تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب : ۴۱۴۱۰۳
یادداشت سیاسی|

با عوام فریبی و تخریب‌های ناجوانمردانه، نمی‌توان تاجگردون را از صحنه حذف کرد

۵۴
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
با عوام فریبی و تخریب‌های ناجوانمردانه، نمی‌توان تاجگردون را از صحنه حذف کرد
کبنا ؛به خوبی به یاد دارم محفل شبانه‌ای که حدود 16 سال پیش در مرکز استان برای حمایت از یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی حوزه گچساران و باشت برگزار شده بود، جمله‌ای را که از میان آن همه بحث و شور در آن جلسه، در ذهن من ثبت شده است، گفته یکی از بزرگان اصولگرای استان بود که گفت: ما نباید اجازه دهیم در گچساران کسی انتخاب شود که فرداها بخواهد جلوی ما بایستد! این گفته با کمال تأسف در جلوی کاندیدای مجلسی بیان شد که قرار بود نماینده گچساران و باشت شود.
موضوع بحث من صحبت از اختلاف بین سردسیر و گرمسیر یا بویراحمد و باوی و مسائلی از این قبیل که هر از گاهی افرادی ضعیف برای رسیدن به خواسته‌ها و اهدافشان از این واژه‌های نفاق استفاده می‌کنند، نیست چرا که خود را فرزند باوی و بالغ بر بیست سال است، شهروند بویراحمد می دانم. خواست ما برای توسعه استان، بخشی، منطقه‌ای و شهرستانی نیست، ما استانی توسعه یافته را برای همه مناطق استان به تناسب ظرفیت‌ها و آمایش سرزمین خواستاریم.
ما نباید عزت خود را در بی عزتی منطق‌های دیگر جستجو کنیم یا عزت یافتن منطقه‌ای دیگر متناسب با ظرفیت‌ها و توانایی‌هایش را نباید بعنوان بی عزتی خودمان تلقی کنیم. بدیهی است که این نوع تفکر است که بذر نفاق را در استان و بین مردم می‌پراکند و بجای هم افزایی مناطق مختلف در راستای رشد و توسعه، حد نصاب ما برای رشد و توسعه شهر و دیارمان را با حداقل‌های شهرستان همجوارمان مقایسه می‌کنیم نه با با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها بالقوه خودمان و نه با مناطق بالفعل شده و توسعه یافته‌ای در کشور که از حداقل منابع طبیعی و زیرزمینی هم برخوردار نیستند.
 ما هم بویراحمد، هم گچساران و هم کهگیلویه مستقل ولی با تعامل و تعادل مثبت در عرصه استانی را، خواهان هستیم که گچساران و باشت با غلامرضا تاجگردون توانست در تعادل و تعامل با دیگر مناطق استان قرار گیرد.
 برای محقق ساختن این توسعه بزرگترین سرمایه نیروی انسانی قابل و شایسته‌ای است که با توجه به ظرفیت‌ها و منابع ملی استان، می‌تواند دستیابی به این توسعه را عملیاتی نماید. در خدمات دولتی نوین که شهروندان اصل هستند و با انتخاب خود فرصت خدمت را برای مدیران فراهم می‌کنند، این مردم هستند که با انتخاب‌های خود می‌توانند در راستای رشد و توسعه منطقه خود گام بردارند یا مسیرهای دیگری را انتخاب کنند.
پیشنیاز یک انتخاب صحیح و درست از سوی مردم، شناخت و آگاهی درست نسبت به مسائل مختلف کشور از یک طرف و شناخت نسبت به توانایی‌ها و توانمندی‌های افرادی است که انتخاب می‌کنند تا بعنوان وکیل خود، امورات اجرایی و قانونی‌شان را بدستش بسپارند. بدیهی است که رسانه‌های مستقل می‌توانند بهترین نقش را در این زمینه ایفا نمایند، اما آنجا که هدف خدمت نیست و هدف رسیدن به قدرت است، رسانه ابزاری می‌شود در دست این افراد که خواست‌های شخصی، حزبی و جریانی خود را در پشت دلسوزی‌ها و خواست‌های مردمی دنبال کنند و خواست خود و حزب متبوعشان را بعنوان خواست عامه مردم تلقی کنند! در اینجا هست که دیگر نمی‌توان مرز بین خدمت و خیانت و حق از باطل را تشخیص داد.
متأسفانه در مدت یکسال گذشته به شدت در فضای رسانه‌ای استان نماینده مردم شریف شهرستان‌های گچساران و باشت ناجوانمردانه و هدف دار تخریب می‌شود و آنجا جای تأسف بیشتر دارد که آنانی که مناصب مدیریتی را بطور مستقیم یا غیرمستقیم بدست آورده‌اند یا شغلی نصیبشان شده است اینگار به تمامی خواسته‌های خود رسیده‌اند و از این فضای رسانه‌ای غافل شده‌اند و این عرصه را به رقبای خود واگذار کرده‌اند و نه تنها به خود زحمتی نمی‌دهند که مطلبی در دفاع از عملکردها و برنامه‌های جریان و شخص غلامرضا تاجگردون بنویسند بلکه حتی زحمت نوشتن یک کامنت ساده را هم دیگر به خود نمی‌دهند! تا هر روز عده‌ای هدف دار با مطالبی تخریبی، در این سایت‌ها به جناب تاجگردون بتازند و با انتشار وسیع این مطالب در فضای مجازی و نوشتن کامنت های دروغین با نام این قومیت و آن قومیت، سعی در بدبین نمودن مردم و تحریف مسائل و عملکردهای مثبت را دارند.
