تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب : ۴۰۹۷۹۸
یادداشت سیاسی

فیلتر کردن بیش از این در انتخابات جایز نیست

حمداله مبشری
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
فیلتر کردن بیش از این در انتخابات جایز نیست
کبنا ؛
کسانی که  تحلیل می کنند تهران نشینان نمی توانند کاندیدای مجلس در بویراحمد شوند کمی غیرکارشناسی نظر می دهند. بهتر بود با موضوع به این مهمی  کارشناسنانه برخورد کرد تا تحلیل گران متهم به نداشتن هوش سیاسی نشوند ! این عزیزان  با کدام فاکتور انتخاباتی به این نتیجه رسیدند؟ مردم چه انتظاری از تهران نشینان دارند که احتمال اقبال از آنها برداشته شد؟ چرا بجای مردم حرف و تصمیم میگیریم؟ اگر این سوال مطرح شود که فاکتور انتخاب اصلح چیست چه پاسخی داریم؟ دیگرانی که حضور دایمی یا دو تابعیتی در بین مردم دارند چه مشکل خاصی از سر راه مردم برداشتندکه تهران نشینان نمیتوانندبردارند؟ سوال اساسی این است که مگر نمایندگان ادوار، چه در گذشته و چه حال در بین مردم بودند! و خبر از حال و دل مردم دارند؟ کدام مردم؟ سوال این است که از کدام مردم حرف میزنیم؟ بله اگر امر دایر باشد که سیاسیون، پولدارها، وبی دردها جای مردم تصمیم بگیرند که معمولا اینگونه بود!! شاید برخی حرفها جای طرح داشته باشد!
من به شخصیت،تفکر،و عملکرد تهران نشینان قضاوتی ندارم،  ولی به نظر می رسد آنها هم می توانند میدان داری کنند.چرا  که خوب بلد هستند چه کار کنند!چون آنها گردنه ها را بیشتر آشنا شدند! وبهتر میدانند از بالا تا پایین چه خبر است!! اتفاقا همانها راه نفوذ بیشتری میتوانند در بین مردم پیدا کنند! شاید! و شاید حساسیت روی آنها بعضا از احساس خطر جدی توفیقشان باشد!! محتمل این است!! اگر میگذاشتند انتخابات مسیر  قانونی خود را طی کند و همه سلیقه ها،توانمندی ها، وافراد صاحب نفوذ در بین احزاب به ظهور برسد،امروز شاهد پیروزی ظاهری کوتوله های سیاسی نبودیم!! در طول تاریخ ایران چند مجلس اینگونه در ایران داشتیم که حالت فرمایشی داشته باشد؟ آیا در تاریخ سیاسی ایران قرار دادی به ننگینی برجام داشتیم؟ قرار دادی که خدا برای ما آورد!!  همان تفکر اشاعره در حکومت بنی العباس!! مجلسی که از دژ کوبان قرنطینه در هودج و نامریی شکل گرفت عامل نابسامانی وضع فعلی مردم و مملکت میباشد!! چرا خود را گول میزنیم و همه تیرها را به سمت دولت شلیک میکنیم!! پس نقش مجلس،دستگاهی نظارتی، و.. کجاست؟ مگر غیر از این بود که رضا شاه را مجلس آن روزگار سرکار آورد!  آیا تاریخ وحافظه خود را فراموش کردیم؟ باید قبول کنیم که مسیر را اشتباه میرویم و فیلتر کردن شرکت داوطلبان  در انتخابات بیش از این جایز نیست !!  بگذارید چهره‌ های ملی، نخبگان،دانشگاهیان، ازادانه در انتخابات شرکت کنند!! شاید و شاید آن وقت نقش پول، و قومیت و... کم رنگ شود!! محدود کردن ذهن سیاسیون و تلقین آن به روان جامعه به تعدادی افراد انگشت نما که در طی چهل سال تابلو بودند خطای بزرگی است!!  قرار شد در گام دوم انقلاب تغییرات دیگری اتفاق بیافتد!! سیاسیون خسته کنار بروند و نسل جدید و فرهیخته و تازه نفس که محصول تربیت نظام است به صحنه بیاید!!  چرا دورباطل ؟ از رسانه های استانی این انتظار میرود که به روز باشند و بیش از این مردم را در مرداب لم یزرع متوقف نکنند!! انتظار نسل جدید و خواستگاه آنها چیز دیگری  است! بایدمسیر را جهت گامهای بلند هموار کنیم انشاءالله 

......................
حمداله مبشری
نام شما

آدرس ايميل شما

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...