تاریخ انتشار
چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب : ۴۰۸۹۶۰
متن ارسالی:

«گوهرگانی» و کارهای شگفت انگیز!؛ چتر مشترکین مستضعف چه گوهری است؟

سید رضا خاضع
۴
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
«گوهرگانی» و کارهای شگفت انگیز!؛ چتر مشترکین مستضعف چه گوهری است؟
کبنا ؛اخراج مدیر حقوقی شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد [کلیک کنید] از نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان توسط جعفر گوهرگانی معاون امور اقتصادی استانداری به دلیل تاکید به حق و چندباره بر پرداخت معوقات کارخانه آجر به شرکت گاز استان چند روز است که نقل محافل خبری است.
آنچه از متن خبرها و واکنش‌ها تصویر شده است بدهی بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومانی کارخانه اجر به شرکت گاز استان و عدم پرداخت بدهی در مدت 3 سال و عدم توجه به مهلت چندباره مجدد پرداخت در اسفند 97 به این کارخانه با درخواست خود معاونت امور اقتصادی استانداری بوده است که نهایتاً با عدم توجه به مصوبات پیشین توسط سرمایه گذار منجر به مسدود سازی حساب‌های این کارخانه توسط امور حقوقی شرکت گاز استان شده است.
آنچه در خوانش این اخبار و نقل قول‌ها مخاطبین را شگفت زده کرده است نحوه واکنش آقای گوهرگانی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مبنی بر اخراج نماینده شرکت گاز و تهدید به تعطیلی این شرکت بوده است و ظاهراً ایشان عادت دارند رسانه‌ها و مردم را با اقدامات خویش شگفت زده نمایند.
تهدید به تعطیلی شرکت گاز استان پس از 3 سال تنفس و عدم پرداخت بدهی‌های این واحد تولیدی که به تنهایی به میزان یک هشتم 133 هزار مشترک خانگی آن معوقات دارد اگر راهکار و ابتکار معاونت اقتصادی استانداری می‌باشد راهکار این معاونت در مقابل استخدام‌های غیر قانونی که منجر به صدور حکم قطعی قضایی در استانی شده است که با بیش از 15 درصد نرخ بیکاری در صدر استان‌های آسیب پذیر این حوزه بوده است چیست و ایشان درب چه نهادی را باید گل بگیرند و محکومان قضایی آن را چگونه به جلسات راه خواهند داد؟
نامبرده با ذکر اینکه وصول مطالبات چه کمکی به شرکت گاز استان خواهد داشت فراموش کرده‌اند هزار و هفتصد روستای این استان نفت خیز هنوز از نعمت گاز رسانی برخوردار نیستند و چشم انتظار گازرسانی از همین منابع می‌باشند و اگر مطالبات یک میلیاردی شرکت گاز از این کارخانه کمکی به شرکت گاز استان نمی‌کند از بدهی 10 میلیارد تومانی مجموع تمام مشترکان مستضعف و محروم خانگی که در هیچ کارگروهی صدایی برایشان بلند نمی‌شود نیز عبور کنند و اگر به این شرکت مهلت‌های چند ساله که منجر به پرداخت بدهی هم نشده است داده می‌شود برای بدهی‌های نه یک میلیاردی بلکه 50 هزار تومانی هم راهکارهای مناسب تنفسی چند ساله ارائه نمایند و هر کدام از مشترکین خانگی که نیز گرفتار مشکلات اقتصادی بیکاری و فقر مطلق نیز می‌باشند وجود یک گوهرگانی را در کنار خود احساس کنند. آقای گوهرگانی پیش از اخراج نماینده شرکت گاز و تهدید به تعطیلی شرکت گاز لازم بود میزان فروش و سود حاصله سرمایه گذار شرکت آجر از منابع و سرمایه‌های استان، وضعیت کارگران شاغل در آن واحد تولیدی را از دید پرداخت حقوق و مزایا و توان پرداختی معوقات آن را نیز از همین منابع مورد واکاوی قرار داده و استناد منطقی مناسبی را پس از آن نسبت به در نظر گیری مشکلات ارزی و اقتصادی و تأثیر آن بر سودهی این واحد تولیدی و میزان تاثیرات این واحد تولیدی بر اقتصاد شهرستان کهگیلویه و استان را ارائه می‌دادند.
ضمن آنکه وقتی خود ایشان در جلسات قبلی مهلت پرداخت را تمدید کرده‌اند طبیعتاً مسئولیت پرداخت آن را تضمین کرده‌اند و اکنون که این مطالبات وصول نشده‌اند نسبت به تضمین کننده باید اقدامات تنبیهی صورت پذیرد نه مطالبه کننده حقوق عمومی!
افکار عمومی ضمن حمایت از اقدام شرکت گاز استان تسریع در وصول مطالبات این واحد تولیدی را خواستار و بهره گیری از این منابع جهت خدمت رسانی به مردم محروم را مطالبه می‌نماید و پذیرفتی نیست عدم پرداخت مطالبات سرمایه داران در فیش‌های مردم محروم با اخطار قطعی مکرر همراه گردد!
------------------------
سید رضا خاضع
نام شما