مردم ما بخوبی می‌دانند برای نماینده مجلس شورای اسلامی شدن، اینکه چند صباحی مدعامل شرکت، یا شهردار شهری یا کلانتر شهری و یا دارای مدرک دکتری داشته باشی نمی‌تواند شروط لازم و کافی نماینده مجلس شدن، باشد. این افراد بخوبی می‌دانند که علاوه بر همه صفات عمومی و تخصصی که یک نماینده مجلس باید داشته باشد تا بتواند در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مفید و مؤثر واقع شود، قدرت لابی گری و ارتباطات تشکیلاتی آن نماینده است که برگ برنده آن نماینده، در پیش بردن امورات و مؤثر بودن در تصمصم سازی ها و تصمیم گیری‌های مختلف کشور می‌باشد. قدرت لابی گری و ارتباطات گسترده را در کمتر دانشگاهی می‌توان آموخت بلکه به هنر فرد بستگی دارد که چطور ا داشته‌ها و تخصص خود، از راه‌های بهتری بتواند منافع مردمش را تأمین نماید.
 بعد از انقلاب اسلامی تاکنون استان کهگیلویه و بویراحمد نمایندگان مختلفی داشته که ضمن احترام به همه این عزیزان و بزرگواران، ولی نماینده‌ای که تا کنون توانسته با توجه به تخصص خود در دو دوره نمایندگی بعنوان رئیس کمیسیون انتخاب شود چه در مجلس اصولگرا و چه در مجلس رنگارنگ این دوره، تنها جناب آقای غلامرضا تاجگردون بوده است و اگر ایشان به این واسطه از قدرت لابی گری خود استفاده می‌نمایند و در جذب بودجه و یا بکار گماردن مدیری مؤثر واقع می‌شود این کار نه دخالت مجلس است در دولت یا چیز دیگری. این کارها و حرکتها نشانه تعامل مثبت است با مدیران دولتی، نظارتی و بعضاً موراد دیگر. وقتی مدیران استانی که خود بدنبال تعامل هستند با افرادی که اکنون نماینده مردم نیستند ولی محل رجوع مردم هستند شور و مشورت می‌کنند، تعامل و رایزنی با نمایندگان مجلس بعنوان وکیل قانونی مردم که جای خود دارد!
نمی‌توان به این تعامل مثبت بین مدیران استان بخصوص استاندار محترم استان با نمایندگان را نشان دخالت در امورات یا ضعف یک طرف دیگر دانست! بنظر می‌رسد افرادی که در این عرصه دستشان بجایی نمی‌رسد و در روند مسائل و تصمصم گیری‌ها مؤثر نیستند، با اطلاع از این مسائل غیررسمی که در همه ساختارها هم معمول و مرسوم است فقط خواسته باشند حرفی زده باشند از این اظهار نظرها می‌کنند و الا ذات کار اجرایی برای مردم در خدمات دولتی نوین از مردم برای مردم است نه اینکه تصور کنیم دولت از یک کره آسمانی و مجلس از کره دیگر آمده‌اند و ارتباطی نباید بین آنها باشد. در نظام اسلامی و ساختار اداری و اجرایی کشور که متکی بر خدمات دولتی نوین می‌باشد مردم اصل هستند و نمایندگان مردم حق دارند و باید در تمامی مسائل محل رجوع باشند.
آنانی که با علم ناقص خود دانسته یا ندانسته این تعامل مثبت بین دولت و مجلس را علت مشکلات گریبانگیر کشور و خاصه استان کهگیلویه و بویراحمد می‌دانند، بخوبی می‌دانند که تصمیم سازی و تصمصم گیری در زمینه مسائل اقتصادی کشوری که اغلب کشورهای دنیا به رهبری آمریکا در برابرش قد علم کرده، با جنگ اقتصادی با تحریم کامل و همه جانبه با بستن همه راههای ورود پول به داخل کشور، تا به هر نحو ممکن این کشور را زمین بزند، به تنهایی نه کار دولت است و نه کار مجلس و نه کار غلامرضا تاجگردون!
در شرایطی که می‌توان گفت به برکت عملکرد جریان افراطی در کشور که هم راستا با اسرائیل، آل سعود و افراطی‌های آمریکا به رهبری ترامپ، نتیجه سالها مذاکره با دنیا را بر باد دادند و ثبات و رشد اقتصادی را که ماحصل برجام بود را با موضع گیریها و تخریب‌ها و اعمال خود بی خاصیت کردند و دولت و مجلسی را تخریب کردند که بدنبال رشد و توسعه کشور بودند و نتیجه این شد که دوباره با فروپاشی برجام و اعمال تحریم‌های کامل و همه جانبه، دوباره به شرایط اقتصادی قبل از برجام و حتی بدتر برگشتیم. در این شرایط بود که باز همان جریان افراطی که اغلب منافع حزبی و جریانی خود را پشت خواسته‌های مردم دنبال می‌کنند، همه کاسه کوزه‌های گرانی و بی ثباتی در بازار را باز بر سر دولت و مجلس شکستند، دولت و مجلسی که در کارزار دیپلماتیک بر قدرت‌های جهانی پیروز شده بود، باز بعد از برجام به بی کفایتی و ناکارامدی متهم شدند، در صورتی که بعد از برجام اگر فسادی در بازار صورت می‌گرفت، کالایی احتکار می‌شد و غیره، می‌بایست بخش‌های دیگر نظام کمک می‌کردند تا مدیریت و ثبات در بازار حاکم می‌شد.
