تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب : ۴۰۹۵۹۵
دیدار شهردار و اعضای شورای شهر یاسوج با استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

روایت استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص قیر به استان / چهره شهر یاسوج زیبنده مردم نیست (+ تصاویر)

۱
۰
روایت استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص قیر به استان / چهره شهر یاسوج زیبنده مردم نیست (+ تصاویر)
کبنا ؛شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج با «علی محمد احمدی» استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند و موضوع اختصاص قیر، قیرریزی و جلوگیری از هدرروی بیت‌المال نکات مهمی بود که احمدی به آنها اشاره کرد و گفت: چهره شهر یاسوج زیبنده مردم این شهر نیست، و این شهر به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد.
احمدی در این نشست که (یکشنبه 22 اردیبهشت ماه 98) در سالن شماره 2 استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اجرای زیرساخت‌ها و زیباسازی مبلمان شهری به صورت اصولی و هدفمند می‌تواند شهر یاسوج را به یکی از زیباترین شهرهای کشور تبدیل کند.
وی با با اشاره به اینکه شورا یکی از دستاوردهای مهم و بنیادی نظام در بحث مردم سالاری نوین بوده است، عنوان کرد: امیدوارم روزی شاهد آن باشیم که شوراها در توسعه محلی نقش و ماموریت خود را ایفا کنند.
احمدی با بیان اینکه ما ملزم به جلب رضایت مردم هستیم، خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط کنونی کشور، کمبود منابع و انتظارات مردم که در حال افزایش بوده باید تمام تلاش خود را برای استفاده مطلوب تر از این منابع برای خدمت رسانی مطلوب‌تر به مردم به کار گیریم.
وی با بیان اینکه شهر یاسوج به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد، ابراز کرد: تقویت زیرساخت‌های شهری مرکز استان نیازمند همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان بوده و در این راستا معاونت عمرانی استانداری نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.
نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رشد کمی فضای شهری یاسوج بیان کرد: این رشد در صورتی پسندیده است که همراه با آینده پژوهی و طرح‌های علمی باشد.
احمدی با تاکید بر اینکه ما باید کاستی‌ها گذشته را جبران کنیم، افزود: اکنون ماموریت اصلی باید انجام زیرساخت‌ها و زیباسازی شهر زیبای یاسوج است.
وی در ادامه افزود: شورا یکی از دستاوردهای مهم و بنیادی نظام در بحث مردم سالاری نوین بوده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امید است روزی شاهد آن باشیم که شوراها در توسعه محلی نقش و مأموریت خود را ایفا کنند.
وی با بیان اینکه ما ملزم به جلب رضایت مردم هستیم، گفت: باتوجه به شرایط کنونی کشور، کمبود منابع و انتظارات مردم که در حال افزایش است باید تمام تلاش خود را برای استفاده مطلوب‌تر از این منابع برای خدمت رسانی مطلوب‌تر به مردم به کار گیریم.
احمدی با بیان اینکه شهر یاسوج به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد، بیان کرد: تقویت زیرساخت‌های شهری مرکز استان نیازمند همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان است و در این راستا معاونت عمرانی استانداری نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.
وی با اشاره به رشد کمی فضای شهری یاسوج گفت: این رشد در صورتی پسندیده است که همراه با آینده پژوهی و طرح‌های علمی باشد.
احمدی با تاکید بر اینکه ما باید کاستی‌ها گذشته را جبران کنیم، افزود: اکنون مأموریت اصلی باید انجام زیرساخت‌ها و زیباسازی شهر زیبای یاسوج است.
وی اظهار داشت: اگر در گذشته هر سال تنها ۲ میلیارد تومان به حریم رودخانه بشار اختصاص می‌دادند اکنون مبلمان زیبا و ساحل سازی چشم نوازی در حریم این رودخانه را شاهد بودیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حاشیه نشین‌ها با آسیب‌های اجتماعی درگیر هستند، عنوان کرد: این چهره زیبنده شهر یاسوج نیست و باید با یک عزم جهادی برای رفع این مشکلات و زیباسازی محیطی گام برداشت.
وی با بیان اینکه شرایط هندسی معابر اصلی شهر ترافیک روان را نشان نمی‌دهد، تاکید کرد: باید با ایجاد زیرگذر، تقاطع غیرهم سطح و سایر مسائل فنی این مشکلات برطرف شود.
احمدی در زمینه مالکیت فروشگاه رفاه، گفت: این ملک متعلق به وزارت کشور بود و با تلاش‌های انجام شده دوباره در اختیار این وزارت خانه قرار گرفت.
وی در خصوص پرداخت خسارت سیل به واحدهای شن و ماسه، تصریح کرد: تمامی کارخانه‌هایی که در حریم رودخانه احداث شده‌اند از دریافت این خسارت محروم می‌شوند و این اعتبار تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که در محل‌های قانونی اقدام به کار و تولید کرده‌اند.
احمدی در خصوص تأمین قیر از سوی دولت، خاطرنشان کرد: این سهمیه با کمک وزیر نفت، رایزنی‌های مجمع نمایندگان استان و پیگیری‌های استانداری محقق شد و انتظار می ورد پس از شناسایی مکان‌های مناسب و هدفمند نسبت به قیرریزی جاده‌ها اقدام شود تا شاهد قیرپاشی بدون برنامه و هدرروی بیت المال نباشیم.
وی با تاکید بر اینکه شهر یاسوج دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی است، گفت: انتظار می‌رود مسئولان حوزه شهری شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذار را فراهم کنند و جذب سرمایه گذار در اولویت کاری مدیریت شهری باشد.
احمدی افزود: فاصله بین پل بشار تا پل مختار بهترین مکان برای احداث جاده ساحلی است و این منطقه می‌تواند بهتر از زاینده رود بدرخشد و تنها نیازمند یک مشارکت همگانی و دغدغه مندی مسئولان حوزه شهری است.
 

