تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۷
کد مطلب : ۴۱۴۰۶۶
یادداشت سیاسی/

دو گانه تاجگردون و حاج عدل؛ آیا تاجگردون عدل هاشمی پور را زمین می زند

۲۷
۳
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
دو گانه تاجگردون و حاج عدل؛ آیا تاجگردون عدل هاشمی پور را زمین می زند
کبنا ؛این روزها فضای رسانه‌ای و مجازی کهگیلویه بزرگ تحت تأثیر یه جمله و کنایه تاجگردون به حاج عدل می‌باشد برای بررسی دوگانه هاشمی و تاجگردون نگاهی به مواضع و سخنان هر دو نماینده داشته‌ایم که برای آگاهی مخاطبان کبنا نیوز به رشته تحریر در آمده است. 
 فروردین ماه 1395 بود که  غلامرضا تاجگردون بعداز پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در تعطیلات عید به کهگیلویه آمد و میهمان عدل هاشمی پور دیگر نماینده تازه قبول شده کهگیلویه بزرگ شد و همه چیز به خوبی پیش می‌رفت چرا که تاجگردون و بخش زیادی از اصلاح طلبان نزدیک به وی خصوصاً در چرام و بخش مرکزی کهگیلویه طبق تحلیل‌های آماری و رفتارهای انتخاباتی و نشست‌ها به عدل هاشمی پور رأی دادن و  حتی تاجگردون در اینستاگرام خود از این سفر به نیکی یاد کرد و اینستاگرام منسوب به حاج عدل هم برای تاجگردون سنگ تمام گذاشت اما در همان سفر سخنان تاجگردن در جمع مردم چرام حاشیه ساز شد.
(شب دهم فروردین ماه 1395) در مسجد امام علی (ع) چرام نشستی با حضور اصلاح طلبان چرام برگزار شد که تاجگردون در این نشست صحبت‌هایی کرد و به نوعی درهمان ابتدای کار برای عدل هاشمی پور خط و نشان کشید. 
تاجگردون در این نشست  گفت: نمی‌گوئیم حرف نزنید بلکه غر نزنید و مطلبتان رسا باشد. درست حرف زدن ارزش صد بار حرف زدن را دارد. 
وی با اشاره به همراهی و کمک به عدل هاشمی، بیان داشت: تا سال سوم نگاه می‌کنیم اگر هاشمی در یک سه خط نوشته ۲۰ تا غلط داشت در سال چهارم همه با هم او را به زمین می‌زنیم. 
نماینده مردم گچساران و باشت افزود: اگر عدل هاشمی در کار عمرانی خوب است اما در کار سیاسی خوب نیست و تندروی می‌کند و به هر چیزی غر می‌زند و منافع مردم را نگاه نمی‌کند، او را به زمین می‌زنیم.
این گفته تاجگردون در سال 95 حاشیه‌های زیادی در کهگیلویه بزرگ بوجود آورد. 
به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به انتخابات مجلس و فشار به نمایندگان از طرف مردم و. درخواست‌های آنها و همچنین ناکامی در بخش زیادی از شعارهای انتخاباتی خود، مجبور هستن برای انحراف افکار عمومی و کاستن فشار به بازی رسانه‌ای و تقابلی روی بیاورند.
رفتارشناسی صحبت‌های حاج عدل هاشمی پور و غلام گچسارانی و تقابل رسانه‌ای آنها موید این نکته هست.
بلادشاپور و بافت قدیم دهدشت یکی از محورهای تقابل رسانه‌ای حاج عدل و تاجگردون بوده است.
بعداز اینکه بحث اعتبارات 10 و 15 میلیاردی توسط تاجگردون و مدیرکل میراث فرهنگی مطرح شد این صحبت‌ها به مذاق حاج عدل و حامیان وی خوش نیامد چرا که این کار را به نوعی ناتوانی نماینده کهگیلویه را می‌رساند.
واکنش‌ها به این نوع سخنان در فضای مجازی کهگیلویه مدت‌ها ادامه داشت.
تا اینکه اتابک سرپرست فرمانداری کهگیلویه از کاهش میلیاردی اعتبارات بلادشاپور خبرداد.
بعداز این و در نشست رسانه‌ای نماینده کهگیلویه بزرگ با خبرنگاران و سؤال آنها در خصوص اعتبارات بلادشاپور که تاجگردون و باقری از آن سخن گفتند.
حاج عدل واکنش تندی نشان داد و بیان کرد بیجا می‌کنی در حوزه انتخابیه من دخالت می‌کنی.
این صحبت حاج عدل واکنش‌های زیادی را بخصوص در گچساران توسط حامیان تاجگردون در پی داشت.
