تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۵
کد مطلب : ۴۱۴۵۹۱
کبنا گزارش می‌دهد

رکورد جالب دانشگاه یاسوج؛ سقوط 700 پله ای در کمتر از دو ماه

۸
۱
رکورد جالب دانشگاه یاسوج؛ سقوط 700 پله ای در کمتر از دو ماه
کبنا ؛حدود دو ماه پیش در خبری از سوی ریاست دانشگاه یاسوج، این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز، دومین دانشگاه ایران و به همراه دانشگاه نوشیروانی بابل، دو دانشگاه برتر ایران در میان 500 دانشگاه برتر دنیا معرفی شد که محل نقد و بررسی‌هایی قرار گرفت که چرا این رتبه به دانشگاه‌های برتر کشور (شریف، شیراز و ...) تعلق پیدا نکرد و اعتبار رتبه بندی این موسسات در یادداشتی به نقد کشیده شد. (لینک یادداشت مربوطه)
اخیراً در حدود دو ماه از اعلام نتیجه رتبه بندی مورد استناد ریاست دانشگاه یاسوج، رتبه بندی دانشگاهی «یو اس نیوز» در رتبه بندی معرفی بهترین دانشگاه‌های جهان (ویرایش 2020)، دانشگاه یاسوج را در جایگاهی بسیار پایین تر از رتبه بندی تایمز قرار داده است. در این رتبه بندی سقوط 700 پله ای دانشگاه یاسوج نسبت به رتبه بندی تایمز دیده می‌شود. (لینک خبر )
در نظام رتبه بندی تایمز دانشگاه‌های نوشیروانی بابل و یاسوج به ترتیب برترین دانشگاه‌های ایران شناخته شده بودند و دانشگاه‌های مادر کشور، با فاصله پس از این دو دانشگاه قرار می‌گرفتند، اما در رتبه بندی «یو اس نیوز» که اخیراً اعلام شده، دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان برترین دانشگاه‌های ایران معرفی شده‌اند.
اگرچه به طور کلی این رتبه بندی‌ها صرفاً بر اساس انتشار مقالات انگلیسی و نه عملکرد عینی و خروجی واقعی و مفید دانشگاه‌ها (شاخص‌های جامع چندگانه رتبه بندی) می‌باشد و از هزاران کیلومتر دورتر به ارزیابی دانشگاه‌ها پرداخته می‌شود که محل اشکال جدی است و نمی‌تواند ارزیابی دقیقی باشد، اما با این حال به نظر می‌رسد که رتبه بندی «یو اس نیوز» از دانشگاه‌های ایران به واقعیت نزدیک تر باشد و دانشگاه های تهران، شریف و اصفهان برترین باشند نه بابل و یاسوج!
 
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

کارمند
Iran, Islamic Republic of
بابا جایگاه دانشگاه یاسوج بازم پایین تره
آخه این دانشگاه چه کاری برا توسعه استان کرده؟؟؟؟
اصلا آدم خندش میگیره از این رتبه هایی اعلامی برا دانشگاه یاسوج
غلام
Iran, Islamic Republic of
ها ها ها ها.....
اصغر
Iran, Islamic Republic of
دلیل سقوط 700 پله ای حکایت در چاپ مقاله و آثار علمی دارد. یعنی دانشگاه یاسوج با هیات علمی های
Iran, Islamic Republic of
عجب
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
همش تقصیر یه طایفه خاصه...صرفا جهت زنگ تفریح
United States
از ابتدا مشخص بود که خبر صدرنشینی دانشگاه یاسوج و بابل بالاتر از سایر دانشگاه های مادر. احتمالا افرادی که این خبر رو رسانه ای کردن، دانشگاهی که نتوانسته در این سال ها به گونه ای عمل کند که یکی از اساتید هیات علمی آن ریاست دانشگاه را به عهده بگیرد، چطور می تواند جنین ادعایی داشته باشد و به طور کلی این ادعا بود و نباید زیاد جدی گرفته میشد، اکثر رتبه بندی هایی که دانشگاه یاسوج رو قابل رتبه بندی در نظر می گیرند، رتبه بندی های هستند و به ازای بررسی درخواست هزینه دریافت می کنند، نگاهی به رتبه بندی کیو اس بیاندازید کلا طبق معیارهای کیو اس دانشگاه یاسوج قابل رتبه بندی نیست
بویر
Iran, Islamic Republic of
خخخخ....دستت درد نکنه. دکتر عریان خودش کشته بود از بس هر جا می رسید قیافه میگرفت و با افتخار تعریفش میکرد‌.....والا دانشگاه یاسوج کجا دانشگاههای تهران کجا حتی دانشگاهی مثل شهرکرد هم از یاسوج بالاتر هست ....دانشگاه یاسوج نهایتا همسطح دانشگاه بوشهر ،ایلام،هست
Iran, Islamic Republic of
در خصوص کیفیت آموزشی و استادان نامرتبط دانشگاه ازاد گچساران هم گزارشی تهیه شود.
وضع آموزش و تدریس در این دانشگاه از علمی کاربردی بدتر شده.
دانشگاه با سابقه 30 ساله به کجا می رود؟
انفجار شدید بغداد را به لرزه درآورد

انفجار شدید بغداد را به لرزه درآورد

 انفجار شدیدی بغداد پایتخت عراق را بامداد روز جمعه به لرزه در آورد.
(ویدیو) شوخی حسن ریوندی با ستایش در حضور نرگس محمدی!

(ویدیو) شوخی حسن ریوندی با ستایش در حضور نرگس محمدی!

حسن ریوندی در برنامه جدیدش در حضور نرگس محمدی با سریال ستایش ۳ شوخی کرد.
تب‏ داغ ‏جنجال‏ «چن‏دهمسری»

تب‏ داغ ‏جنجال‏ «چن‏دهمسری»

وجود قواعد و قوانین واضح و شفاف و اجرای آن در مقابله با تبلیغ چندهمسری از صداوسیما یا ...