض شدیدی برای بدن انسان دارد که بهتر است مدیران گاها در جلسات از جای خود بلند شده و مجدداً بنشینند که در این هنگام حاضرین در جلسه توصیه پزشکی فرماندار گچساران را انجام دادند.
اما حاشیه جالبی که نتوانستیم به سادگی از کنار آن بگذریم نگاه‌های معنادار و گاها خشمگین رئیس شورای شهر و شهردار دوگنبدان به همدیگر بود.
دوئل نفس گیر دو چهره خبر ساز این روزهای شهرستان گچساران و استان به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود.
باید منتظر ماند و دید که آیا سید خندان و خطیب توانمند، ناصر حسینی رئیس شورای شهر دوگنبدان موفق می‌شود یا شهردارجوان و اکتیو، کاردان و دانش آموخته یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور دکتر مسعود ظفری (که شاید تنها نکته مبهم و اقدام سوال برانگیزش کنار گذاشتن مهندس علیرضا پناهپوری چهره شاخص، مردمی و محبوب از معاونت شهرداری دوگنبدان باشد) پیروز میدان می‌شود؟


کد مطلب: 402991

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/gallery/402991/2/جلسه-شورای-اداری-گچساران-برگزار-توصیه-پزشکی-فرماندار-دوئل-چشمی-شهردار-رئیس-دوگنبدان-تصاویر

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir