تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶
کد مطلب : ۲۹۷۹۷۸

بیانیه جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد گچساران

۰
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
کبنا ؛در ابتدا میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفتهٔ وحدت را به همهٔ مسلمانان جهان تبرک عرض می‌کنیم. ۱۶ آذر روزی ایست که باعث پیدایش یک حرکتی بزرگ در دانشگاه شد که بعد از آن تاریخ، تا کنون منشأ تمامی تحولات در کشورمان بوده است. شهادت سه دانشجوی مهندسی دانشگاه تهران در اعتراض به کودتا برعلیه دولت مردمی مصدق، نشان دهندهٔ استبداد ستیز بودن این جنبش از بدو پیدایش تا کنون است. هیچ حوادثی را در تاریخ معاصر نمی‌توان یافت که جنبش دانشجویی در آن بی تأثیر باشد. این قشر فهیم و آگاه جامعه همیشه نسبت به مسائل مختلف عکس العمل سریع تری نسبت به سایر اقشار داشته است و این نشان دهندهٔ هوشیار بودن جنبش دانشجویی دارد. جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران به عنوان عضوی کوچک از این خانوادهٔ بزرگ، ضمن زنده نگه داشتن یاد شهیدان دانشجو، این روز را به همهٔ دانشجویان تبرک عرض می‌نماید و در پایان چند مسئله را یادآور می‌شود که:
 
اول اینکه، همهٔ مسئولان و نهادهای نظام جمهوری اسلامی باید این موضوع را در نظر داشته باشند که جنبش دانشجویی برای نظام نه تنها تهدید نیست بلکه فرصتی است که باعث می‌شود نخبگان جامعه در حوزه‌های مختلف شناسایی شود و این خود سرمایهٔ بزرگی هست که باید قدر آن را دانست.
دوم اینکه، دولت روحانی با حمایت عظیم دانشجویان توانسته است در دو دوره سکان قوهٔ مجریه را بر عهده بگیرد و این قشر مطالباتی از ابتدا تا کنون از این دولت داشته‌اند که هنوز قسمتی از آن بخصوص امنیتی بودن فضای دانشگاه، محرومیت از تحصیل دانشجویان ستاره دار برای فعالین دانشجویی هنوز لمس می‌شود و رفع آن‌ها از مهم‌ترین مطالبات دانشجویان از دولت تدبیر و امید است.
سوم، با توجه به اینکه جمعیت دانشجویی همراهان خود را از خانوادهٔ دانشگاه آزاد می‌داند این درخواست را از مجموعهٔ مدیریتی جدید دانشگاه آزاد دارد که فضایی برابر بدون از نگاه جناحی به تمامی تشکل‌های دانشجویی داشته باشد. ظن تلاش، برای تک صدایی کردن در دانشگاه آزاد و هاشمی زدایی را از این مجموعه دور کند. تا شاهد پویائی هر چه بیشتر تشکل‌های دانشجویی در این مجموعه باشیم.
 
"جمعیت دانشجویی همراهان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران ۱۶ آذر نود و شش"
نام شما

آدرس ايميل شما

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...