تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۴۱۴۰۵۶
یادداشت ارسالی:

ماجرای سوگند «حاج عدل» در امامزاده میر سالار (ع) و استفتاء از دفتر رهبر انقلاب در سال 93

سید حسین رهی
۲۴
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
ماجرای سوگند «حاج عدل» در امامزاده میر سالار (ع) و استفتاء از دفتر رهبر انقلاب در سال 93
کبنا ؛متن ارسالی: «لٰا یُؤٰاخِذُکُمُ اللّٰهُ بِاللَّغْوِ فِی أَیْمٰانِکُمْ» «خداوند شما را به سوگندهای بیهوده و ناسنجیده‌تان بازخواست نمی‌کند»
 قبل از پرداختن به موضوع ذکر یک نکته به عنوان مقدمه و به این دلیل که مورد اتفاق عموم می‌باشد ضروری و قابل توجه است.
متنفع شدن مردم از حیث انجام امورات عمومی و کارهای زیرساختی و عام المنفعه، بکارگیری و اشتعال هزاران جوان در سطوح مختلف، شائبه‌ی حضور سردار هاشمی پور در انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.
 همین نکته کافی بود تا موضوع توسط جناح‌های سیاسی به اشکال مختلف دامن زده شود. تا جایی که محور بحث نشست‌های سیاسیون قرار گرفت و رسانه‌ها نیز به آن پرداختند.
 هرچه زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شد دامنه‌ی بحث گسترش می‌یافت به گونه‌ای که فشار سیاسیون حلقه را بر خدمت رسانی مدیر عامل قرارگاه سازندگی خاتم (هاشمی پور) تنگ‌تر می‌کرد.
 در کسوت مقدس پاسداری بود، با خود عهد بسته بود که تا خدمت سازمانی‌اش پایان نیافته به کسوت دیگری نیندیشد.
 فشار شائبه‌ی حضور در انتخابات، تمام امورات زندگی‌اش را تحت شعاع قرار داده بود و این شد که در صحن امامزاده میرسالار (ع) سوگند یاد نمود.
 قبل از هر توضیحی فحوای کلام و نحوه سوگند یاد کردن هاشمی پور، خود گویای فشاری است که بر وجودش سنگینی می‌کرد.
 لحن کلامش نشانه‌ی نبود قصد جدی در ادای سوگند و تنها برای رهایی از اتهام و حرف و حدیث دیگران دارد.
 نهایتاً پس از بازنشستگی در سال 93 و به دلیل سیل درخواست‌های مردمی برای حضور در صحنه انتخابات، وظیفه دانست جهت کسب تکلیف، موضوع سوگند را کتباً به دفتر مقام معظم رهبری مکاتبه و پس از آن به فتوای مرجع عالیقدر خود عمل نماید.
 حال جهت تنویر افکار عمومی و در پاسخ به کسانیکه صرفاً این موضوع را به اصطلاح پیراهن عثمان کرده و به منظور بهره برداری و رسیدن به مطامع سیاسی خویش با سوء استفاده از باورهای دینی عامه‌ی مردم بر طبل آن می‌کوبند تا شاید در این رهگذر به نوایی برسند.
واقعیت امر به انضمام تصویر استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری در اختیار عموم قرار می‌گیرد.
بی شک، آیه‌ی طلیعه کلام پاسخ گویایی است به آنانی که خارج از شرع و اخلاق به این مسئله دامن می‌زنند.
--------------------------------------------------
سید حسین رهی
مشاور رسانه‌ای سردار هاشمی پور
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
قسم قسم است غیر از اینکه. فرض نکرده باشد میخواد بپیچونش وگرنه خیلی ها گفتند به میر سالار قسم خورد
پول پرستیان
Iran, Islamic Republic of
