تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۸
کد مطلب : ۴۰۶۹۸۱
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با کبنا:

ورود یک زن از کهگیلویه و بویراحمد به مجلس دور از ذهن نیست / باید برای زنان فرصت برابری فراهم شود

۳
۳
فایل مرتبط کبنا ؛سیده زهرا حسینی مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در امور بانوان مهمان پایگاه خبری کبنا نیوز بود و او پاسخگوی سووالات متعدد این سایت خبری بود. سیده زهرا حسینی در پاسخ به سووالی در خصوص کاندیداتوری‌اش در انتخابات مجلس گذشته، اظهار کرد: فضای جامعه ما یک فضای مردانه هست و اگر نخواهیم این حرف را هم بزنیم، اما باید بگویم که قوانین ما توسط مردها نوشته می‌شود.
این فعال اجتماعی و سیاسی در ادامه تصریح کرد: بنده دغدغه مسائل حوزه زنان داشتم و این تنها دلیل ثبت نام من برای کاندیداتوری بود. البته زنانی هم بودند که مسوولیت‌های بر عهده داشتند. اما فریاد آن برای مسائل زنان فریادی نبود که بخواهند به آن توجه داشته باشند.
حسینی گفت: هدف بنده بیشتر حضور زنان در این عرصه بود هر چند که می‌دانستم در استان ما خیلی طول می‌کشد تا یک زن به مجلس راه یابد.  اگر چه خیلی دور از ذهن نیست و ما زنان توانمندی داریم.
وی در پاسخ به سوالی که چرا جامعه زنان کهگیلویه و بویراحمد یک زن توانمند را برای حضور در عرصه سیاسی و یا رهبری جامعه زنان این استان معرفی نکرده‌اند، آیا همچنین بانوی نداریم؟ اظهار داشت: خانم‌های توانمندی در استان کهگیلویه و بویراحمد که به مسائل اجتماعی و سیاسی ورود نمی‌کنند. و دلیلش این است که امکانات و فرصت‌های برابری فراهم نمی‌شود. کاش فرصت های برابر ایجاد شود.
حسینی در ادامه گفت: مرزهای بین زنان و مردان باید شناخته شود و چون این مرزها شناخته نمی‌شود و فضاها هم مردانه است. لذا فرصتی برای ارائه توانمندی زنان وجود ندارد.
وی افزود: در این رابطه من هم از مسوولان و هم از خانواده‌ها انتقاد می‌کنم چرا که خانواده‌ها محدودیت‌های را برای زنان به وجود می‌آورند.
متن کامل صحبت‌های حسینی را در فیلم بالا ببینید.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
شاید از یاسوج نماینده زن برود مجلس ولی از کهگیلویه هرگز
بوراحمد
Iran, Islamic Republic of
خانم خواهرعزیز شما خواهران تنها مشکلی که دارید اینه اگریکی ازشما رشد کرد درهرحوزه اکثریت شما به تخریب ونقشه نابودی همدیگر فکر میکنید درصورتی مااقایان شماراحمایت میکنیم .خودتان خانم ها هستید که چشم پیشرفت همدیگر راندارید...
بویر احمد
Iran, Islamic Republic of
بابا جمع.خود و فامیلت را نبر بچه کجا فاتحه خونی
بزرگان جهانگیری را برگرداندند

بزرگان جهانگیری را برگرداندند

هر چند روزنامه آرمان به این مهم پرداخته بود و در گزارش«جهانگیری برود می‌ماند» نشان داده ...
سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

ایران در اوضاع اقتصادی بدی قرار دارد. تحریم‌ها تاثیر بسزایی بر آن‌ها داشته است. ما تحریم‌های ...
دونالد ترامپ: قرار بود ۳ نقطه را در ایران هدف قرار دهیم

دونالد ترامپ: قرار بود ۳ نقطه را در ایران هدف قرار دهیم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده تایید کرد که قرار بوده با حملات هوایی آمریکا «سه ...
فایل های مرتبط