 
نام شما

آدرس ايميل شما

سعید محمد حسینی
Iran, Islamic Republic of
هر دستگاهی که برای شهر و مردم کار می کند باید مورد حمایت و کمک قرار گیرد اما شهرداری در اجرای طرح نهضت آسفالت باید کیفیت را فدای سرعت نکند و مسایل فنی و منهدسی را در این زمینه رعایت نماید.
ضمن تقدیر و تشکر از اقدام شهرداری یاسوج مستحضرید هرساله میلیاردها ریال بابت هزینه آسفالت معابر و خیابان های سطح شهر توسط شورای اسلامی شهر در ادوار گذشته تا کنون تصویب و به شهرداری داده می شود و در سالجاری هم شاهد آسفالت ریزی معابر و خیابانها در سطح شهر توسط شهرداری می باشیم که جای تقدیر و تشکر دارد، ولی متاسفانه این اقدام شهرداری اگر بدون نظارت باشد باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان خواهد شد که هرساله بعد از آسفالت ریزی شاهد این مشکلات هستیم و باعث دوباره کاری و حیف و میل کردن بودجه شهری می باشیم. مسحضرید در حال حاضر عمر مفید آسفالت در ایران کمتر از یک سوم استانداردهای جهانی است، به عبارت دیگر عمر آسفالت در شهرهای مختلف ایران، دو یا سه سال که در شهر یاسوج شاید دو سال هم نباشد اما در کشورهای پیشرفته، عمر این آسفالت ها به 15 تا 20 سال می رسد و حتی شهرداری ها قصد دارند این مدت را به 30 سال هم برسانند . به این صورت که تمام مراحل آماده سازی تا ساخت و نگهداری آسفالت معابر به مدت 20 سال به یک پیمانکار سپرده می شود و شهرداری هر سال، پولی را با رقمی ثابت، بابت این خدمات به پیمانکاران می دهد نه اینکه میزان این پول را بر اساس میزان خرابی پرداخت کند، به این ترتیب پیمانکاران به دلیل سود اقتصادی خودشان مجبورند در اجرای خدمات از بهترین ها چه در بخش نرم افزار و چه در بخش سخت افزار استفاده کنند.
مشکل اصلی در این شهراین است که تا به حال آسفالت خیابان ها و معابر کیفیت و دوام و پایداری و ماندگاری لازم را نداشته و مقاومت نکرده ، زیرا ما دائما شاهد چاله و چله های در سطح معابر و خیابان های شهر و هر از چند سالی شاهد حضور کارگران در خیابان ها در سطح شهر هستیم که خیابان را به علت تعمیر و روکش کردن آسفالت بسته اند .حال باید دنبال پاسخ بود زیرا هزینه هایی که صرف این کار می شود از خرید مصالح و مواد اولیه لازم گرفته تا دستمزد کارگران و خرید وسایل مربوطه و همچنین زمان زیادی که صرف اختلال در رفت و آمد مردم شهر می شود و زمان زیادی بر روی این گار گذاشته می شود ، ضرر های جبران ناپذیری دارد و همه آنها از بیت المال می باشد.
باید شهرداری و شورای اسلامی شهر بر انجام آسفالت ریزی و کفیت آسفالت توسط عوامل شهرداری و پیمانکار نظارت کامل داشته باشند تا باعث ایجاد مشکلات برای شهروندان و حیف و میل کردن بودجه شهری نباشیم و کلام آخر اینکه معاونت عمرانی استانداری دستور دهند در قسمتی از خیابان میدان ساعت تا میدان جهاد در چند قسمت چاله بزنند و ببینند که به تعداد شهرداران و سرپرستان شهرداری یاسوج لایه آسفالت ریخته شده است و کلام دوم اینکه کار روبنایی برای مدیران راحت تر است و... شهر یاسوج نیاز مبرم به تقویت زیر ساختها دارد اما توجه به یک پرسش ضروری است که چرا مدت ماندگاری مسافران در شهر یاسوج از سایر مراکز استانها کمتر بوده و مسافران پس از بازدید از آبشار یاسوج و یکی دو مکان دیگر شهر یاسوج را بدون بازدید از سایر اماکن گردشگری آن، ترک کرده و برای ادامه سفر روانه استان‌های دیگر می‌شوند.
حجم قابل‌توجهی از درآمد شهریاسوج را می توان در حوزه جذب مسافر در بودجه سالانه شهرداری پیش بینی کرد و برای بهره‌برداری حداکثری از این ظرفیت، باید اقدامات لازم در جهت افزایش گرایش حضور مسافران در شهر یاسوج را به عمل آورد، برای دستیابی به این مهم ضروری است که به توسعه زیرساخت‌های شهر به‌صورت جدی توجه شود. و کلام آخر آنکه تاسیس و توسعه زیر ساختهای شهری به یک مدیریت تخصصی و معتقد به اداره مدرن ومردمی شهر وابسته است با این حال چون نهاد شهرداری یک اداره عمومی و تقریبا خود درامد است در اینجا هنر مدیر شهری نمایان می گردد که چطور بتواند با دولت تعامل سازنده و توان متقاعد سازی در زمینه هزینه کرد های زیر ساختی را از طریق بخش دولتی وتشویق بخش خصوصی با در نظر گرفتن سود مناسب مادی ومعنوی داشته باشد.
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...