تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب : ۴۱۶۸۶۷
یادداشت ارسالی:

عقلانیت فصل تاجگردون

 فرید رضایی 
۱۱
۲
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
عقلانیت فصل تاجگردون
کبنا ؛متن ارسالی: ایام انتخابات تیغ بی انصافی چنان تیشه بر ریشه حقایق و درستی‌ها می زند که گویی حق یا حقیقتی با آنان است.
منتقدان در سه سطح کشوری، استانی و محلی فضای سیاسی انتخابات را بر علیه دکتر تاج گردون، تماماً تیره و غیرقابل وصف کرده‌اند.
مسلماً انتقاد و نقد الگوهای رفتاری نخبگان یک اصل پذیرفته شده است، ولی با رعایت انصاف و توجه به مصالح.
همگان می‌دانند که در مجلس کنونی که دارای کاستی‌های متعددی بود، دکتر تاجگردون یکی از فعال‌ترین و کاراترین نمایندگان ملت بود.
بسیار از اصول گرایان رادیکال که سودای در چنته گرفتن ریاست کمیسیون برنامه و بودجه را داشتند، از یکسو و افرادی که تنها راه تعریف خود را در تخریب دیگری جستند از سوی دیگر، تمام توان خود را برای به محاق کشاندن دکتر تاجگردون به کار گرفتند.
چنانچه اغلب علمای سیاست و اجتماع نیز آگاهند ریاست بر کمیسیون برنامه و بودجه مهم‌ترین بخش یک نظم پارلمانی است و در تعاملات ملی و منطقه‌ای و حتی بین المللی با دیگر کنشگران رسمی و غیررسمی تأثیر بسزایی دارد. این موقعیت با شایستگی برای قریب هشت سال در اختیار دکتر تاج گردون بوده و هیچ انتقادی در باب اجرا و اقدام و نحوه عملکردی ایشان تاکنون وجود نداشته است. بدیهی است که این نخستین حضور جدی مردم جنوب شرق در بخش اقتصادی پارلمان است.
بسیاری که نه کارنامه علمی موفقی داشتند و نه تجربه‌ای اجرایی، تنها راه کسب آرا را در تخریب نخبه‌ای دیدند که بعد از انقلاب تنها نخبه استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع نخبگان کشوری بود.
رفتار منضبط، مداوم، مستمو و پایدار دکتر تاج گردون چه در سطح عمل و چه اندیشه و گفتار نشان می‌دهد که ایشان هرگز به خاطر هیچ مسائل جناحی و حزبی از عقاید خود کناره گیری نکرده و سراسیمه در باب بحران‌ها و مسائل اظهار نکرده است و عقلانیت فصل تمام عملکرد ایشان بوده است.
در شرایطی که بسیاری محتاطانه و محافظه کارانه از بیان حقایق گریزان بودند و ترس از شورای نگهبان مجال سخن به آنها را نمی‌داد، دکتر تاج گردون نماینده بسیاری از صداها، جریان‌ها و اقلیت‌ها بود.
نیم نگاهی به وضعیت بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت رشد توسعه اقتصادی، طرح‌های اتمام شده و در دست اجرا، توجه به بسترها و زیرساخت‌های متعدد و ده‌ها مورد دیگر، مخالفان را گویا قانع نمی‌کند.
با کدامین زبان می‌توان به گفت‌وگو با کسانی نشست که درکی گسترده نسبت به منافع ملی ندارند و عمدتاً مسائل را در سطحی خرد می‌بینند.
تلاش دکتر تاج گردون همواره احترام به تمام جریان‌ها بوده است و این مردم هستند که معیار تشخیص درست و نادرستند.
امید است مردم فهیم تفاوت‌های زبانی و نوع گفتارهای هر یک از افراد را به عنوان نمود شخصیتی و اخلاقی ببینند و مانع ایجاد فضایی شوند که حقی پایمال شود.
--------------------------------------
 فرید رضایی 
1 بهمن ماه 98 
--------------------------------------
نام شما

آدرس ايميل شما

بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
مخالفین این مرد بزرک واقعا مخالفین مردم هستند و جای تاسف دارد ...
Iran, Islamic Republic of
تاج گردون قبول میشه میره ولی با یک دست شدن مجلس تبدیل میشه به تماشاچی
Iran, Islamic Republic of
صبا_آذرپیک
Iran, Islamic Republic of
یک / دو طرفه
Iran, Islamic Republic of
جنوب شرق نه.بلکه جنوب غرب.
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
زمان خادم و خائن را مشخص خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
بهتر بود یه مقداری از حقایق هم می گفتی
Iran, Islamic Republic of
نمیدونم این چطور نماینده شد
قلعه گلاب
Iran, Islamic Republic of
خارج از هرگونه تعصب باید گفت واقعا آقای تاجگردون توانایی های بالایی دارد و جز محدود افراد با نفوذی بوده که ، استان خود را هرگز فراموش نکرد و تمام و هم و غمش هم این بوده که زیر ساخت های اعتباری استان را برای حال و آینده بهتر نماید که انصافا بسیار هم موفق بوده و در این شرایط ویژه کهگیلویه کمتر دچار نوسانات اعتباری در بخش زیرساخت ها شده و قطعا گچساران و باشت بعنوان حوزه انتخابیه اش سهم بیشتری در توسعه همه جانبه داشته اند که این هم طبیعی است اما سئوال اینجاست که اگر فرض را بر این بزاریم که تاجگردون بی اشکال هم نبوده و اگر قرار است ایشان نباشد مگر نباید کسی را جای ایشان بفرستیم که بهتر یا برابر ایشان باشد ایا در کل کاندیداهای استان چنین جایگزینی داریم چه آنانی که قبلا آزموده شده اند و چه آنانی که تازه به عرصه آمده اند قطعا با ذره ای انصاف پاسخ منفی می باشد پس تیشه به ریشه نحیف استان نزنیم و مکلفیم تاجگردون و تاجگردونها را در هر کجای استان هستند شناسایی و حمایت کنیم داشتن وعمل به چنین تفکری راه توسعه یافتن استان را هموارتر خواهد کرد پس اگر دنبال توسعه استان خارج از هر باند و طایفه و گرایش هستیم باید امثال تاجگردون را به عنوان سرمایه های استان حمایت کنیم و این حمایت طلبی منطقی را به فرهنگ تبدیل کرده و کمک میکند به توسعه استان
محمدی
Iran, Islamic Republic of
به این شایستگی که فرموده اید نبوده اند.اشکالات زیادی برایشان وارد است.
Iran, Islamic Republic of
تاج گردون صرفا نماینده اقلیت است
مجلس کارآمد؛  لازمه مردم سالاری دینیِ کارآمد

مجلس کارآمد؛ لازمه مردم سالاری دینیِ کارآمد

مشارکت مردمی در انقلاب، فقط یک آرمان نظری نبود، بلکه تحقق عینی نیز یافت. انقلاب، موجب ...
غوغای استقلال در قطر؛ الریان پَر

غوغای استقلال در قطر؛ الریان پَر

تیم فوتبال استقلال در مرحله نهایی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل الریان قطر با پنج گل ...
رکورد استفاده از تلگرام در سال ۹۸ شکسته شد

رکورد استفاده از تلگرام در سال ۹۸ شکسته شد

دی‌ماه سال ۹۸، یکی از پرخبرترین و پرتلاطم‌ترین ماه‌ها در یک‌سال گذشته بود. شهادت سردار قاسم ...