آن فردی که با اطلاع از این شرایط سختی که به واسطه تحریمی که به واسطه عملکرد جریان فکری و حزبی خودش در کشور حکمفرماست و اگر کارخانه‌ای که قرار بوده مواد اولیه‌اش از خارج وارد شود و در یکی از شهرک‌های صنعتی گچساران و باشت اجرا شود، ولی به واسطه تحریم دیگر امکان ورود آن مواد اولیه و دستگاهها و تجهیزاتش به کشور وجود ندارد، اجرا نشدن این کارخانه را با اطلاع از این شرایط، چماقی می‌کند و بر سر تاجگردون می‌کوبد و بعنوان یک ضعف به رخ تاجگردون می‌کشد، باید بداند که با دست گذاشتن بر روی چنین مسائلی، نمی‌تواند با افکار عمومی بازی کند. چرا که مردم ما بخوبی آگاهند و می‌دانند که تاجگردون قبل از اینکه یک نماینده باشد یک کارشناس متخصص درزمینه مدیریت و برنامه ریزی است و بخوبی اوضاع را کنترل و مدیریت می‌کند و اگر یک طرح به واسطه تحریم نتواند اجرا شود در عوض چندین طرح دیگر در گچساران و باشت الان در دست اجرا دارد یا در آینده نزدیک به اجرا درخواهند آمد.
آنجا که فردی در نقدی بر گفته‌های جناب تاجگردون در جمع مردم شریف آرو، ابتدا به ظاهر تعریف و تمجید از مردم آرو می‌نماید و از مردم این روستا بعنوان سرزمین مردمانی اصیل و فرهیخته، فهیم و نخبه خیز و همینطور جایگاه خوانین بویراحمد سفلی از دیرباز تاکنون بوده، نام می‌برد و در ادامه ذکر می‌کند که خوانین به خاطر مدیریت بهتر بر جوامع، از امکاناتی مانند تحصیلات و تربیت و آداب و رسومی بهره می‌بردند که طبقات پائین تر از این امکانات کمتر بهره می‌بردند. سپس با اشاره به اینکه اقارب کاندیداهای دیگر در این روستا ساکن هستند و تاجگردون اظهارتی را به زعم خود در مورد این دو نفر بیان داشته، پس تاجگردون قافیه را باخته است!
این فرد که در ابتدای متن خود از مردم آرو بدلیل اینکه اصیل زاده و جایگاه خوانین بویراحمد سفلی ابتدا تمجید می‌کند و تظاهر به احترام به این جایگاه خانی آنان می‌نماید ولی با اظهار اینکه آرو سرزمین و زادگاه جوانان رشید و دلیری است که در راه اسلام و انقلاب جانفشانی کرده و به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمده‌اند، قصد مقابل هم قراردادن روحیه خانی و شهید و شهادت و تحریک احساسات مردم این منطقه را داشته و جمله‌ای از غلامرضا تاجگردون را در جمع مردم شریف آرو، که آقای تاجگردون بعنوان جمله تخریبی که مخالفانش در شهرستان برای تخریب ایشان به دستگاههای نظارتی تهران برایش بکار برده‌اند (من فرزند مباشر خان هستم)، را بعنوان شعار و گفته اصلی آقای تاجگردون قرار می‌دهد و با مانور دادن بر روی این جمله، قصد تخریب آقای تاجگردون را داشته است.
متأسفانه این فرد با عدم درک درست منظور آقای تاجگردون از بیان این جمله اعتراضی، قضیه را برعکس تحلیل نموده و برخلاف اظهارات ابتدایی خود که مردم آرو را اصیل زاده و خانزاده معرفی نموده، فرزند مباشر خان بودن را مضموم دانسته و مورد نکوهش قرار داده است و فرزند مباشر خان بودن را در مقابل شهید و شهدا تصور کرده است تا به خیال خود باز چماقی را به نام ارزش‌ها بر سر تاجگردون کوفته باشد! غاقل از اینکه همان فرزند مباشر خان بوده که شهید هم شده است و وفاداری خود به نظام جمهوری اسلامی را با خون خود به اثبات رسانده است. افرادی که با فهم نادرست خود از بیان یک جمله که با منظور و پیشینه‌ای خاص جهت تحلیل در جمع مردمی بیان شده است و با قیاس‌های مع الفارق، سعی در تخریب شخصیتی بزرگی مثل جناب تاجگردون را دارند، که این افراد باید بدانند که با دستاویز قرار دادن بعضی از کلید واژه‌های و سفسطه بازی نمی‌توانند به اهداف خود که همانا حذف تاجگردون به هر قیمتی است، دست پیدا نمایند.
