تاریخ انتشار
دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب : ۴۰۸۸۷۳
استعفای وزارت کشوری‌ها با هدف ورود به مجلس:

احمدی می‌ماند

۱
۰
احمدی می‌ماند
کبنا ؛ماراتن انتخابات 98 با استعفای 8 فرماندار با هدف رسیدن به کرسی‌های مجلس یازدهم عملاً آغاز شد. پیش‌تر وزیر کشور روز 31 فروردین‌ماه را آخرین مهلت برای استعفای مدیران شاغل، استانداران، فرمانداران و بخشداران در وزارت کشور جهت حضور در این انتخابات اعلام کرده بود.
روزنامه جوان نوشت: «حالا تا پایان این مهلت جمال خسروی فرماندار بوکان، کریم حمیدوند فرماندار اسدآباد، علی فتح‌اللهی فرماندار صومعه سرا، منصور مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان، محمدعلی نبی‌پور فرماندار کاشمر، عبدالله پرتابیان فرماندار سیریک و محمد حجتی‌پور فرماندار منوجان، حسن ویسمرادی فرماندار شهرستان روانسر 8 فرمانداری بودند که اسب خود را برای رسیدن به بهارستان زین کرده‌اند.
همچنین چنگیز شکوری بخشدار مرکزی تالش، حسن اسماعیلی مشاور اجرایی استاندار بوشهر، شهلا تاجفر مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی و قاسم قائدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر از دیگر مدیران مشمول ابلاغیه وزیر کشور بودند که با هدف حضور در انتخابات مجلس از سمت خود کنار رفته‌اند. همچنین ماشاالله احمدی، شهردار گناوه تا اینجا تنها شهرداری است که نامش به عنوان نامزد ورود به مجلس به میان آمده و به همین دلیل از سمت خود استعفا داده است.»
هر چند هنوز وزارت کشور رسماً آمار نهایی تعداد استعفاها را در این خصوص اعلام نکرده اما بر اساس همین اطلاعاتی که در منابع خبری شهرها و استان‌های مختلف وجود دارد، می‌توان به این نتیجه رسید برخلاف ادوار قبلی در این دوره انگیزه مدیران وزارت کشور برای رسیدن به کرسی‌های مجلس کمتر شده است.
در جریان فعالیت‌‌های مقدماتی برگزاری انتخابات مجلس دهم در تیرماه سال 94، حسینعلی امیری که آن زمان قائم مقام وزیر کشور و عضو ستاد انتخابات کشور بود، اعلام کرد که «63 نفر از مدیران کل وزارت کشور اعم از استاندار، فرماندار و شهردار برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داده‌اند.»
در آن انتخابات 25 استان شاهد استعفای مدیران وزارت کشور با هدف نامزدی در رقابت مجلس دهم بودند که این میزان تا اینجا و با پایان مهلت داده شده از سوی رحمانی فضلی به تنها 8 استان رسیده است. به عبارتی در 23 استان مدیران رده‌های مختلف وزارت کشور ماندن در جایگاه فعلی خود را به تلاش برای کسب کرسی نمایندگی مجلس ترجیح داده‌اند. البته در این میان هم اخبار و گزارش‌های زیادی درباره احتمال استعفای علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم مطرح بود که در نهایت وی ترجیح داد کار خود را در استانداری ادامه دهد و وارد رقابت‌های مجلس نشود.
عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که از یاران نزدیک به احمدی به شمار می رود، در این باره گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها از یک‌سال گذشته تاکنون مطالبی در ارتباط با نامزدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات پیش روی مجلس منتشر اما استاندار قصدی برای نامزد شدن در این انتخابات تاکنون ندارد.
وی افزود: در صحبتی که با استاندار داشتم. وی گفت که در حال حاضر قصدی برای نامزد شدن در انتخابات آینده مجلس ندارد و استاندار می‌ماند. این شایعات منتشر شده در فضای مجازی در ارتباط با استعفای استاندار استان شیطنت رسانه‌ای است.
فیلی تاکید کرد: احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد قصد نامزد شدن در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی را ندارد و اینکه گفته می‌شود با وزیر کشور نشستی در این ارتباط داشته هم صحت ندارد.
وی افزود: بنده هم جایگزین استاندار کهگیلویه و بویراحمد نخواهم شد و چنین موضوعی از اساس طرح نشده است.
البته قابل تصور است که هنوز مدیران بیشتری در دستگاه‌هایی غیر از وزارت کشور هم با سودای رسیدن به بهارستان در صف جدایی از پست‌های فعلی خود باشند و بعد از اعلام نهایی مهلت استعفا توسط برگزارکنندگان انتخابات اقدام به ترک این سمت‌ها کنند. تعداد این مدیران می‌تواند آمار استعفاها به قصد نامزدی در انتخابات مجلس را افزایش دهد اما معلوم نیست نهایتاً که تعداد این استعفاها به اندازه 4 سال قبل خواهد بود یا خیر؟
نام شما

آدرس ايميل شما

تالبفع
Iran, Islamic Republic of
پس بدبختی استان ادامه دارد
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...