نماینده مردم‌گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت‌های حاج عدل هاشمی پور خاطر نشان کرد: خداوند گلو و زبان را داده برای بیان حرف زیبا و حرف حق و هر گاه لازم باشد میگویمه طوری که هاشمی پور برای اصلاح صحبت خود گفت منظور من تاجگردون نبوده است.
عقب نشینی سریع سردار از این صحبت موجب شد که فضا آرام شود اما آتش زیر خاکستر بود.
تا اینکه تاجگردون چند روز پیش و. در مهرماه 98 و.چندماه مانده به انتخابات مجلس در جمع مردم" آرو"کنایه سنگین در مورد قسم خوردن در امامزاده‌ها زد که من مثل دیگران نیستم که در امامزاده‌ها قسم بخورم که در انتخابات مجلس شرکت نمی‌کنم. همین جمله کافی بود که کهگیلویه و فضای رسانه‌ای آن به یکباره منفجر شود.
به طوری که تیم رسانه‌ای عدل هاشمی پور مجبور به واکنش شد و با رونمایی از استفتا حاج عدل از رهبری در مورد قسم خوردن وی به امامزاده میرسالار (ع) به این موضوع پاسخی داده باشند.
از آن سو تیم رسانه‌ای و فعالان مجازی هاشمی پور بانوشتن یادداشت‌هایی به تقابل با تاجگردون پرداختند تا تنور انتخابات در استان و. دو شهرستان همسایه گرمسیری به شدت داغ شود.
تاجگردون که وعده داده بود اگر حاج عدل تندروی کند اورا زمین می‌زنیم حتماً برنامه‌هایی دارد.
تیزهوشی و رسانه‌ای بودن و انتخاب دقیق کلمات توسط تاجگردون در مواقع حساس و انداختن توپ در زمین حریف و سرگرم کردن آنها به خود از ویژگی‌های ژورنالیستی تاجگردون است.
او با این کار خود توانست حامیان سید موحد را به تحرک وا دارد که علیه عدل هاشمی پور در فضای مجازی  کهگیلویه بزرگ ایفای نقش کنند از آن سو قطعاً تاجگردون به صورت عملی و غیرمستقیم  وارد کارزا می‌شود و با توجه به حامیان خود در کهگیلویه بزرگ که به نوعی دور گذشته گرایش زیادی در رأی دادن به عدل هاشمی پور داشتند قطعاً برای زمین زدن حاج عدل شاید این بار دستور رویگردانی از وی بدهد تا در بخش مرکزی و چرام آرا حاج عدل به شدت ریزش کند.
هر چند نماینده کهگیلویه به علت ناتوانی در عمل به وعده‌های بسیار به مردم آرا وی به شدت ریزش دارد و اقبال عمومی به وی کاهش دارد. 
باید منتظر ماند که حاج عدل چه واکنشی نشان خواهد و در روزها و ماه‌های منتهی به انتخابات سرنوشت حاج عدل و غلام رضا تاجگردون چه می‌شود.
دوگانه هاشمی و تاجگردون و سیاست تقابل رسانه‌ای آنها باعث شده فضای رسانه‌ای و سیاسی در حوزه‌های انتخابیه هر دو. نماینده به شدت تحت تأثیر  قرار گیرد.
باید دید این تقابل رسانه‌ای، برای کدام یک از این دو نفر پایان تلخ یاشیرینی خواهد داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خدا وکیلی قیاس تاجگردون و هاشمی پور در قامت دو نفر در یک
Iran, Islamic Republic of
سلام
جناب هاشمی
شرایط خراب یعنی چه؟
زیرساخت و کار عمرانی یعنی چه؟
اگر اولین شاخص توسعه فرهنگ است چرا شما هیچ گونه کار فرهنگی و بقول خودتان زیرساخت فرهنگی انجام ندادید؟
چرا بجای ادمهای دانشگاهی و نخبه دهدشت در دانشگاه دولتی و آزاد ، بعضا ادمهای بیسواد و غیر تحلیلی و غیر تخصصی اما پولدار و پیمانکار دور و ور شما هستند؟
جناب هاشمی
برای کشوری که چوب بستنی از آلمان وارد میکند ساخت تجهیزات و بقول شما متریال پتروشیمی غیر ممکن است.
شما که میفرمایید مولا علی گفته حقیقت اصل است. حقیقت را در مورد پتروشیمی بگویید که یه خاکبرداری ساده انجام دادیم و سود خوبی عاید پیمانکار و من شد. بگویید ساخت پتروشیمی با دلار ۶۰۰ تومان نشد با دلار ۱۵۰۰۰ تومان و شرایط خراب بقول خودتان نشدنی است.

