تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب : ۴۱۱۲۲۱
کبنا موضوع تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد را بررسی کرد

تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در پستو‌های سیاست / مخالفت شدید بسیج دانشجویی / آیا «ارژنگ» می‌آید

۲
۰
تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در پستو‌های سیاست / مخالفت شدید بسیج دانشجویی / آیا «ارژنگ» می‌آید
کبنا ؛ «اکنون که دانشگاه آزاد اسلامی به تازگی و بعد از سال‌ها حیاط خلوت بودن برای جریان سیاسی خاص به دست افرادی دلسوز و امانت دار نسبت به علم و پژوهش و ارزش‌های انقلاب اداره می‌شود، عده‌ای در صدد حاشیه سازی برای این نهاد علمی و فرهنگی هستند.» این بخشی از بیانیه‌ی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد است که بعد از انتشار خبرهایی مبنی بر تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج، منتشر شد. گفته می‌شد که کرم جانی‌پور رئیس فعلی دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تغییر خواهد کرد و اردلان ارژنگ رئیس اسبق دانشگاه یاسوج که روزهای پر حاشیه و پر حادثه‌ای را در دوران مدیریتش گذراند، به عنوان متحمل‌ترین گزینه جایگزین او معرفی کردند، موضوعی که رسانه‌ها در باره آن نوشتند و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد فوراً تکذیب کرد.

به گزارش کبنا، بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در بیانیه‌ای به تغییر رئیس دانشگاه آزاد استان واکنش نشان داد و نوشت: متاسفانه روزهای اخیر جریان خبرسازی و شایعه پراکنی حول دانشگاه ازاد اسلامی به راه افتاده که لازم است شورای راهبری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نکاتی را حول این موضوع روشن نماید که به شرح زیر می‌باشند:
 1. نخست آنکه برخی رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به اعتماد عمومی نسبت به خود پایبند نبوده و کمافی السابق اقدام به انتشار اخبار کذب و بدون سند نمودند و نشان دادند که قابل اعتماد نبوده و تطمیع پذیرند. امید است این رسانه‌ها که اصول اخلاقی خبر رسانی را در شایعه سازی زیر پا گذاشتند و به زعم خود برای دانشگاه آزاد استان اقدام به مدیر تراشی نمودند، ضمن تکذیب اخبار منتشره از مردم فهیم استان و بخصوص دانشجویان این دانشگاه عذرخواهی کنند.
 2. اکنون که دانشگاه آزاد اسلامی به تازگی و بعد از سال‌ها حیاط خلوت بودن برای جریان سیاسی خاص به دست افرادی دلسوز و امانت دار نسبت به علم و پژوهش و ارزش‌های انقلاب اداره می‌شود، عده‌ای در صدد حاشیه سازی برای این نهاد علمی و فرهنگی هستند. اینان به شایعه پراکنی بسنده نکرده و حتی اقدام به تخریب ریاست محترم و خدوم فعلی دانشگاه آزاد واحد استانی نموده‌اند، که در راستای مخالفان رویکرد جدید دانشگاه و منافع برخی افراد و جریانات خواهد بود.
 3. شورای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد مترصد پشت پرده‌های این جریانات سودجو بوده و اطلاع دقیقی از نحوه عملکرد دوسه طیف تخریبی به طور هم زمان، هماهنگ شده و بعضاً ناهماهنگ دارد، که هرکدام درصدد هستند تا این دانشگاه را به عرصه گروهی و جناحی و تبدیل نمایند. لذا اخطار می‌کنیم که در صورت ادامه این روند، روی حقیقی این افراد را برای همگان نشان خواهیم داد.
 4. شورای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد علی رغم نقدهای شدید به معدود معاونت‌ها و روسای مراکز آموزشی وابسته به این دانشگاه، تغییر در جایگاه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در برهه کنونی را صرفاً مخرب دانشگاه و روند روبه بهبود آن خصوصاً در عرصه‌های فرهنگی، علمی، آموزشی و ...دانسته و مخالف هر نوع سیاسی کاری و اعمال نفوذ در فضای مدیریتی دانشگاه می‌باشیم.
 ۵. در شرایط کنونی تغییر مدیریت نه تنها کمکی به دانشگاه نمی‌کند، بلکه شرایط جدید ایجاد شده و تحولات مثبت و روبه رشد دانشگاه را دچار اختلال جدی نموده و نوسانات زیرساختی دانشگاه در پذیرش دانشجو و توسعه رشته‌ها، مسائل مالی و خاصه اعتماد عمومی به ثبات پذیری دانشگاه را نیز شدیداً تحت تأثیر قرار خواهد داد.
 لذا از رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر ولایتی و همچنین ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر طهرانچی تقاضا داریم، اولاً به ثبات مدیریت در دانشگاه آزاد استان و حل مسائل کلان آن، خصوصاً در توسعه رشته‌های تحصیلی و امورات عمومی با ریاست دانشگاه، همکاری شود و ثانیاً اجازه ندهند به هر دلیلی این چنین در فضای رسانه‌ای و داخلی، افراد دیگری برای دانشگاه آن هم در رسانه‌ها مدیر تعیین کنند و یا پیشنهاد نمایند.
بدیهی است سیستم ارزیابی دانشگاه در این خصوص کافی بوده و عندالزوم بسیج دانشجویی و دیگر تشکل‌ها در این خصوص نیز همکاری خواهند داشت.
 
 شورای راهبری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد
نام شما

آدرس ايميل شما

دانشجو
Iran, Islamic Republic of
اقای بسیجی مگه هفته قبل خودت بخاطر مشکلات دانشگاه و عدم توجه رئیس به مطالبات معترض نبودی حالا چه شد که خاطرخواه شدی و هوادر رئیس یا نجاتیان .همانطوری که رئیسهای واحد.
جانقلی
Iran, Islamic Republic of
پ قرار بی فیاضبخش رییس وابو.
پ چو وابی مه مشکلی سیش پیش اومه.
خوری و فیاض بخش نیسو.
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...
سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

داود احمدي‌نژاد ديگر به منتقد رسمي حلقه نزديک به برادرش تبديل‌شده بود؛ انتقادهاي او ديگر ...
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...
اگر شما نماینده مجلس بودید، به تایید اعتبارنامه تاج‌گردون رای می‌دادید؟
بله
خیر