تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۸
کد مطلب : ۴۱۷۷۵۰
یادداشت ارسالی؛

عدل هاشمی‌پور: ابرمرد خاکریزها، از خاکریز جبهه‌ها تا خاکریز سازندگی

احمد کمالی خو
۳
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
عدل هاشمی‌پور: ابرمرد خاکریزها، از خاکریز جبهه‌ها تا خاکریز سازندگی
کبنا ؛«عدل هاشمی پور» سردار دلاور جبهه‌های جنگ در دفاع از کیان و شرف این سرزمین بود که سال‌های نوجوانی و جوانی خود را صرف پاسداشت ارزش‌های این دیار و وجب وجب خاک این سرزمین کرد و بسان دیگر دلاوران و حماسه سازان 8 سال دفاع مقدس، به عنوان سربازی کوچک، اما سرافراز از مجاهدت، برای مام میهن دریغ نکرد. از چزابه و طلایه تا کانال کمیل و حنظله، از دهلاویه تا سوسنگرد و هویزه، از خرمشهر تا آبادان و دزفول و هورالعظیم همگی خاطرات همرزمان و فاتحان تاریخ نبرد و مقاومت این سرزمین را آیه آیه می‌خوانند و بعد از آن دوران مقاومت، این مجاهدان به گوشه‌هایی خزیدند و از انبان سرشار انرژی و توان آن‌ها در ساخت و ساز کشور بهره کافی برده نشد.
این مدافعان وطن و یاوران شهدای مقاومت، اگر چون جبهه‌های جنگ در عرصه اقتصاد و عمران ایران نیز حضور می‌یافتند، قطعاً پیشرفت‌ها عاید و واصل می‌شد و در این عرصه نیز با دست‌های خالی، کشور پیشرو و پیشتاز می‌شد. اندک افرادی از این سربازان و سلحشوران جبهه‌های جنگ بعد از دوران مقاومت و سرفرازی ملت ایران در هماورد 8 ساله به میدان مبارزه با محرومیت و توسعه نیافتگی آمدند که حاج عدل هاشمی پور از نوادر این سربازان جبهه و سرداران فردای سازندگی شد.
هاشمی پور که خود را همواره سرباز (و نه سردار) مام میهن می‌داند. در جبهه‌های دفاع تا جبهه‌های خدمت و سازندگی، پله پله از «سربازی» به «سرداری» رسید و هم سرباز جانفشان حراست از میهن بود و هم سرباز خاک خورده خدمت و گرد و خاک دیده ادوات خاک برداری و گود برداری!
او از دوران سربازیِ بسیجی در جبهه‌ها با گرد و خاک لودرها در خاکریزها تا دوران سازندگی با گرد و خاک بلدوزرها آشناست و گویی همیشه با ادوات سنگین و لجستیکی عمر خویش را سپری خواهد کرد. گویی همان روزهایی که جنگ تمام شد، می‌دانست که این ابزار لجستیکی را باید برای توسعه دیاری که سال‌ها عقب مانده، گسیل دهد. انگار همان روزها در ذهن خویش ضرورت آینده را درک می‌کرد که باید همه آن سربازان و بسیجیان سرافراز و همه آن ادوات سنگین لسجتیکی به عرصه عمران و سازندگی و آبادانی کشور بیایند و باور داشت که سربازی و سرداری خدمت تعطیل بردار نخواهد بود.
سرباز آینده نگر دیروز و سردار برنامه ریز و قانونگذار امروز، خوب می‌دانسته و خوب می‌داند که مبارزه برای حراست از کشور و آبادانی، هرگز تمام نشده و دفاع همچنان باقی است. دفاع از امام میهن و دفاع از کشور در مقابل توسعه نیافتگی از ارزش‌های نهادینه شده هاشمی پور است و او خود را همیشه سربازی بسیجی برای نوکری و غلامی مردم می‌داند و هیچ وقت نخواهد گذاشت دود بلدوزرها از خاکریزهای خرمشهر و آبادان تا جای جای کهگیلویه بزرگ اندکی رنگ خاموش بگیرند.
هاشمی پور مرد خاکریزهاست، گویی که همیشه خاکریز خود را بر دوش گرفته و بعد از جنگ با جبهه گیری پشت خاکریزی، سنگر می‌گیرد و با دشمنی می‌جنگد و از کیان سرزمین خویش دفاع می‌کند؛ یک روز با دژخیمان رژیم بعث و روزی دیگر با عقب ماندگی، فلاکت و محرومیت این سرزمین ...
----------------------------------
سید حمید حسن پور
---------------------------------
نام شما

آدرس ايميل شما

امیر
Iran, Islamic Republic of
بعدازجنگ .
سابقه ی جنگیش
خاکریز پیمانکاری بله کار که پول گرفت چندبرابر الانم داره
مهدی
Iran, Islamic Republic of
جانم سردار عزیز
علی
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار ما مرد عمل و جهادی می خواهیم
​​​​​​​پیش نویس لایحه همه پرسی در مورد نظارت استصوابی تهیه شد

​​​​​​​پیش نویس لایحه همه پرسی در مورد نظارت استصوابی تهیه شد

این لایحه چارچوب نظارت استصوابی را مشخص می کند و چون باید در قالب همه پرسی در آید، کوتاه ...
پای صحبت داوران سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر درباره کیفیت آثار

پای صحبت داوران سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر درباره کیفیت آثار

 سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی طی چند ساعت آینده مراسم اختتامیه خود ...
استاد بخش ویروس شناسی دانشگاه تهران: ماسک نزنید

استاد بخش ویروس شناسی دانشگاه تهران: ماسک نزنید

استاد ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید بیشتر ماسک های موجود ...