جناب هاشمی
تمام دیوار وفنسهای قبلی کارخانه ییمان را طلبکاران بردند
شما خبر دارید؟
جناب هاشمی بگویید معدن فسفات چرام فقط و فقط یه کانتیتر و یه تانکر اب گذاشتیم .
نیترات دیشموک فقط حرف و شعار بود حتی جاده مالرو هم ندارد.
سد تغذیه ایی ضر غام آباد و جاده بین ضرغام آباد و تنگ سپو حتی یه سرویس بیس هم ریخته نشده فقط و فقط شعار بود.
جناب هاشمی
شما ورودیهای شهر دهدشت را با ورودیهای شهر بهبهان و گچساران مقایسه کرده ای؟
ورودیهای دهدشت به شهرهای جنگزده و فلاکت زده شبیه نیست؟
جناب هاشمی
تا حال چند جلسه مشورتی با اعضا هیات علمی دهدشت داشته اید؟
سوال آخر
شما کتابهایی در موضوعات پراکنده ادبی و علمی و خاطره نویسی و مذهبی نوشته اید.
آیا در یه رشته قلم بزنید بیشتر تمرکز ندارید؟
Iran, Islamic Republic of
ناحق قضاوت نکید.هیچ کس مانند سردار هاشمی نمیشه که بتونه برای کهگیلویه بزرگ فعالیت داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
ناحق قضاوت نکید.هیچ کس مانند سردار هاشمی نمیشه که بتونه برای کهگیلویه بزرگ فعالیت داشته باشه
کسانی ک قبل از حاج هاشمی بودنداومدن خوردن و بردن وهیچ کاری نکردند حالا ک حاج هاشمی داره آبادانی میکنه شمابدشو میگی حاجی آدمیه ک از جنس مردمه مث بعضیا کاخ نشین نیست
ایل دشمن زیاری
کسانی ک قبل از حاج عدل هاشمی اومدن / وبردن حالا ک حاج عدل داره عمران وآبادانی میکنه یه بعضی آدم مخالف دارن زاغ سیاشو میزنن من ب نوبه خودم درسته ا مدرک ارشد دارم و بیکارم ولی حاج هاشمی برای منطقم عمران آبادانی درست کرد قبل از حاجی ما حتی جاده خاکی هم نداشتیم ولی کاری کردن ک جاده اتوبان اصفهان منطقه مارو آباد کنه جون هم بخواد براش میدیم پرچم حاج عدل هاشمی همه جای کهگیلویه بزرگ بالاس
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
از رای دادن به عدل هاشمی پشیمانم ، امیدوارم خداوند از اشتباهی که کردم مرا مورد عف و بخخش و رحمت خود قرار بنماید
دهدشت
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون به هاشمی قابل قیاس نیست.
نه سواد علمی و نه سواد رسانه ای و نه سواد ادبی و نه سواد سیاسی ندارد. هاشمی فقط و فقط پول دارد.
تاجگردون هم سواد و هم ثبات و هم پول و هم نفوذ دارد.
Iran, Islamic Republic of
بعضی کاندیداها نه سواد دارند نه بیان دارند نه نفوذ دارند فقط پول دارند‌
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
این دفعه به امید خدا دکتر کامرانی با همراهی دکتر لاهوتی، منطقیان و همه بزرگان اصلاحات در حوزه کهگیلویه نفر اول خواهد شد
مم
Iran, Islamic Republic of