اگر آدمی قسم جلال بخورد ( با این اسم و رسم ) بعد مشاوری مثل شما به شیوه وکلای حرفه ای دنبال این باشید که معنی اش این است که ایشان در شرایط عادی نبوده یا تحت فشار بوده . حالا از کجا معلوم امثال شما فردا برای این جماعتی که ساده می پندارید صغری و کبری بچینید و شب را روز و روز را شب جلوه دهید ! جناب مشاور رسانه ای ، واقعا هم چه مشاور کار بلدی ! کاش در مذاکرات هسته ای ازت استفاده می کردند که حالا ترامپ به راحتی زیر آن نمی زد ..
دهدشت
Iran, Islamic Republic of
نماینده فقط نماینده بویراحمد که خودش راوقف مردم حوزه انتخابیه اش کردوحتی درچیدمان مدیران کل استان 90درصدمدیران نیروهای همسوایشان می باشد نماینده بویراحمد حتی تاج گردون هم را ازگود بیرون کرده متاسفم برای کهگیلویه بزرگ که درهیچ برهه ای اززمان بعدازانقلاب این قدرذلیل وکوچک نشده بود وهمه فرزندان کهگیلویه درانزوا وبایگانی هستند اگرهم مدیری ازحوزه کهگیلویه درمنسب مدیریت هست صدقه سر زارعی وتاجگردون می باشد که اون هم ازسرناچاری ونداشتن نیرو گذاشتن ،،،،،،جناب حاج عدل هاشمی پور تورابه امامزاده میرسالار برو باچندتاپیمانکارت که ازخاتم تاالان دررکابشون هستی ،،،،ازمردم کهگیلویه بزرگ عذرخواهی کن ومیدان رابه اهل سیاست ودلسوز مردم وتوانمنددرسطح کلان بسپار
دیشموکی
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای هاشمی تمام آن کمک ها جهت امور خیریه و کلنگ زنی مساجد و حسینیه ها در همان بازه زمانی قبل از رفتن به مجلس هم زیر سئوال رفت بعضی از آنها هنوز ناتمام است راستی این را هم سئوال و استفتاء فرمایید که مردم می توانند در آنجا نماز بخوانند و مراسم مذهبی برگزار کنند
بهمئی
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای هاشمی قسم اشکال ندارد اما حقیقتا اشکال جای دیگر است لطفا این مسئله را هم روشن فرمایید آیا شما در جمع بزرگان بهمئی فرمودید که اگر دقیقه 90 موحد بیاید من به احترام ایشان کنار می روم اگر درست است چه عاملی باعث شد که کنار نروید و مردم را بر سر دو راهی گذاشتید!!! در پیشگاه خدا جواب آن مردم را چه می دهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
تو میخوایی اینم کتمان کنی بابا بسه دیگه
شهروند
Iran, Islamic Republic of
ميرسالار هر احترام شمارا مراعات نكرد نابودش كن
بحق جد تون فاطمه زهرا(س)
مهقلی
Iran, Islamic Republic of
من سوگند جلاله میخورم پس هستم.
تقی
Iran, Islamic Republic of
جناب رهی
بد دفاع کردن از کسی بهترین نوع حمله به اوست.
شما با این نوع دفاع کردن از سوگند ایشان داری زخم چرکین این سوگند را تازه تر میکنی.
سوگند نامه
Iran, Islamic Republic of
راست میگه در حال حاضر
۱_ ۱۰۰۰ نفر در پتروشیمی کلاچو مشغول به کار هستند و محصولات این پتروشیمی به کشورهای ترکیه و اردن و یمن و کره جنوبی و هنگ کنگ صادر میشه.
۲_ همچنین ۱۳۵۲ نفر در سیمان سپو مشغول کار هستند و محصول درجه یک سیمان این کارخانه به کشور اسپانیا و مراکش صادر میشه.
۳_ فسفات چرام تنها با افتتاح فاز اول ۵۰۰ نفر را بومی بکار گرفته و فسفات با درجه خلوص بالا به ارژانتین و بولیوی صادر میشود‌.
۴_ نیترات دیشموک ۷۶۰ نفر فقط از ایل غیور بهمئی را شاغل نموده و و محصول ترکیبات نیترات این معدن به کشورهای تانزانیا و لیرتلخک صادر میشه.