تاجگردون در رابطه با انقلاب، ارزش‌ها و مسائلی که عده‌ای با متوسل شدن به این عناوین نان می‌خورند، اداعایی ندارد و با عمل خود که تقدیم یک شهید به انقلاب اسلامی بوده، و خود رزمنده دفاع مقدس از این نظام در دوران جنگ تحمیلی و اکنون در مبارزه اقتصادی با دنیا، یک از سرداران عرصه دفاع از اقتصاد این کشور بوده است و حفظ وضع موجود با درآمد نفتی حدود صفر، هنری است که در وضع اضطرار کنونی، نتیجه تعامل، همکاری و همیاری همه ارکان نظام امکان پذیر شده است.
یا آنجا که فردی چند سالی در گچساران مدیرعامل شرکتی بوده و از روزی که از پست مدیریتش کنار گذاشته شده است، بجای کمک به نماینده محترم مردم گچساران و باشت برای خدمت بهتر به مردم و حوزه انتخابیه، در تهران جلوس کرده و با مطالب سریالی خودش که اغلب ارزش پاسخ دادن از طرف نماینده محترم مردم را ندارد، سعی در مشغول نمودن فکر و ذهن نماینده محترم را دارد تا آنجا که در جدیدترین مطلب خود در قالب سوالی از نماینده محترم می‌پرسد که ایشان با چه کارنامه‌ای رو در روی مردم اینگونه سخن می گویند؟ گویی که فکر می‌کنند مردم دور از جانشان از نعمت بینایی، شنوایی و تفکر محرومند!
بنده لازم می دانم اولاً خطاب به این فرد اعلام نمایم تا آنجایی که بنده شناخت دارم کسانی که در پست مدیرعاملی شرکتی مثل شرکتی که ایشان مدیرعاملش بوده است باید از چنان ظرفیت و شخصیتی برخوردار باشند که بدست آوردن یک منصب مدیریت و یا از دست دادنش نباید فرد را آنچنان غرق در خوشحالی یا اینطور عصبانی نماید که دست به قلم ببرد و با عصبانیت و برای تخریب فردی خدمتگذار اینطور حقایق را تحریف نماید! بنده در مطالب قبلی خودم هم ذکر کرده‌ام که غلامرضا تاجگردون هم یک انسان است، معصوم نیست و به واسطه حجم زیاد کاری و انبوه خواست‌ها و مشکلات مردمی از اقصی نقاط کشور، هم ظرفیت خاصی دارد و ممکن است اشتباه هم بکند ممکنن است نتواند به همه درخواست‌ها پاسخ مثبت بدهد و یا نتواند با توجه به شرایط کنونی کشور، همه شعارها و برنامه‌هایش را عملیاتی سازد ولی متوسط عملکرد ایشان نسبت به دیگر نماینده‌های استان و بعضاً کشور، نه تنها کمتر نبوده بلکه به اعتقاد همگان خیلی بهتر بوده است.
مردم ما با همان نعمت بینایی، شنوایی و قدرت تشخیص و تفکر خود بخوبی می‌توانند تفاوت‌ها را تشخیص بدهند و خوب می‌دانند که کار در زمانی که قیمت هر بشکه نفت حدود 100 دلار بود با اکنون که فروش نفت تقریباً به صفر رسیده، چه تفاوتی دارد. خوب می‌دانند وزن بودجه تخصیصی به استانها در این دو شرایط قابل مقایسه نیست هر چند که با وجود همه این مشکلات اغلب پروژه‌های عمرانی گچساران اکنون فعال هستند و مشکل بودجه‌ای ندارند. مردم ما خوب می‌دانند که وزن هر فردی چه اندازه است و من معتقد هستم با وجود انبوه تخریب‌های فراوانی که از سوی افراد مختلفی که خواستگاه مشترکی دارند، این دور بر خلاف تصورهای اشتباه و تلاش‌های این افراد در دوره‌های قبل، در انتخبات آینده باز مردم شریف گچساران و باشت تنها غلامرضا تاجگردون را بعنوان نماینده خود راهی بهارستان خواهند نمود چرا که مردم ما وزن هر فردی را بخوبی می‌دانند و اگر قرار باشد به فردی دیگری غیر از تاجگردون رأی دهند، به عملکرد و معدلی کمتر از تاجگردون راضی نخواهند شد و رأی نخواهند داد.
 ما هم معتقد هستیم با کار و عمل و تخصص و توانمندی است که می‌توان فقر و فلاکت مردم را به رفاه، توانمندی و توسعه یافتگی تبدیل کرد نه فقط با حرف وشعرهای عوامفریب! که مسئولی پس از 30 سال خدمت در این نظام، اکنون جرأت پیدا کرده است که به نوعی با شعر خود به صورت غیر مستقیم اقرار به وجود فقر، فلاکت، تبعیض و بی عدالتی و غیره در این مملکت نماید. ولی اینها همه خلاء هایی است که در هر نظامی ممکن است وجود داشته باشد و البته وجود این فقر و تبعیض‌ها نتیجه عملکرد کل نظام است نه یک بخش یا فرد خاص! متأسفانه آنجا که هدف تخریب است نه سازندگی و کار برای مردم، سعی می‌شود حتی با زیان شعر، فقر و تبعیض‌هایی که در کشور و استان ما به وفور یافت می‌شود به شخص تاجگردون نسبت داده شود تا شاید افراد قسم خورده‌ای که در راستای به ذلت کشاندن گچساران و باشت هم پیمان شده‌اند که (هر کدام به ظاهر در یک جبهه، ولی در باطن با یک هدف که تخریب تاجگردون است)، یکبار دیگر بتوانند با عوام فریبی، تاجگردون و در نهایت گچساران و باشت را بر زمین بزنند!