نامه استفتا دیگر باشد چون بدون تاریخ هستش و اینکه چرا دور قبل بعد از پخش شدن کلیپ ، نامه بیرون نیومد، چرا گذاشتن برا چهارسال بعد، . به نوعی / احتمال خیلی زیاد
Iran, Islamic Republic of
ش.....بیشه مازندران را ندرد .....مازندرانی!
بهمئی قهرمان
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار هاشمی که در مجلس چنان خوب نشان داد که ترس در وجود امثال تاجگردون برای آینده انداخته است . آینده ازعان کهگیلویه بزرگ خواهد بود ..
بهمئی قهرمان
درود بر سردار هاشمی که در مجلس چنان خوب نشان داد که ترس در وجود امثال تاجگردون برای آینده انداخته است . آینده ازعان کهگیلویه بزرگ خواهد بود ..
Iran, Islamic Republic of
کهگیلویه به وجود سناتوری در قامت حاج محمد موحد نیاز دارد.
ایل طیبی
Iran, Islamic Republic of
سناتور برای .سناتور بود
Iran, Islamic Republic of
نسبت تاجگردون با اینهمه شرکت و پیمانکار و حمایت از آنها در بدست گرفتن پروژه ها چیست؟
مباشر خااااااااااااااااان
Iran, Islamic Republic of
.تاجگردون به کهگیلویه بزرگ بر هیچ کس پوشیده نیست، یادمان نرفته که بهرام تاج گردون با علم کردن منطقیان در مقابل لاهوتی خیانت و دودستگی را به جبهه اصلاحات تزریق نموده که تا سال های سال این زخم و کینه علاج نمیشه و نخواهد شد.
تاج در کهگیلویه هیچ جای پایی نداره
چون در یان مدت به بچهای کهگیلویه هیچ جایی پست نداده که هیچی
شهروند
Iran, Islamic Republic of
چطور محاسبه کردی .کدوم اثر گذاری تاج گردون..
میرزا دهدشت
Iran, Islamic Republic of
حاجی عدل بدون دخالت تاجگردون هم اقبالی در دهدشت نداره ..حتی عدم تایید ایشون از ناحیه شورای نگهبان بعید به نظر نمیرسه...منتهی خود تاج نیز در حوزه خودش از اقبال پایینی برخوررداره ..بویراحمد گرمسیر که یکصدا مخالفن..از این سمت هم لیشتر و ....تو باشت نمیدونم..تو حوزه مرکزی که اوضاع متشنجه و وضعیت خوبی نداره...توصیه به جنناب تاجگردون این هستش که کلاه خودشو بگیره که باد نبره..و احترامی که از ناحیه حاج بهرام در کهگیلویه به ایشون اارث رسیده رو قدر بدونه و وارد حواشی نشود...درپایان من به عدل رای نداده و نخواهم داد منتهی تعصب رو کهگیلویه سوای هر امری است..والسلام
Iran, Islamic Republic of
هردو رای نخواهند اورد وبه زمین خواهند خورد
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
باسلام
هردونماینده باغروروگردن کلفتی میخوان کارشونوپیش ببرن ولی جناب تاج اگه ازیه چاهی آب نخورد اون چاه روپرمیکنه.تاج امسال پاش روپوست موزه وخطرتهدیدش میکنه که بدجوربخوره زمین جناب توبارای همین چرومی هاودهدشت بودکه پیروزشدی لطفا خط نشون نکش تویه انتخابات سالم برگذارکن بدون پول دادن و وعده اگه قبول شدی نمیشی.افتاد👈👉🤣پسرخوب ازباشت
