تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۶
کد مطلب : ۴۰۲۹۳۳
یادداشت:

نقدی بر اظهارات «دهراب‌پور» در خصوص شورا و شهردار یاسوج

محمد صادقی
۱۶
۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
نقدی بر اظهارات «دهراب‌پور» در خصوص شورا و شهردار یاسوج
کبنا ؛محمد رحیم دهراب‌پور عضو شورای اسلامی شهر یاسوج و چهره‌های شاخص و معروف جریان اصولگرا که همواره در مناسبت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش‌های مهمی را ایفا کرده است، در گفت‌وگو با رسانه‌ها به موضوع انتخاب شهردار یاسوج پرداخت و همچنین به موضوع انتخاب هیئت رئیسه و تشکیل گروه اکثریت و اقلیت و سیاست‌زدگی در استان  گریزی زد و در باره نحوه انتخاب نسهتن مقدم و رفتن محمدعلی جاوید حرف‌های زد و به عملکرد شهردار و شورای شهر یاسوج نمره قبولی نداد.

یکی از مخاطبان کبنا نیوز متنی را در نقد محمدرحیم دهراب‌پور نوشت که این سایت خبری صرفاً در راستای تنویر افکار عمومی آن را منتشر می‌کند.
 
محمد صادقی نوشت؛
 یکی از اعضای شورای شهر یاسوج که به اعتراف خود اولین مبتکر انتخاب شهردار پیش از شروع بکار رسمی شوراها بود ولی نقشه‌هایش نقش برآب شد و ماجرا برعکسش شد، حالا بعد یکسال زبان باز کرده و همه را به باد انتقاد گرفته است.
 اعضای شورای شهر یاسوج که برخی از آنها حتی پیش از انتخابات قرابت‌های فکری و جناحی با دهراب پور داشتند، پس از انتخابات ابتدا مدتی با وی همراهی کردند اما به خاطر رفتارهای این مدعی سیاستمداری به وی بی اعتماد شدند و دقیقاً از همان راهی که دهراب پور قصد داشت به شهر یاسوج و شهرداری ضربه بزند، مقابلش ایستادند.
دهراب پور پس از انتخابات تلاش کرد تا اقلیت و اکثریت در شورا راه بیندازد و البته خود صراحتاً بارها به این موضوع اشاره کرده است، ولی اعضای منتخب پس از مشاهده رفتارهای زیاد خواهانه وی و البته بی اعتمادی به خاطر چرخش‌های سیاسی گذشته‌اش، دست رد به سینه‌اش زدند تا دهراب پور در دام خود گرفتار شود.
تمامیت خواهی، ناسیونالیسم و خود برتربینی؛ را شاید بتوان مهمترین خصوصیت‌های محمدرحیم دهراب پور دانست، اما بی شک چرخش در مواضع را باید بارزترین خصوصیت وی یاد کرد.
دهراب پور در حملاتش به شورای شهر و شهردار یاسوج جز کلی گویی هیچ حرفی نداشته و این در حالیست که اکنون شهر یاسوج با 25 پروژه عمرانی فعال بیشترین پروژه عمرانی را نسبت به همه سال‌های گذشته دارد.
در بحث‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری یاسوج کارنامه درخشانی در یکسال گذشته داشته است که به همین واسطه اکنون توانسته مجوز سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را کسب کند.
اما عامل مخالفت دهراب پور و سنگ اندازی های وی را شاید بتوان در سه محور جستجو کرد.
1 – دهراب پور در وهله اول یک شکست خورده تمام عیار در شورای پنجم است و حتی شکست سنگین اش در انتخابات قبل را می‌توان بهتر از پیروزی در این دوره یاد کرد.
ناتوانی دهراب پور در رسیدن به کرسی ریاست شورا و تعیین شهردار دلخواهش باعث شده تا وی دقیقاً مشابه همان رفتاری که با هدایت خواه پس از ناکامی در رسیدن به صندلی استانداری در زمان مسعود حسینی انجام داد را بروز دهد و از این رو تاریخ برای دهراب پور گویی تکرار شده است.
2 – سیاست مدار بازنشسته و کهنه کار بویراحمدی که هرگز نتوانست در میان اصولگرایان استان و حتی شهرستان جایگاه قابلی برای خود دست و پا کند از مدت‌ها قبل با شهردار اختلاف داشت و علت آن مشخص نیست اما گفته می‌شود کینه دهراب پور از مقدم به خاطر شکست از وی و دست رد مقدم بر سینه دهراب پور در چندین سال قبل به خاطر یک مساله کاری و عدم همکاری مقدم با وی در آن مقطع است.
3 – عامل دیگری که باعث شده تا دهراب پور این روزها سوخته و برافروخته بنماید، شکست از اکبری در تشکیل تیم مدیریتی شورا و تعیین شهردار است که این موضوع برای دهراب پور که سابقه ریاست شورا را عهده دار بوده بسیار سنگین تمام شده است.
اکبری در بازی باخت – باخت دهراب پور برای تعیین اقلیت و اکثریت شورا هوشمندانه و بدون هیچ حرکتی نظاره گر بود تا اینکه یاران دهراب پور فقط به واسطه رفتارهای خودش از وی جدا شدند و به اکبری پیوستند تا امروز بازنشسته داعیه دار سیاست بویراحمد تنها و بی اثر و بی اثر بماند و فریاد وامصیبتا سر دهد.