۵_ تمام ورودیهای شهر دهدشت به سبک ورودی شهرهای مگا سیتی دنیا از جمله بمبئی و توکیو و میلان و استکهلم سوئد طراحی و اجرا شده اند بطوریکه بعد از ساعت ۸ شب عبور و مرور به قیمت جان انسانها تمام میشود.
۶_ هدیه ی مرد عمل به مردم غیور ضرغام آباد زیرسازی و اسفالت جاده بین ضرغان آباد وتنگ سپو بوده بطوریکه مسابقات دوچرخه سواری جنوب ایران در آن قابل اجراست.

۷_ کارخانه لوله سازی بهمئی در حال اتمام است و در حال حاضر ۷۶۰ مفر جوشکار و بتن کار و پیمانکار و کباب کار و ذرت بلال کار در آن مشغول بوده و همه از ایا سترگ گرمسیر هستند.

۸_ فرودگاه دهدشت از نوع فرودگاه چهار بانده به سبک فرودگاه بین المللی سنگاپور است و ز همین جا از راننده گریدر اداره راه تشکر میکنم که با یه رفت و برگشت و تسطیح ۱۰ سانتی متری افق بالایی خاک توانستن این فرودگاه را طراحی و اجرا و حتی افتتاح نمایند.

این بود مجموعه شعارهای انتخاباتی مردی از جنس عمل.
مهقلی
Iran, Islamic Republic of
سلام
جناب هاشمی
شرایط خراب یعنی چه؟
زیرساخت و کار عمرانی یعنی چه؟
اگر اولین شاخص توسعه فرهنگ است چرا شما هیچ گونه کار فرهنگی و بقول خودتان زیرساخت فرهنگی انجام ندادید؟
چرا بجای ادمهای دانشگاهی و نخبه دهدشت در دانشگاه دولتی و آزاد ، بعضا ادمهای بیسواد و غیر تحلیلی و غیر تخصصی اما پولدار و پیمانکار دور و ور شما هستند؟
جناب هاشمی
برای کشوری که چوب بستنی از آلمان وارد میکند ساخت تجهیزات و بقول شما متریال پتروشیمی غیر ممکن است.
شما که میفرمایید مولا علی گفته حقیقت اصل است. حقیقت را در مورد پتروشیمی بگویید که یه خاکبرداری ساده انجام دادیم و سود خوبی عاید پیمانکار و من شد. بگویید ساخت پتروشیمی با دلار ۶۰۰ تومان نشد با دلار ۱۵۰۰۰ تومان و شرایط خراب بقول خودتان نشدنی است.

