تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۲۲۷۴۸۷

نقدی تیز بر «تاجگردون»، «سید قدرت» و جریان اصولگرا

۱۵
۰
(*تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.)
کبنا ؛سید رحمت‌الله خادمی
درطول سال های بعد از انقلاب در بدنه ی مدیریتی شهرستان گچساران و در دل بازی های سیاسی _انتخاباتی این شهرستان همواره نام تاجگردون ها به چشم می خورد.
بهرام تاجگردون اولین پرده ی نمایش تاجگردون ها را زمانه ی سرکوب خوانین و جریان های غیر موافق با انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به شمار می آید.
نطق انتخاباتی و تند ایشان در دهه ی هفتاد در کنار شیطنت طرفداران نبی زاده را یکی از دلایل آشوب های بعد از انتخاباتی که در نهایت به میان دوره ای کشید و نبی زاده پیروزش شد می دانند.
با کنار گذاشته شدن بهرام از عرصه ی سیاسی دوره ی بعد از وفات نبی زاده، علیمراد جعفری از مکتب اصولگرایان دیل مبان دوره ای دیگری را پیروز شد تا اینکه ستاره ی اقبال روی نشان داده به راستی ها در دوره ی بعد سید قدرت‌الله حسینی را البته از دیگاه تاج‌ها در بک انتخابات پر شائبه بهارستاتی کند.
اما نا کارآمدی حسینی که مهمترین گواهش چهارم شدنش در دور بعدی بود زمینه‌ی لازم برای بازگشت تاج‌ها را فراهم آورد.
غلامرضا در حالی که مربع سهم خواهی راست ها بر سر ائتلاف به چالش افتاده بودند پیروز انتخابات شد تا حسینی، جعفری، فولادی‌وندا و یدالله مرادی مجبور شوند دو پهلو و گاهی آشکار  مدیحه‌سرای تاج‌ها بشوند.
ضعف سازمانی و گفتمانی و البته عدم اتحاد اصولگرایان گچساران مجال قدرت نمایی تاج‌ها را بیش از پیش فزونی داد.
تاجگردون دست به عصا و با یک اقدام البته آشکار رفتاری-رسانه‌ای خود را بر جامعه‌ی گچساران و باشت تحمیل کرد تا به گردنه‌ی صعب العبور پیروزی بعد از پیروزی برسد.
یقیناً حفظ پیروزی از خود پیروز شدن برای تاجگردون مهم‌تر بود چرا که چهارم شدن حسینی را پس روی خود می‌دید. اسفند ۹۴ تاجگردون گردن فرازانه از پیروزی‌اش سخن می‌گفت بی‌آنکه لازم باشد برنامه‌ی مشخصی برای روزهای بعد از پیروزی تبیین کند.
او می دانست چه می‌شود نه اینکه از دنیای غیب آگاه باشد نه رسانه‌ها امیر کبیرش کرده بودند.
جدول‌های خیابان‌ها در چشم عوام رنگ کاری می شدند، بودجه‌های خیالی در ذهن عوام پس انداز می‌شدند، جاده‌های عاشقانه‌ای که دو طرفش تیرهای چراغ برق منور باشد و درختان سر به آسمان ساییده تصویر دورنمای جلوس میرشکار بر کرسی نمایندگی بود، اجاق گازهای روشن روستائیان لذیذترین غذاهای حاصل از گشادگی و رونق اقتصادی را می پختند، مدیران شایسته بر مسند قدرت تکیه زده بودند، اشتغال روزهای سبزی را نوید می‌داد
آری همه ی این‌ها را رسانه‌ها، رانندگان تاکسی ها، آموزگاران و اساتید، و البته خود تاجگردون در ذهن مردم حک کرده بودند.
از دیگر سو سکوت مطلق حسینی و خورشیدی آزاد و مواضع گنگ یدالله مرادی، فولادی را بی‌هیچ سلاح و سپری به جنگ میرشکار مسلح فرستاد تا علی که به هیچ روی فولادی نشان نمی‌داد در گوشه‌ی رینگ صندوق ها زیر ضربات سخت میرشکار و طرفدارانش له شود.
تا اوهم مانند سید قدرت مجبور شود سودای نماینده شدن را از ذهن بیرون راند و بشود وصف گو ... بلکه اوهم نمدی از این ستایشگری ...عایدش شود.
اما تاجگردون که راه بستن قفل دهان مخالفان و رقبایش را خوب پیدا کرده است این روزها قفل‌هایی پیش روی خود می بیند که حتی کلید شیخ حسن هم گشاینده شان نیست.
او این روزها نه اصلاح طلبانه انتقادات را بر می تابد و نه اصولگرایانه بر یک خط مدیریتی که نهایتش رونق گچساران و باشت باشد اما یک ایدئولوژیک برای تحققش لازم است تاکید می ورزد.
او این روزها در گوشه ی رینگ مردم اسیر شده است، بیکاری بی‌داد می کند، رونق اقتصادی کسبه و بازار به شدت کاهش یافته است، آشفتگی مدیریتی در همه جا موج می‌زند، او این روزها اسفندیاری است که رسانه‌ها روئین تنش کرده‌اند او اما باید رستم اشتغال را دست ببندد و به پیشگاه طرفدارانش بیاورد.
شاید هم رستم باشد، رستم قهرمانی که مغرورانه نباید دست به بند اسفندیار طعنه‌ها و انتفادات بدهد.
اگر اسفندیار باشد که مرگ سیاسی‌اش پس لرزه‌های وحشتناکی چون ویران شدن زابل (گچساران و باشت) و به زنجیر کشیدن زال (اشتغال و توسعه و...) را در پی دارد از این بابت که او را لاجرم باید تا مایان دوره اش تحمل کنیم.
اگر او رستم باشد بی‌هراس از انتقادات و گرز نریمانی هوش و آرای بالای مردم را بر سر اشتباهات  گذشته‌اش می‌کوبد و قهرمانانه از دل این چالش انتخاب بند بی‌لیاقتی و تسلیم یا پیکار برابر اسفندیار روئین تن (اشتغال و رفاه و...) بیرون می‌آید.
او باید به خود آید.
دست از غرور سیاسی‌اش بر دارد، مگر می‌شود این همه مشکلات و کاستی‌ها باشد و مردم ببینند و تاجگردون به جای عذر خواهی مردم را  پرتوقع و مقصر بداند.
هرچند بدبینانه است اگر نگوییم بودجه های عمرانی شیب رو به بالایی گرفته اند.
دهه ی فجر مبارک.
نام شما

