تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۶
کد مطلب : ۴۰۷۳۴۶
کبنا گزارش می‌دهد

کابوس مرگ در جاده‌ها و خیابان‌های کهگیلویه و بویراحمد

۰
کابوس مرگ در جاده‌ها و خیابان‌های کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛سال گذشته 150 نفر به در جاده ها، خیابان ها و معابر استان کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند، نبود جاده های مناسب و عدم رعایت سرعت مطمئنه از عوامل تصادف ها می باشدو
 رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد از واژگونی پراید در محور یاسوج به اصفهان روستای لما و مصدوم شدن ۶ نفر خبر داد.
جلال پورانفرد افزود: در پی واژگونی پراید در حوالی ساعت ۲۱ امشب سه شنبه (۲۹ دی ماه ۹۷) ۶ نفر مصدوم شدند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این واژگونی در محور اصلی یاسوج به اصفهان در روستای لما به وقوع پیوست اذعان کرد: بلافاصله دو آمبولانس از اورژانس پاتاوه و میمند به محل حادثه اعزام شد.
وی ادامه داد: هر شش مصدوم این صحنه حادثه را بعد از ارائه خدمات پزشکی، یک مصدوم را در محل مداوای سرپایی و ۵ مصدوم دیگر به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شدند.
کامروز امینی مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تعداد فوتی‌های ناشی از سوانح رانندگی در 10 ماه گذشته سال جاری در این استان را 150 نفر ذکر کرد و گفت: صدمات بدنی متعدد علت 77 درصد این فوتی‌ها بوده است.
کامروز امینی اظهار داشت: 19 درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات در این مدت بر اثر ضربه مغزی بوده است.
به گفته وی تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد در 10 ماهه سال گذشته نیز 150 مورد بوده است.
وی یادآور شد که 54 درصد فوتی‌ها در اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد معاینه شده‌اند.
وی تصریح کرد که 125 مورد با 83 درصد تعداد فوتی‌ها در جاده‌های برون شهری، 17 مورد در جاده‌های درون شهری و 8 نفر نیز در جاده‌های روستایی این استان جان خود را از دست داده‌اند.
امینی با اشاره به آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات در پزشکی قانونی نیز گفت: در شهرستانهای بویراحمد و دنا 81 مورد، گچساران 37، کهگیلویه 30 و بهمئی 2 مورد فوتی در پزشکی قانونی بررسی شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: از این تعداد 34 نفر زن و 116 نفر مرد بوده که 62 نفر آنها مجرد و 88 نفر (58 درصد متوفیان) متاهل بوده‌اند.
وی فروردین ماه سال جاری را در صدر ماه‌های پرحادثه در استان ذکر کرد و گفت: بیشترین آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات با 22 و 19 مورد به ترتیب در فروردین و خرداد ثبت شده است.
امینی با بیان اینکه از مجموع 150 نفر فوتی در 10 ماه گذشته سال جاری 43 درصد سرنشین خودرو بودند، گفت: 21 درصد عابر و 36 درصد راننده بوده‌اند.
وی یادآور شد: 51 درصد با تعداد 77 فوتی در روز و 38 درصد با 16 نفر فوتی نیز در شب اتفاق افتاده است و 43 درصد تصادفات با 65 مورد نیز در اثر برخورد 2 وسیله نقلیه با همدیگر بوده است.
وی گفت: 32 مورد برخورد وسیله نقلیه با عابر متوفی، 33 مورد واژگونی،13 مورد برخورد وسیله نقلیه با شی ثابت و 4 مورد سقوط، و سایر موارد حریق و نامعلوم بوده است.
امینی یادآور شد که 48 درصد با 72 مورد از تصادفات منجر به فوت در محل حادثه بوده، 70 نفر در بیمارستان و هشت نفر نیز در راه انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داده‌اند.
امینی همچنین تعداد مصدومان ناشی از تصادفات در 10 ماه امسال را چهار هزار و 367 نفر ذکر کرد که از این تعداد 2 هزار و 858 نفر مرد و یکهزار و 509 نفر نیز زن بوده‌اند.
وی تاکید کرد: بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه وبویراحمد در سال 96 رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.
«استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود 723 هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان، 17 بخش و یکهزار و 670 روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است. این استان با داشتن کمتر از 140 کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان‌های خطرناک در زمینه سوانح و حوادث رانندگی است. بر اساس برآورد هزینه هر کیلومتر بهسازی و اسفالت راه‌های اصلی در این استان حدود دو تا سه برابر استان‌های کویری است. از مجموع حدود 6 هزار کیلومتر راه موجود در این استان بیش از چهار هزار کیلومتر آن راه‌های روستایی است که بیش از 50 درصد آن همچنان خاکی و شوسه است».
«راکد ماندن طرح‌های بزرگ راهسازی از جمله بزرگراه‌ها و 30 کیلومتر ورودی شهرهای استان، ضعف توان فنی پیمانکاران و ضعف محسوس ایمنی راه‌ها به ویژه در محورهای اصلی از یاسوج به سمت اصفهان و بابامیدان و همچنین ضعف فرهنگ ترافیکی و رانندگی از جمله دلایل بروز تصادفات در این استان از نظر کارشناسان اعلام شده است.»
 
نام شما

آدرس ايميل شما

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...