 -------------------------------------------------
سعید رشیدی
مدیر مسئول هفته نامه آوای گچساران
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون گل سرسبده
مرد گرون همیشه بدخواه داره
منتظریم تا اسفند ماه تا با رای خودمان دوباره از زحمات دکتر تاجگردون قدردانی کنیم
درود بر مهندس رشیدی کر خوب باوی
باشت
Iran, Islamic Republic of
شما از تاجگردون دفاع نکنی به نفع تاجگردون هست.بعضی خانواده ها نزدیک بودنشان به تاجگردون باعث نفرت از تاجگردون شده در راس همه ان .
همشهری
Iran, Islamic Republic of
عالی بود تشکر از متن خوبتون نقد باید سازنده باشه دور از تعصبات شخصی و جناحی
Iran, Islamic Republic of
حتما سرت. تاجگردونه که اینجوری حرص میخوری
منصورآباد
United States
نمیدونیم دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو
آقای رشیدی شما و خانوادتون خط خودتون با تاجگردون رو مشخص کنید پخش کردید با حسینی هستید مطلب برا تاجگردون میزنید
البته . همیشه منفعت طلب بوده و هست
Omid
Iran, Islamic Republic of
ضمن عرض سلام.
برادر عزیز و ارجمند خانواده های رشیدی از اولین دوره های انتخابات تاکنون بدون هیچ چشمداشت و توقعی و بنا بر خط مشی فکری و سیاسی همدست و متحد جناب آقای تاجگردون را قبول داشته و دارند لذا این صحبت شما یعنی خروج از خط مشی فکری و سیاسی بی اساس و واهی بوده لطفا شایعه پراکنی نفرمایید با تشکر.
رها
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما .زنده باد آنانکه چرخش قلمشان جز برای نوشتن حق و حقیقت و تشخیص سره از نا سره نیست .پاینده باشند رهروان حق و عدالت راستین.
ساجد
Iran, Islamic Republic of
آقای رشیدی ..چرا ۲۰ درصد سهام پتروشیمی گچساران تاج گردون به باد داده است.چرا سهام پتروشیمی گچساران را به خارج از گچساران داده اند و تنها شرکتی است که یک سهم هم ندارد..خودش عضو هیات مدیره بوده و پسر برادرش مدیر پتروشیمی بودا است ...همین یک سوال را جواب بدهد کافی است
خلیفه رشیدی
Romania
مطلب بسیار خوب و به حقی است باید عملکرد تاجگردون نادیده گرفته نشود و اقایانی که می خواهند کاندیدای مجلس شوند بدانند اگر پنجاه نفر دیگر هم کاندید شود اقای تاجگردون قبول است و نباید حرف بی ربط بزنند امروز دنیای انفجار اطلاعات و دهکده جهانی است و نیازی به دروغگویی و دروغسازی نیست و هرکسی خودش را معرفی کند چون اقایان زمانی مسول بودند و عملکردشان مسخص است نیازی به تبلیغات دروغین نیست.
باوی
Iran, Islamic Republic of
رشیدی جان شما که خودتون هم شغل. دارین و این لکه رو پیشونیتونه
علی
Iran, Islamic Republic of
آقای رشیدی از قدیم گفته اند :.
به نظرم اگر تاجگردون پاسخ بعضی را که از روی بغض و کینه حرف میزنند و تحت عنوان مدیر عامل اسبق فلان شرکت چرت و پرت پرانی میکنند ، مصداق خوبی است برای این ضرب المثل : پاسخ ابلهان خاموشی است .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
حتما آقای رشیدی جنابعالی هم یکی از .هستی شک ندارم که این طور سینه چاک شدی براش
امین
Iran, Islamic Republic of
(ت) دیگه تموم درفکرجایگزین باش
ت.ح
Iran, Islamic Republic of
خدایا پاچه خواری تا کی؟؟؟؟
دوباره دنبال پست می گردی.....
از تبار آریو برزن
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما و قلم توانمندتان. تاجگردون_تنها_نیست.تا سیه روی شود هر آنکه نتواند دید. تاجگردون از مردم برای مردم است ولی یه عده با اهداف شومشان سعی در تخریب وجهه ایشون رو دارند و برای رسیدن به اهداف شومشون دارند حرف خودشان را به نام مردم می زنند ولی مردم آنقدر فهیم هستند که سره را از ناسره تشخیص دهند.با تاجگردون خواهیم ماند تا دیارمان رنگ توسعه و پیشرفت های بیشتر را به خود ببیند .امیدوارم مردم عزیزمان فریب حرف های آنانی که همت بر حذف دکتر تاجگردون انقلابی و متعهد و توانمند و دلسوز برای وطن را گرفته اند را نخورند و بار دگر با انتخابی آگاهانه و خردمندانه مانع تحقق یافتن نیات شوم این عده شوند.