به نظر می‌رسد دهراب پور از تجربه ترک هدایت خواه و پیوستن به زارع و چرخش مجدد در این مسیر و همچنین ناکامی‌ها در دولتی که مسئول ستادش بود و سپس بعد از نرسیدن به منافعش (بخوانید صندلی استانداری) منتقدش گشت و بازهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری با بصیرت آب رفته‌اش به احمدی نژاد پیوست که البته با رد صلاحیت احمدی نژاد و توصیه‌های صریح رهبری عیار بصیرتش مشخص شد و نیز شکست سنگین در انتخابات شورای چهارم و ناتوانی در کسب نظر اصولگرایان برای معرفی به عنوان کاندیدای مجلس در دوره‌های پنجم و ششم، با شکست در این دوره‌ی شورا پرونده‌اش تکمیل خواهد شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
چوب خطش پر شده اين هميشه بازنده
Iran, Islamic Republic of
همین را میدانم دهراب پور اهل معامله نیست اگر اهل معانله بود در دنیا به خیلی جاها میرسید
Iran, Islamic Republic of
دهراب پور درست گفته شهردار یاسوج ضعیف است
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا دهرابپور میتونست هم استاندار بشه هم هر پست دیگه ای رو بگیره چون نمیخواست معامله کنه نشد
Iran, Islamic Republic of
دوستانی که از دهراب پور جدا شدند به دهراب پور بی اعتماد نشدند وقتی بوی پول و پست به مشامشان رسید از دهراب پور گذشتند
Iran, Islamic Republic of
مگه مواضع از طرف خدا وحی شده که قابل تغییر نباشد دهرابپور هم هر وقت نامردی و ضعف میدید لازم میدانست تغییر موضع دهد
Iran, Islamic Republic of
یه واقعیت هست شهرداری تعطیله و دهراب پور باید این تذکر رو میداد
یا ابا صالح المهدی
Iran, Islamic Republic of
دهرابپور بخاطر اینکه ظاهر و باطن هزار رنگی دارد و همیشه سعی بر فریب مردم برای بدست آوردن جایگاه برای خودش هست هیچوقت پیشرفت نخواهد داشت مگر با توبه کردن و این اخرای سن را در گوشه ای از مسجد یا تکیه نشسته و با توکل به خدا و انجام فریضه الهی البته با دل نه ریا که
ان الله بکل شی علیم
Iran, Islamic Republic of
دهراب پور هم میتونست با مردم بازی کند نخواست که مثل بعضیها بازی کند و به مردم دروغ بگوید
Iran, Islamic Republic of
دهراب پور اگر محبوبیت نداشت این دور این همه رای نمیاورد
Iran, Islamic Republic of
وقتی دهرابپور بخواد واقعیت رو بگه بعضیها بدشون میاد چون منافعشون در خطره
Iran, Islamic Republic of
همه میدونند که اعضای شورا باهم و با شهردار تبانی کردند. حاج دهرابپور اگه اهل تبانی بود الان یه سمتی داشت ولی با همه این اوصاف مردم میدونند که تنها و تنها حاج دهرابپور به فکر مردم بوده که معامله گری نکرده.
احمد
Iran, Islamic Republic of
درب شورای شهر یاسوج را باید تخته کرد .
صداقت سنج
Iran, Islamic Republic of
جناب صادقی با شکست دهرابپور و پیروزی اکبری ها مشکلات شهر یاسوج کاملا حل شده ویاسوج میرود تا جای ژنو را در وسط آلپ بگیرد احتمالا مقر اروپایی اوپک وسازمان ملل وبرگزاری صدها نشست بین المللی در ژنو واحتمالا وین را بخاطر عملکرد یکساله شورای اکبری هاوشهردار به یاسوج انتقال خواهد داد به به به به به این ریخت و وضعیت شهر یاسوج مبارک باشد برشما برادر
محصایقی
Iran, Islamic Republic of
مقدم واقعا شهر رو متحول کرده و واقعا انسان پاکدست و درستکاریه و این حرفای دهراب پور بدرد خودش میخوره و پرونده اش اضافه میشه
Iran, Islamic Republic of
ما آدم هایِ خوب را منزوی کردیم !
ما نسلِ عقلانیت و شعور را به انقراض کشاندیم !
ما به آدم هایِ پست و بی ارزش ، "میدان دادیم" ...
انگار خوشمان می آید ، حرص بخوریم ...
انگار به سکون و آرامش ، عادت نداریم !
حتما باید زخمیِ مان کنند ، تا "آدم" حسابشان کنیم ،
حتما باید بی محلیِ مان کنند تا دنبالشان برویم ،
و حتما باید بی رحم و زورگو باشند ، تا حرف هایشان را بپذیریم !
این انتخابِ ماست !!!
ما خودمان خواسته ایم که حال و روزمان ، این باشد !
ما دچارِ یک خود آزاریِ مُزمنیم ...
درود بر شرف دهراب پور
ترامپ: روحانی مردی دوست‌داشتنی است

ترامپ: روحانی مردی دوست‌داشتنی است

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که برنامه‌ای برای ملاقات با رئیس‌جمهور ایران ندارد.
وزارتخانه‌های بی وزیر

وزارتخانه‌های بی وزیر

بنابراین باید منتظر بود و دید که خبر استعفای و به دنبال آن تکذیب استعفای وزیر صمت تا ...
سیف ممنوع الخروج است/ «تتلو» تعقیب قضایی می‌شود

سیف ممنوع الخروج است/ «تتلو» تعقیب قضایی می‌شود

وی‌در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های اخیر امیرحسین مقصودلو (تتلو) و اینکه آیا پرونده‌ای ...