ایل طیبی
Iran, Islamic Republic of
خدا وکیلی مغرضانه صحبت نکنید.بنده در جریان هستم که بیش از چند نفر سردار هاشمی در پتروشیمی مسجد سلیمان استخدام کرد که از راه اندازی وبهره برداری پتروشیمی اطلاعت کسب کنند ودر آینده که پتروشیمی دهدشت شروع به کار کرد نیاز نباشد نفر غیر بومی بیاد برای ما طرح اجرا کند.وفکر کنم یادتون رفت سال ۹۵جناب آقای کشت زر شهردار سابق چرام از هواداران موحدکه نماینده بهبهان هست چه بخشنامه ای برای اخراجی نفرات کهگیلویه به از پالاییشگاه بهبهان به استانداری خوزستان ارسال کرد .تا سردار در مجلس جواب ایشان را داده.
جوان بیکار
Iran, Islamic Republic of
هیچش مالی نیستن.تاجگردون استاد
علی
Iran, Islamic Republic of
برید ببینید عدل هاشمی کی و کجا مدرک ارشد بهش دادن و چطور مدرک گرفته بعد بیایید با هر شخص تحصیل کرده مقایسه کنید /
بقول دکتر چمن عدل تنها سرداری بود که تفنگ دست نگرفته؟
عدل شخصی .در اتمامی زمینه هاست ؟
عدل فقط یه پیمانکار بزن در رو هست و تمام
دریاباری
Iran, Islamic Republic of
باتوجه به نزدیکی انتخابات مجلس بنظر میرسد تنور تبلیغات زودتر از موعد مقرر روشن شده ،لذا دستگاههای ذیربط بخصوص شورای نگهبان میبایستی تدابیر لازم اتخاذ نمایند .
علی گرگانی
Iran, Islamic Republic of
دو جنگ اصولی و اصلاح طلب در میان هست
۱.جناب هاشمی که یک مهندس پروژه های عمرانی است
وطبق منابع محلی ۷درصد خوب پیش رفته
ولی اصلا این کافی نیست خودخواهی و بی توجهی هاشمی امری نیست که بتوان از کنارش گذشت ایشون توجهی به نظرات مردم مخصوصا قشر اهل علم ندارد.
۲.تاجگردون که دم از قدرت سیاسی او می زنند درحالیکه از اول انقلاب ،ما خیلی از بی تدبیری اصلاحات ضربه خوردیم منافع ملی مان. دیکر از سیاست تاجگردان حرف نزنند
موفق شدند پس تا الان بین عدل هاشمی وتاجگردان ( بد وبدتر ) عدل موفق تر بوده
دعوای انتخاباتی اصولگرایان در پشت‌پرده!

دعوای انتخاباتی اصولگرایان در پشت‌پرده!

به نظر می‌رسد جدای از چالش جنگ قدرت در میان گروه‌ها و شخصیت‌های مختلف اصولگرا برای جای ...
استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس چیست؟

استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس چیست؟

در حالی که محمدرضا عارف از هویت به عنوان اولویت اصلاح‌طلبان در این دوره مجلس سخن گفت ...
چگونه در سفرهای خارجی با Uber  تاکسی بگیریم؟ آموزش تصویری

چگونه در سفرهای خارجی با Uber  تاکسی بگیریم؟ آموزش تصویری

امروزه با روی کار آمدن تاکسی های اینترنتی این مشکل حل شده است و افراد پس از رسیدن به ...