تاریخ انتشار
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۹
کد مطلب : ۴۱۱۱۶۳
با حضور مسئولان کشوری و استانی انجام گرفت

آغاز جشنواره بازی‌های بومی و محلی بسیجیان سراسر کشور در یاسوج

۰
فایل مرتبط کبنا ؛جشنواره بازیهای بومی و محلی بسیجیان سراسر کشور گرامیداشت سردار شهید مدافع حرم حاج ستار اورنگ در سالن شهید پایدار یاسوج آغاز شد.
 رییس سازمان ورزش بسیج کشور در حاشیه این مسابقات گفت: بیش از هزار و دویست بازی بومی محلی از اقوام مختلف در سراسر کشور ثبت شده است.
مهدی میرجلیلی افزود: آشنا شدن با آداب و رسوم اقوام مختلف و ایجاد وحدت و همدلی در بین اقوام مختلف کشور از اهداف مهم برگزاری این مسابقات است.
وی گفت: استفاده از ظرفیت جوانان برومند کشور در گام دوم انقلاب برای توسعه ورزشهای بومی و محلی و احیا این ورزشها در کشور از اولویتهای کاری این سازمان است.
مسئول تربیت بدنی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه این مسابقات با شرکت 195 ورزشکار از 15 استان به صورت تیمی و انفرادی به مدت 2 روز در مجموعه ورزشی دولت آباد یاسوج برگزار می‌شود، گفت: استان‌های حاضر در این جشنواره شامل خوزستان، کرمانشاه، همدان، یزد، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، اصفهان، کرمان، مازندران، بوشهر، هرمزگان، زنجان، لرستان و مرکزی هستند.
سعیدی افزود: این ورزشکاران در رشته‌های کشتی محلی، طناب کشی، هفت سنگ، دال پلان (کلکله برد)، چوب کشی، اَلَختُر، پرش طول، لی لی با هم رقابت می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

داریوش اسدزاده درگذشت

داریوش اسدزاده درگذشت

داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در سن ۹۶ سالگی درگذشت.
همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم در اینباره گفت: «خانواده بنده مذهبی بوده و به رعایت ...
فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

از اظهارات فعالان سیاسی اصلاح‌طلب این طور پیداست که اگرچه آن‌ها‌ به شدت مخالف با حضور ...
فایل های مرتبط