تاریخ انتشار
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۱۱۱۸۷
امیره حمزه بازیار دادستان گچساران مطرح کرد

مناقصه و مزایده ادارات بدون نظارت دادستان ممنوع / لزوم جلوگیری از رانت و تبانی در معاملات دولتی

۱
۰
مناقصه و مزایده ادارات بدون نظارت دادستان ممنوع / لزوم جلوگیری از رانت و تبانی در معاملات دولتی
کبنا ؛گاهی نحوه واگذاری پروژه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان‌ها محل حرف و حدیث‌های زیادی می‌شود و متأسفانه به دلیل عدم شفافیت در واگذاری پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های دولتی، این مسئله بی‌اعتمادی را در بین آحاد مردم نسبت به ادارات دولتی شکل می‌دهد. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید زیادی بر بستن روزنه‌های فساد و مقابله با مفاسد اقتصادی دارد.
«برگزاری هرگونه مناقصه و مزایده ادارات دولتی بدون نظارت دادستانی ممنوع است.» حمزه بازیار دادستان گچساران این سخن را صراحتاً اعلام کرد. یقیناً اگر با دستگاه‌های دولتی متخلف در این زمینه برخورد قاطع و قانونی صورت بگیرد، برخی ادارات گچساران که برای خوشایند فلان شخص سیاسی و یا مسئول پروژه‌ها را سفارشی به نورچشمی‌ها واگذار می‌کنند، دیگر حساب کار دست‌شان می‌آید.
 
امیرحمزه بازیار دادستان عمومی و انقلاب گچساران در صحبت‌های خود در گفت‌وگو با شبکه دنا گفت: ادارات دولتی که از بودجه عمومی و بیت المال استفاده می‌کنند باید هر گونه مبادله مالی اعم از مناقصه و مزایده‌ای را که انجام می‌دهند باید به اطلاع دادستان که دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال و دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم است، برسانند.
امیر حمزه بازیار افزود: با اجرای این کار نظارت بر روند اجرای مبادلات انجام می‌شود تا اگر سهل انگاری در روند اجرای کار و ارزیابی یا تبانی صورت گیرد جلوی آن گرفته شود.
وی گفت: این کار موجب سالم سازی در معاملات دولتی می‌شود و روزنه‌های فساد و تبانی نیز مسدود می‌شود و اعتماد سازی مردم به نظام را به دنبال دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

سور
بزرگوار بفرما بر اساس چه قانونی نظارت کنی؟ مرد قانون مستند قانونی هم داره
همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم در اینباره گفت: «خانواده بنده مذهبی بوده و به رعایت ...
فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

از اظهارات فعالان سیاسی اصلاح‌طلب این طور پیداست که اگرچه آن‌ها‌ به شدت مخالف با حضور ...
فیلم‌های تلویزیون در عید غدیر

فیلم‌های تلویزیون در عید غدیر

فیلم‌های «لیمو ترش»، «چک برگشتی»، «راننده»، «کفش»، «تصمیم»، «به قید قرعه»، «هتل بزرگ ...
فایل های مرتبط