اصلاح طلب جوان
Iran, Islamic Republic of
تقدیر و تشکر از جوابیه کامل و بی نقص جناب آقای دکتر رشیدی که الحق و الانصاف حق مطلب را به خوبی ادا نمودند. جناب رشیدی عزیز تا بوده همین بوده، دوستانی که زمانی در راس مدیریت شرکت بزرگی مثل شرکت نفت بودند چه کار شاخص و قابل توجهی در طول خدمت خود انجام دادند.چرا ما به وجدان های خفته خود رجوع نمیکنیم ،دلیل این همه بغض و کینه چه چیزی می تواند باشد.آیا پروژه های زیربنایی و عمرانی فعال در سطح دو شهرستان، تامین بودجه های لازم برای آنها در مقطع زمانی که کشور با کمبود شدید اعتبار مالی مواجه است و صدها خدمات دیگر که در سطح دو شهرستان های گچساران و باشت دال بر وجود نماینده ای دلسوز و مقتدر نیست؟؟؟
خداوند ما را به راه راست هدایت فرماید و از سر تقصرات ما بگذرد.
بصیر عمار
Iran, Islamic Republic of
با احترام به نظر حضرتعالی داستانی نقل میکنم بی ربط به این گونه موضوعات نیست
روزی رضا شاه نامه ای به مدرس می نگارد که سید پای روی دم ما نگذارید در جواب سید میگوید حضرت والا حدود دم خود را مشخص نمایید ما که هر جا پا می نهیم دم شما هست حال حکایت ماست هرجا مشکلی ایجادشده از ناحیه ایشان یا مدیران اوست جوابگوی نمی باشد انتقاد هم نمی پذیرد بنظر حضرتعالی تکلیف چیست؟
حسینی
Iran, Islamic Republic of
تشکر ازرشیدی محترم وصاحب قلم ازشما برادرمی خواهم تا اسفند ماه جواب های مستدل ومستند به برخی که سعی شان برتخریب است بدهید
پورحسینی
Iran, Islamic Republic of
با سلام
مطلب مفیدی بود. و این جمله شما که( مردم گچساران به کمتر از تاجگردون راضی نخواهند شد) را واقعا باید ستایش کرد. رقبای محترم باید حداقل برای حفظ شخصیت سیاسی و اجتماعی خود این دوره به انتخابات ورود نکنند چرا که عموم شهرستان های گچساران و باشت وکیلی شایسته و قدرتمند و با نفوذ و با شخصیت در سطح کشور و منطقه دارد. لذا این دوره نیز طبیعتا و به جهت تداوم مسیر سازندگی و عملیاتی شدن الباقی پروژه ها و طرح ها به آقای دکتر تاجگردون رای خواهند داد .
اگر شخصی مناسب تر از تاجگردون سراغ دارید با این رزومه و این سابقه درخشان و این برش و این اعتبا ردر کشور حتما معرفی بفرمایید . بدون شک در این صورت خود آقای تاجگردون هم کنار میکشه.
برای شهر و مردم شهرم آرزوی شادی و سربلندی مینمایم.
Iran, Islamic Republic of
بس کن.تاجگردون تو اگه صاحب هفته نامه بودی جانب دارانه صحبت نمیکردی
سور
Iran, Islamic Republic of
شیپور چی. من آنم که رستم بود پهلوان. مدیریت خودت و تاجگردون مثل همدیگست
محمود
Iran, Islamic Republic of
شیر مادرت حلالت با این متن درست و واقع گرایانه
Iran, Islamic Republic of
حق داری.خانواده ای که یک نفربیکارنداردوبه یمن تاج بخوربخورشان به راه ست.
فوق لیسانس بیکار
Romania
من از خانواده رشیدی هستم با فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه معتبر، پنج ساله بیکار هستم و حداقل ده نفر دیگر از خانواده مهندس رشیدی با تحصیلات دانشگاهی الان بیکار هستند اگر لازم هست تا با اسم، مدرک و دانشگاه برای شما ذکر کنم
خنده بازار
Iran, Islamic Republic of
نیفتی . تحیلیل بی مغر و بودن سند فقط جهت خودشیرینی و بهربری از سفره رانت
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
رشیدی خان تو که نتونستی یک دانشگاه کوچکی را اداره کنی حالا به جایی رسیدی که مطلب میزنی خدا را شکر
علمی
Iran, Islamic Republic of
اقای رشید به لطف شدی رئیس یه دانشگاه و چنان . که تا هنوز بوش میاد .جمع کن این عادت را
همکار رشیدی
Romania
شما با تمام اعوان و انصار تان نتوانستید مقابل رشیدی بایستید تا مجبور شدید با تیرهای نامرئی به جسمش آسیب بزنید
بیایید از آنانی که بودند و هستند سوال کنید ببینید مهندس رشیدی توانست مدیریت کند یا نه
Iran, Islamic Republic of
شمس اله خان سلام
بینی و نین الله ایا در خانواده شما و دلاویر ادم بیکاری هست و حتی خواهر زادهای شما و دلاویز .
بزرگوار بی عدالتی امثال شماها و اقای تاجگردون که فقط زمینه اشتغال و فراهم کردن همه چیز برای خود و خانوادهاتان شده باعث بد بینی مردم شده است.ایا تاجگردون خلاصه شده در طوایف خاص باید باشد یا نماینده همه مردیم شریف گچساران وباشت.کاری را که ایشان کرده اند زمان خان وکدخدا نکرده اند هرچند همان خصلت در وجود ایشان نهادینه شده است.
