تاریخ انتشار
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب : ۴۰۲۹۹۲
یادداشت:

آقای استاندار؛ ترکش بخور، نترس! بمان! شجاع‌تر باش! و صادقانه خدمت کن!

 افسر بسطامی جو
۶
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
آقای استاندار؛ ترکش بخور، نترس! بمان! شجاع‌تر باش! و صادقانه خدمت کن!
کبنا ؛متن ارسالی
اگر با نگاهی عمیق و قابل تامل به منتقدین استاندار در ماههای اخیر توجه کنیم به‌خوبی متوجه می‌شویم کسانی پشت پرده این انتقادات هستند که در گذشته بر مسند قدرت به‌خوبی از منافع موجود بهره بردند.
به زبانی ساده بیان می‌کنم؛
جناب آقای دکتر احمدی استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد ذات انتقاد و شیوه بیان نقد دراین استان تفاوت چشمگیر با سایر استانها و تمام دنیا دارد!
این استان،، استان قومیت‌ها و مناطق عشیره‌ای است.. کهگیلویه و بویراحمد همچون اسم خود که تلفظ سخت می‌طلبد نشان از مرزبندی‌های منطقه‌ای است که سالها همچون آفتی بر توسعه‌ی آن سایه افکنده است!
منتقد در این جا شیوه و روش خاص خودش را دارد. اینجا اگر فردی از بویراحمد فرماندار کهگیلویه شد زمین و آسمان به هم می‌ریزد! اینجا سرزمینی است اگر فردی از گچساران در بویراحمد مدیر شد آسمانش سیاه و تاریک می‌شود و تلفظش سخت‌تر می‌گردد!
اینجا همانجایی است که سالها گروهی به اسم اصلاح طلب و اصولگرا با ترسیم کردن دایره قومیتی برای منافع خودشان می‌جنگند...!
به مفهومی ساده‌تر! اگر می‌خواهی در جریان اصلاح طلبی یا اصولگرایی جایگاهی داشته باشی قطعاً و به یقین باید به یکی از قومیت‌های این استان متصل باشی!!!
جناب دکتر احمدی در استانی خدمت می‌کنی که به‌راحتی به قومیت‌ها توهین می‌شود و قوم خوب و قوم بد دراین استان تجلی قدرت نمایی و سیاست بازی است!
این استان با اصفهان فرق دارد! اگر اصفهانی‌ها باهم متحد در هر نقطه‌ای از استانشان با یزدی‌ها و تهرانی‌ها برای مطالبه حق خود تلاش می‌کنند در اینجا تحت عناوین سردسیری و گرمسیری بر سر کسب منفعت بیشتر و به دست آوردن قدرت می‌جنگند!
اینجا جنگ فقط جنگ قومیت است نه جنگ اندیشه‌ها!! اینجا فقط جنگ به دست آوردن زمان بیشتر برای عرض اندام و قدرت نمایی بیشتر است!
جریان‌های سیاسی در این استان بر معیار فکر و اندیشه سیاسی و اجتماعی بنیان نشده است بلکه بر مبنای بافت اجتماعی و عشیره‌ای بنیان شده است!
در اینجا سالهاست گروهی انحصارطلب به اسم اصلاح طلب و اصولگرا و میانه رو میدان دار جریان و همچون گوسفندی قربانی شده سهم خود را از گوشت لذیذ آن را تناول می‌کنند!
قطعاً به‌خوبی در این مدت پی برده‌ای که خدمت کردن در اینجا یا تشر می‌خواهد یا تاوان!
اگر به فکر خدمت هستی باید بیشتر از این هزینه بدهی! این هزینه‌ها برای مسئولین خدمتگزار به یک بدعت تبدیل شده است! ترکش است! باید این ترکش‌های مختص بافت اجتماعی اینجا را بپذیری!
در اینجا هر چقد بد باشی و هر اندازه به رسم وفاداری به قومی خاص سرتعظیم فرود بیاوری تاوان ندارد! بلکه هر چقد بخواهی جلوی این رسم نانجیب کهنه را بگیری تاوان دارد!
این استان همان استانی است که وقتی یک فرماندار زن باشد مردانش احساس می‌کنند غرور مردانه خود را از دست داده‌اند!
نویسنده حقیر این مطلب از دامنه کوه سربه فلک کشیده دنا با شما ساده سخن می‌گوید؛ همانجایی که در بالاتر از سیاهی‌ها و رنگ‌ها همه را با یک چشم برادری و خواهری می‌بیند به شما عرض می‌کنم؛ نترس! بمان! شجاع‌تر باش! و صادقانه خدمت کن!
چونکه بالاتر از سیاهی یقیناً در این استان دگر رنگی نیست!
 ----------------------------
 افسر بسطامی جو
کارشناس ارشد منابع طببعی
 
نام شما

آدرس ايميل شما

فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
خانم بسطامی کاش تحصیلاتت در رشته حامعه شناسی بود تا کمی عمیق تر نگاه میکردی این تفکر خاص استان ما نبوده بلکه در ایران فراگیر است
لبیک
Iran, Islamic Republic of
خدایی. که تو دست همه میشینه
عظیمی فر
Iran, Islamic Republic of
احسن عالی بود.
علیرضا
Romania
هرج و مرج شده..هر کس قلم در دست گرفته و باب طبع خود مینویسد...اکثر نوشته ها جهت .یا مقابله به مثل و کوبیدن دیگران بدون از منطق و رعایت اصول نقد و تحلیل هستند ... تنها چیزی که نمی بینیم هدف مثبت و اصلاح می باشد فقط به فکر نگارش با اصطلاحات(سلمبه قلمبه) هستیم که بقیه بگن احسن ..گل گفتی..چه خوب..احسن شاه بانو فلانی و......رسانه ها شدن محل عرض اندام و خودنمایی و معروف شدن...هدف و شرافت رسانه ها به فراموشی رفته..درود
سرآسیاب گورگنجو
Iran, Islamic Republic of
کبنا حداقل اخلاق رسانه ای رعایت کن ونظرات راپخش کن درمتن من چه ایرادی بود که منتشرش نکردی
بویراحمدی
Iran, Islamic Republic of
... همه مانده اند! ز ماندنشان چه سود ، تو نیز بمان ز رفتنت چ حاصل. آریوبرزن ها دگر نیستند چرا که اسکندرها مردن.!
ترامپ: روحانی مردی دوست‌داشتنی است

ترامپ: روحانی مردی دوست‌داشتنی است

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که برنامه‌ای برای ملاقات با رئیس‌جمهور ایران ندارد.
وزارتخانه‌های بی وزیر

وزارتخانه‌های بی وزیر

بنابراین باید منتظر بود و دید که خبر استعفای و به دنبال آن تکذیب استعفای وزیر صمت تا ...
سیف ممنوع الخروج است/ «تتلو» تعقیب قضایی می‌شود

سیف ممنوع الخروج است/ «تتلو» تعقیب قضایی می‌شود

وی‌در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های اخیر امیرحسین مقصودلو (تتلو) و اینکه آیا پرونده‌ای ...