تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۲۳
کد مطلب : ۴۲۱۰۱۲

(فیلم ) تشریح برنامه‌های میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در شرایط کرونا

۲
۳
فایل مرتبط کبنا ؛خسارت ۱۷ میلیاردی کرونا به بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد
مجید صفایی  درجمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه گفت: برای روز موزه برنامه‌های مختلفی از جمله بازدید رایگان از موزه تدارک دیده شده که البته با توجه به شرایط کنونی احتمالا برخی از این برنامه‌ها اجرایی نشود.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود از ثبت ۱۹ اثر در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت:  مرمت ۱۰۴ شی موزه‌ای در دستور کار میراث فرهنگی استان است.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ثبت و ساماندهی ۲۰۰۰ شیء  در فهرست اشیاء موزه (سامانه جام) خبر داد.
وی از احداث موزه بزرگ نفت به متراژ ۱۲ هزار متر خبر داد و افزود: جانمایی موزه بزرگ شهرستان گچساران صورت گرفته و اعتباری معادل ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون اختصاص یافته است.
وی به بازرسی‌ها از اماکن گردشگری برای جلوگیری از پذیرش مسافر در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: با ۳۰ نفر بازرس شبانه‌روز از اماکن گردشگری،هتل‌ها، خانه مسافرها و حتی منازل شخصی بازدید کردیم و به ۲۵۰ مورد شکایت رسیدگی کردیم.
وی به برخی دغدغه‌ها در خصوص بلادشاپور پاسخ داد و گفت: ۶۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی به بلادشاپور اختصاص یافته که کارهای مرمتی این مکان انجام شود.
وی با اشاره به اعتبارات قطره‌چکانی گفت: دغدغه میراث فرهنگی بحث بلادشاپور است و اعتبارات اختصاص یافته را پیگیری می‌کنیم.
وی با اشاره به اتمام موزه یاسوج از نصب انشعابات این واحد در پاسخ به سوالی مبنی بر احداث موزه زردک که به افراد خاصی واگذار شده بود، گفت: قبل از حضورم در میراث فرهنگی این مورد انجام شده بود اما هیچ‌ طرحی که با ضوابط میراث فرهنگی هم‌خوانی نداشته باشد اجرایی نمی‌شود طرح‌ها در کمیته بررسی و هر کدام خلاف ضوابط بود رد می‌شود.
صفایی در پایان به خسارت کرونا به حوزه میراث فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: کرونا ۱۷ میلیارد تومان به حوزه میراث گردشگری خسارت وارد کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خداوکیلی ایشون مدیر کله ؟؟؟
عباسی
Iran, Islamic Republic of
درود مرد بزرگ
خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

تهديد متوجه اصلاح‌طلبان عدم‌حضور در قدرت است، اما تهديد بزرگ‌تر متوجه ساختار سياسي است ...
نیاز پاستور به دکتر؟

نیاز پاستور به دکتر؟

بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی نیز طی سال‌های اخیر شاهد حضور پزشکانی در عرصه سیاست بوده‌ایم ...
راه و رسم ریاست

راه و رسم ریاست

زمانی که شیوه مدریت نوین باشد هر کسی جرئت ندارد که نامزد پست ریاست مجلس شود یا این توانایی ...
فایل های مرتبط