جناب هاشمی
تمام دیوار وفنسهای قبلی کارخانه ییمان را طلبکاران بردند
شما خبر دارید؟
جناب هاشمی بگویید معدن فسفات چرام فقط و فقط یه کانتیتر و یه تانکر اب گذاشتیم .
نیترات دیشموک فقط حرف و شعار بود حتی جاده مالرو هم ندارد.
سد تغذیه ایی ضر غام آباد و جاده بین ضرغام آباد و تنگ سپو حتی یه سرویس بیس هم ریخته نشده فقط و فقط شعار بود.
جناب هاشمی
شما ورودیهای شهر دهدشت را با ورودیهای شهر بهبهان و گچساران مقایسه کرده ای؟
ورودیهای دهدشت به شهرهای جنگزده و فلاکت زده شبیه نیست؟
جناب هاشمی
تا حال چند جلسه مشورتی با اعضا هیات علمی دهدشت داشته اید؟
سوال آخر
شما کتابهایی در موضوعات پراکنده ادبی و علمی و خاطره نویسی و مذهبی نوشته اید.
آیا در یه رشته قلم بزنید بیشتر تمرکز ندارید؟
وجدان بیدار
Iran, Islamic Republic of
تو خیلی میسوزی از متونت معلومه به اسم خودت هم نمیتونی متن بزنی اگه منتقدی مردانه و با اسم خودت اسم بزن نه تخریبگر با اسم های تقی محقلی و نقی متن نزن متاسفم برای رسانه ها که فقط دنبال جیب خودشان هستند نه دنبال رسالت اصلی و هر متن بی ارزشی را بازنشر میدهند .
شیخ ممو
Iran, Islamic Republic of
جناب وجدان بیدار من با اسم کوچیک واقعی خودم کامنت نوشتم.
مشخصه که شما از حرف حق سوختی که با اسم مستعار جواب منو دادی.
بلوط بنگان من امده ام.
بویراحمدی
Iran, Islamic Republic of
تو سوختی که واقعیت را نمیتونی بپذیری
Iran, Islamic Republic of
با این تخریبها و کامنتهای سخیف چیزی از ارزشهای سردار کم نمیشه اینها همه از یه حوزه ی خاص برنامه ریزی شده کسیکه درک نداره عدل با دولت مخالف بوده پس طبیعیه نیرو براش نچینن چرا باید بیاد نظر بده؟؟
بخشایش
Iran, Islamic Republic of
از این قسم ها زیاد خورده شد بین مدیران و هیچ پایبندی به ان نبود مهم کسب ثروت وقدرت است ولذت بی پایان ان
شیخ ممو
Iran, Islamic Republic of
گچساران بواسطه ی عمل تاجگردون بهشت شده.
هر روز بهتر از دیروز .
ولی دهدشت هر روز داره نابودتر میشه.
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
رقابت در کهگیلویه معنا و مفهوم دیکری دارد
در کهگیلویه رقابت را سواد سیاسی و سواد دانشگاهی و نفوذ سیاسی کاندیداها تعیین کننده نیست.
رقابت اصلی را پول تعیین میکند. و خود کاندیداهای محترم هم میدانند که هر کی ده هزارتومان بیشتر هزینه کنه پیروز انتخاباته‌.
تا پول داری رفیقتوم
قربون بند کیفتوم.
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
سوگند خورد که کاندید نمیشود وقصد نمایندگی ندارد خیلی واضح وروشن است چه چیزی را میخواهید توجیه کنید سوگند را زیر پا گذاشت اصلا نه نیاز به استفتا دارد نه تفسیر وتحلیل ! مردم به اندازه این مسایل فهم شعور دارند خداوند خوب میبیند خوب میشنوند و خوب قضاوت میکند وبموقع سزای هر کاری را میدهد صبور باشید.
بهمیی
Iran, Islamic Republic of
سردار چنان بزرگ است ودر این مجلس خوش درخشید وکارنامه ای روشن دارد که سوزش این کارنامه درخشان آقایان رقبا را چنان غافلگیر کرده که به حرفهای واهی و حاشیه ای میپردازند و به چرند گفتن افتادن ..
سوقی
Iran, Islamic Republic of
نمیخاد خودتون خسته کنید مردم عدل را خاستند واورا دوباره میخان همه میدونن که چهارتا مخالف هست که میخان با این مطالب عقده های خودشون را تخلیه کنند
Iran, Islamic Republic of
از آنهایی نیستم که قسم بخورم توی این امامزاده و آن امامزاده که نمیام!
این تکه از تاجگردون هست!
ححححححححححححححححححححححححححححح
دهدشت
Iran, Islamic Republic of
آقای رهی اولا اگه مکاتبه با دفتر رهبری وجود و صحت داشته باشه جوابی که داده شده با توجه به مکاتبهآقای هاشمی بود اگه راست میگی نحوه قسم خوردن و اصل فیلمی که در فضای مجازی موجود است را بفرست بعد از دفتر رهبری جواب بخواد نوع مکاتبه اش با دفتر.دوما اگه این نامه موجود بود چرا همون لحظه ای که فیلم قسم اومد فضای مجازی منتشر نکردید سوما به این نکته توجه و گوش کنید مردم در فیلم سوگند (( اگر روزی اگر روزی مرا در ..... قباله اش کنند صد ساله با لباس پاسداری ..... ایشون هیچ گونه اشاره ای به اینکه تا پاسدارم یا تازمانییکه جایی مشغولم یا اگه مردم بخواهند و دیگر موارد نکرد که بخواد شرکت کنه وقتی گفت اگر روزی مرا دیدید یعنی بقیه موارد بالا دیگه ملغی و شامل نمیشوند اقای رهی جواب بدید البته اگه کبنا منتشر کنه )) یادآوری میکنم اصل فیلم فضای مجازی را برا دفتر رهبری بفرستید
United Arab Emirates
ما عادت داریم هر کار خلاف شرع مان را با روایت شرعی توجیه کنیم ، قسم بیهوده یعنی چه ؟ !!! پس از این هر کس قسم می خورد و مردم را سر کار میگذارد و بعد توجیه شرعی براش پیدا میکند ، بنظر عذر بدتر از گناه است
استاد بخش ویروس شناسی دانشگاه تهران: ماسک نزنید

استاد بخش ویروس شناسی دانشگاه تهران: ماسک نزنید

استاد ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید بیشتر ماسک های موجود ...
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد

سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه پهپاد MQ-4 هواپیمای فوق العاده با ارزش است، ...
ماسک‌های معمولی سدی در برابر کرونا/ تبعات مصرف ماسک‌های غیر بهداشتی

ماسک‌های معمولی سدی در برابر کرونا/ تبعات مصرف ماسک‌های غیر بهداشتی

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی ایران،‌ با بیان این که برای پیشگیری از ...
فایل های مرتبط