تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۳
کد مطلب : ۴۰۷۲۱۴
یادداشت سیاسی | مصطفی جوزانی

دوقطبی تاجگردون و مخالفان تاجگردون و تکه‌پاره شدن ناجوانمردانه قوم ترک

مصطفی جوزانی
۲
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
دوقطبی تاجگردون و  مخالفان تاجگردون و تکه‌پاره شدن ناجوانمردانه قوم ترک
کبنا ؛متن ارسالی: شاید مردم در کنار آن بی تفاوت بگذرند. اما خطرناک‌ترین حالت ممکن برای آنها و جریانات سیاسی و حتی آینده شهر، دو قطبی کردن انتخابات سال آینده خواهد بود.
دو قطبی که زمینه سازی آن با تکه تکه کردن قوم ترک توسط دو گروه رسانه‌ای که منتسب به دو فرد هستند و نه دو جریان سیاسی! شروع شده است.
 یکی نماینده فعلی و دیگری نماینده اسبق و نامزد احتمالی سال آینده که به شدت در تکاپوی این برنامه برای انتخابات اینده می‌باشند.
دو قطبی خطرناکی که هیچ گونه حقی برای مردمی که به دنبال مسیر و فضای تازه هستند، قائل نیست و احتمالاً در آینده هم نخواهد بود.
این دو گانه سازی شخصی و نه جریانی! که مورد تایید هیچ گروه سیاسی با تفکر و سلایق مختلف نیست، رفته رفته در ادامه مسیر خود قطعاً مخاطرات قومی و طایفه‌ای زیادی به همراه خواهد داشت که یک نمونه آن تکه پاره کردن قوم ترک و ایل قشقایی، هر یک به نفع خودشان بوده است!
در انتخابات گذشته و طبق میل نماینده فعلی، دو قطبی فاجعه باری شکل گرفت که گذشته از منحصر به فرد بودن آن و نه منحصر به جمع بودن آن! در تحلیل و گرفتن تصمیمی اشتباه! باعث شد برنده انتخابات سال ۹۴ درگچساران یکی از رکورداران تعداد آرا به نسبت جمعیت باشد.
بنابراین در انتخابات آینده، گذشته از دوقطبی کردن فضای قومی، بهترین حالت برای نماینده فعلی خواهد بود چه با پیروزی! و چه با شکست!
 چرا؟
سمت و سو دادن فضای اجتماعی که به نوعی حاصل توافق نانوشته‌ای مابین رسانه‌های نزدیک به نماینده و رسانه‌هایی به لیدری پیجی معلوم الحال و پدر خوانده می‌باشد، باعث گردیده است که فضایی را ایجاد نمایند که منجر به دوگانه طرفداران تاجگردون و مخالفان تاجگردون شود که به این ترتیب در صورت پیروزی وی، پیروزی بر کلیه جریانات و مخالفانش قلمداد گردد و شکستش هم در ادامه با توجه به آزمون پس دادن سید قدرت حسینی! یعنی یک سوی دو قطبی آینده، باعث ایجاد شدن وجهه‌ای اسطوره‌ای برای تاجگردون خواهد گردد.
با این حال جریانات سیاسی، اقوام، طوایف، موافقان و مخالفان وضع موجود اما ضد دوقطبی‌های کاذب، بادرس عبرت گرفتن از تکه پاره شدن ناجوانمردانه قوم ترک در این چند روزه اخیر، که استارت آن توسط رسانه‌های نزدیک به نماینده و سر دیگر این دوگانه خودساخته انتخابات زده شده است. اقدامی برای در نطفه خفه کردن این فضای به شدت خطرناک، برای مدیریت درست تصمیم‌ها، فضای اندیشه و تفکر و از همه مهمتر اختلافات خطرناک قومی که منشا آن دوقطبی‌های کاذب سیاسی می‌باشد، انجام دهند.
 ------------------------------
مصطفی جوزانی
------------------------------
نام شما

آدرس ايميل شما

United Arab Emirates
برو بابا حتما اون عزیز تو آزمون خوبی پس داده؟؟؟ اسم سید قدرتو نیار
علی
Iran, Islamic Republic of
من که نمیدونم چه گفتی . این جوزانی هم هر چند وقتی یک بار ظاهر میشه و اعلام حضور میکنه آنهم با مطلبی که سر و ته نداره . فکر کنم ایشون در فاصله نوشتهایش به فضا میرود !!!
راز 3 دختر کنجکاو در کلبه وحشت انزلی

راز 3 دختر کنجکاو در کلبه وحشت انزلی

حرف هایی که درباره این کلبه وحشت گفته می شود بسیار دور از ذهن است اما طبق نظر بسیاری ...
فقدان نگاه ملی در صداوسیما

فقدان نگاه ملی در صداوسیما

هر فرد یا نهادی در این شرایط اگر مردم را تحریک کند و به اختلافات فرق و مذاهب اسلامی دامن ...
مستقل به میدان می‌آییم

مستقل به میدان می‌آییم

اگر برای همه 12 کرسی وارد بحث شویم و ائتلاف کنیم درست است ولی وقتی یک یا سه کرسی را کنار ...