Iran, Islamic Republic of
شمس اله خان سلام
بینی و نین الله ایا در خانواده شما و دلاویر ادم بیکاری هست و حتی خواهر زادهای شما و دلاویز .
بزرگوار بی عدالتی امثال شماها و اقای تاجگردون که فقط زمینه اشتغال و فراهم کردن همه چیز برای خود و خانوادهاتان شده باعث بد بینی مردم شده است.ایا تاجگردون خلاصه شده در طوایف خاص باید باشد یا نماینده همه مردیم شریف گچساران وباشت.کاری را که ایشان کرده اند زمان خان وکدخدا نکرده اند هرچند همان خصلت در وجود ایشان نهادینه شده است.
هم شهری
Iran, Islamic Republic of
دکتر تاجگردون قبل از همه چیز اول مدیران ضعیف ش رو برکنار کنه و مدیران قوی رو جایگزین کنه تا شهر از این کسالت و سکون خارج بشه.
گمان نکنم جابجا کردن مدیرانی که بیش از 5 سال خدمت کرده باشند ایرادی داشته باشه. کما اینکه توی شهرستان بعضی از مدیران بالای 8 سال و حتی 10 سال و مدیرند. این هه هر چقد توان و پتانسل داشتن انجام دادن و بیش از این از توانشون خارجه.بعنوان نمونه اداره برق که بیش از 10 ساله مدیره.یا اکثر ادارات دیگه.
خب نیروهای جدید با پتانسل جدید در مدیریت شهرستان تزریق کنید تا مردم و شهرستان شاهد پیشرفت بشوند
روشن
Iran, Islamic Republic of
پدرش مباشر خان بوده
دنا خومی
Iran, Islamic Republic of
از این متن طولانی و خسته کننده حالم بهم میخورد کاش آداب روزنامه نگاری را بلد بودی چقدر این متن طولانی و خسته کننده بود
خلیفه رشیدی
Romania
در جواب باشت،منصوراباد،یاسوج ،دنا خومی،بسکن،شما هستید که نه منطق دارید،و نه علم درک مطالب سیاسی بلکه .که ققط توهین وتهمت می زنید و اقای رشیدی مردی است که با راست قامتی و شجاعت تمام همراه تاجگردون بوده است چون عملکرد نماینده برای پیشرفت شهر مهم است یا علی مدد به امید پیروزی مجدد.
دهه شصت
Iran, Islamic Republic of
نسل من دست تاجگردون وامثالهم روخوندن ودیگه فریب حرفهاووعده های پوچ وتبلیغات زیادوپست ومقام رونمیخوره.ایشان ازتصمیم گیران اصلی ومهم دراقتصادورشکسته ومتورم وراکدهستندواین افتخارکه نداردهیچ بلکه اگرذره ای صداقت ودلسوزی برای مردم دروجودسکانداران اقتصادمیهنمان وجودداشت تاالان ازمقامشان استعفاداده بودند.امابرعکس می بینیم که باتبلیغات وصرف هزینه قضیه رابرعکس نموده وباافتخارازپست ومقامشان دم میزنندوشوربختانه عده ای ومخصوصاکسانی کهخارج ازگچساران وباشت هستندفریب این تبلیغات واین فریب رامیخورند.تاجگردون سرمایه اش/ . امروزفرزندان خان وکدخداهیچ ندارندچه رسدبه فرزندان .اگردرکشورمان / وجودداشت ومدیران ونمایندگان متخلف درسواستفاده ازمنصب رامجازات میکردآن وقت شاهداین تبلیغات وزبان بازیهانبودیم.هشت سال ازنمایندگی تاجگردون گذشت وبه جزشخص خودش وخانواده وبستگانش وعده ای پیمانکارفربه به هیچ کس خوش نگذشت.بیکاری بیشترشدولی درعوضش سرمایه بعضی حضرات هم به آسمان زسید.متاسفم برای نسلم که درچنین شرایطی به سرمیبرد.امسال چیزی که درزیرپوست شهرگچساران به وضوح معلوم ونمایان است اینست که حداقل هفتاددرصدحامیان سابق تاجگردون ازوی رویگردان شده اندودیگرحنای پرزرق ورنگ تاج برایشان رنگی نداردوبه نوعی طی دودوره گذشته اوضاع واصل قضیه دستشان آمده است.البته بین رقباکسانی مثل حسینی هم بی جهت دلخوش است چون مردم ایشان راهم امتحان کردندوخیرندیدند.خانم فولادی ودکترزینلزاده وایمان محمدپورباتوجه به مقبولیت نسبی بین مردم شهرروزبه روزمردم رابه خودجذب میکنند.البته این وسط اوضاع زینلزاده بهتربه نظرمی رسد.درکل طیف زیادی اصلامیلی به رای دادن ندارندوهرکسی هم رای بدهد به کسانی که امتحان شده اندومردودشده اند رای نخواهدداد.