آدرس ايميل شما

محسن
Iran, Islamic Republic of
اقدام گوهرگانی مناسب بوده..آقای خاضع بیرون ازگودقلم فرسایشی می کندگوهرگانی باسواد.مردم دارو.هفش خیر تولیداتی شخصی نظرداد ایدنظرافکارعمومی اصلا این نیست
فریاد
Iran, Islamic Republic of
افکار عمومی؟؟؟
با کدام و سند تحقیق کرده این نویسنده که افکار عمومی خواستار اینکار هستن؟
مصاحبه کردن با مردم و یا چک لیست دادن و فهمیدن؟؟؟؟؟؟
موضوع سازمانی هست و با فرار رو به جلو پای افکار عمومی را وسط نکشید!!!!
بحث اداری هست و باید به صورتی دفاع شود که هم معاون استانداد اقای گوهرگانی و هم‌مدیرارن گاز حضور داشته باشند ، البته حضور بازرسی هم واجب هست انگاه مشخص میشود که نوسینده این متن درست گفته یا جناب گوهرگانی !!!!
شرکت گاز هیچ وقت اینقدر حاشیه نداشت و یک اداره خدمت رسان برای عموم هست و باید هم وصول مطالبات خود را انجام دهد و هم طوری برخورد کند با صنایع(صنایع کمی در استان داریم)تا صنایع محدود استان جمع و ورشکست نشوند.....
صنایع هستند که با مصارف خانگی فرق دارند و کل مصارف خانگی یک طرف و مصارف صنعتی سود بالایی برای یک سازمان مثل گاز دارند و وقتی تعداد محدودی در استان داریم باید جلسه تشکیل شود با حضور بازرسی و با اتخاذ تصمیمات درست تقسیط شود بدهی به طوری که هم گاز و هم کارخانه ها متضرر نشوند و حق بیت المال هم پایمال نشود....
در ضمن مگر شرکت گاز مدیر روابط عمومی ندارد و یا مدیر عامل که هر فردی باید مقاله بدهد در مورد سازمان بر اساس منافع خود متن سازی کند و شروع به دفاع کند؟؟؟؟
فقط میدانم که باید سازمان بازرسی ورود پیدا کند..‌‌
خواهش میکنم از سازمان بازرسی که به صورت کامل از بخش امور پیمان ها و انتصابات و خودروها و بلا سمت ها و حقوق کارگران به صورت دقیق بررسی به عمل اید...
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
آقای گوهرگانی هر کار اشتباه کرده باشه همین یکیش درسته معوقات کارخانه پرداخت کنن چه میشه کم گرفتن هیچیشو ندیدیم میره تبدیل به یه ماشین خارجی میشه زیر پای یه بچه تهرونی اصلا کلا هیشکی نباید پول اب و برق گاز بده مگه قرار نبود اینا رایگان باشن
کارمند ارشد استان
Iran, Islamic Republic of
واقعا جای بسی تاسف است. چالش زا میباشند .در استخدام های غیر قانونی و بکار گیری نیرو 67 نفر از دوستان و بستگانش را بکار گرفتن..لوله و ادوات کشاورزی ها و حتی ترانس های برنق که در انبارها بودند .الان چه شده که به جای برخورد دستگاه قضا و اخراج ایشون .
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...
سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

داود احمدي‌نژاد ديگر به منتقد رسمي حلقه نزديک به برادرش تبديل‌شده بود؛ انتقادهاي او ديگر ...
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...