کهگیلویه
Iran, Islamic Republic of
داداش مردم شکمشون خالیه..سلولهای خاکستری کشش خوندن مطلب به این درازا رو نداره...من فقط موندم چرا تاج اصرار داره اصلاح طلب نشون بده ولی گوشه چشمی هم به نقطه مقابل داره۰؟؟؟؟ این از خصائص مباشر زادگی است لابد...حق یارتان
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
فقط می تونم بگم (کم گوی و گزیده گوی چون در)
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا تاجگردون برای عزت خود ، تمام برنامه های تبلیغاتی و ... خود را بکار می گیره تا در دیگر حوزه های استان ، نماینده های ضعیف قبول شوند و همینطور مدیران ضعیف را انتخاب می کند که اصلا قدرت اظهارنظر نداشته باشند
محمدی
United States
درود بر مهندس رشیدی
آدم های بزرگ همیشه دشمن دارند
از این تخریب ها هراس نداشته باش
آدم های حقیر غیر از تخریب کاری ندارند انجام دهند
Iran, Islamic Republic of
بادرود .جوابیه وقتی قوی و مستند ومستدل باشد ادم لذت میبرد .حیف که یه کم طولانی بود
گنجه ای دشتروم
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا از مطلب تو بوی قومیت گرایی و اختلاف می آید
دنا خومی
Iran, Islamic Republic of
جناب رشیدی خیلی بهتون برخورده روزنامه نگار !!!! باید شخصیت مستقل داشته باشه نه اینکه آویزون نماینده باشه
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
سلام جناب اقای رشیدی.ـاقای تاجگردون . که به اصطلاح معمار اقتصاد می دانید. و ریئس کمیسیون برنامه و بودجه هستند . چرا اقتصاد کشور به این روز افتاده .چرا دلار سه هزار تومانی شد بیست هزار تومن .. سکه ۱۲۰۰ شد چهار میلیون . پس این معمار کجاست که راه کار نمیده.. کارهای تبلیغاتی خوب بلده چهار سال قبل چهار ماه مانده بود به انتخابات امد با چه هبجانی کلنگ کارخانه لاستیک سازی به زمین زد فقط بخاطر چند تا رای.. حالا هم بک ماه دیگه میاد و میگه کارخانه تولید گیاهیان داروی را درست کنبم.. برا مردم گچساران چه طرحی ارائه و عملی نموده . دو بانده کردن گجساران به بهبهان نطق پیش از دستور مرحوم نبی زاده را گوش بدبد .. و مجوز ان توسط نماینده بعدی در اخڋ شد پتروشیمی همینطور... چهار تا کوچه اسفالت کردن هنر نیست ... جناب اقای رشیدی...ـ
دنا قامت
Iran, Islamic Republic of
فکر کنم همین رشیدی بود در روز معارفه خود در جهاد دانشگاهی گفت: من سرباز تاجگردون هستم ................ خ خ خ خ خ
من که به عنوان یک مرد ایرانی از این ادبیات و هیچ وقت آن را فراموش نمیکنم
محمد جواد رحمانی
Iran, Islamic Republic of
بسیار زیبا نوشته اید احسنت بر شما دوست گرامی
تفنگچی خان
Iran, Islamic Republic of
منصورخان خان نجیب، تحصیلکرده و بااصالت باوی بود و مباشر بودنش افتخار است
گشین ارزشی
Iran, Islamic Republic of
دکترتاجگردون سطح توقع ما رابالا برده واقعا.یاخودش یابالاتروبهترازخودش اگه سراغ داریدبفرمایید
علی
Iran, Islamic Republic of
رشیدی چقدر گرفتی ک اینقدر تعریف کردی.تحویل مردم دادی
گچساران
Iran, Islamic Republic of
چرا کامنت ها را قرار نمیدی
Iran, Islamic Republic of
حتما بیکاری من یه اتاقی و یاسوج هم نشهسیی ماهی ده پونزده تومن هم آبسونی ب
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون کل خانواده اش را در تمام کشور مدیر نمود این کجاش فریبکاری هست
Romania
بدانید و آگاه باشید که تخریب همیشه نتیجه عکس داره
مردان بزرگ همیشه بدخواه و دشمن دارن
اینهایی که منافع و قدرت خودشان را از دست دادند طبیعی است تخریب کنند به دروغ به این یکی و آن یکی یرچسپ بچسبانند
مهندس رشیدی شما هم که در راستای دفاع از این جریان قلم می زنید تخریب می شوید با این تخریبها ثابت قدمت شوید
Iran, Islamic Republic of
بارک اله شمس اله ، بارک اله شمس اله ، مرحبا
صبا هم بیو سر کار
اصالت لر
Romania
برای منفعت خودش قلم می زند فقط و فقط
شاعری با سـروده‌هـایی از جنس حماسـه و پایداری

شاعری با سـروده‌هـایی از جنس حماسـه و پایداری

طاهره صفارزاده از جمله شـاعران شاخص در عرصه ادبیات پایـداری شناخته می شود که خدمات و ...
افشای لایه‌های جدید از پرونده زم

افشای لایه‌های جدید از پرونده زم

باور نداشت دستان پرتوان سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه پاسداران، او را از آن طرف ...
گفت‌و‌گوی خواندنی با «کامبیز مهدی‌زاده» داماد رئیس جمهور

گفت‌و‌گوی خواندنی با «کامبیز مهدی‌زاده» داماد رئیس جمهور

در همان روز اعلام خبر ریاست سازمان زمین‌شناسی بنده در وزارت صمت، به مادرم زنگ زدم و گفت ...