آدرس ايميل شما

باشتی بیکار بدبخت
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون بجز ..نیست و اصلا برای مردم فلک زده گچساران و باشت دل نمیسوزاند.
نفتي هوادار تاجگردون
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای خادمی،
اگر منطقی عملکرد دکتر تاجگردون را نقد بفرمایی و به شعور مردم احترام بگذاری نتیجه دور دوم انتخاباتی که غلام تاجگردون برنده قاطع آن شد پاسخ شما را خواهد داد.

تاجگردون آنقدر خوب کار کرد که آن رای حماسی را در اسفند۹۴ از مردم گرفت .
مساله اشتغال و یا خیلی از مسائل دیگر که اشاره نموده ای حاصل کم کاری مدیران قبلی است که الان بعنوان یک معضل در جامعه مطرح است.

مطمئن باشید در تاریخ این استان دیگر نماینده ای مثل غلام تاجگردون نخواهد آمد.

شجاع ، باسیاست ،با درایت، پرانرژی ، با اصالت ، تحصیلکرده ،دنیا دیده و حتی تیپ و ظاهر داش غلام بی نطیر است.
شهروند
Iran, Islamic Republic of
متن ساده و جالبی است.
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
واقعا دست مریزاد با این متن زیبات ، خیلی عالی نوشتی
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
عامو برو دنبال کارت،،معلوم نی چی نوشتی
محرابی
Iran, Islamic Republic of
اگه بهتر از تاجگردون سراغ داری بیار اقای خادمی.ما هم در خدمتیم.
سا.لار.لار
Iran, Islamic Republic of
یه مثل معروف هست که میگه.....مورچه که بال دراورد نشانه ی م...این مثل صدق .. میکنه...اگه برگردیم به عقب میبینیم که این خ.. همیشه با .. با مردم باوی طی کرده اند.اول..بود که همه میدانند که چه ... رسیده مسلما"تاریخ در مورد این فرد قضاوت خواهد کرد.که روی ان دو فرد نامبرد اول راسفیدخواهد کرد..
Iran, Islamic Republic of
با او.. ایسو تو اصولگرایی به اصطلاح؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این که گفتی انی چه
گچ
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون چی
همش..
بر.. شده
تاریخش گذشت اینم
ضحاک محمودی
Iran, Islamic Republic of
دکتر تاج گردون یک چهره ماندگار وملی در کشوراست ودر میان تمام احزاب احترام خاصی دارد نمایند ه ای که شبا نه روز در حال تلاش برای رفع محرومیت از گچساران است اگر بخواهیم کار کرد نمایندگان قبلی را با دکتر مقایسه کنیم قابل قیاس نیستند باید شعار زند باد تاجگردون سر داد وایشان را سردار سازندگی گچساران نامید تخریب اصولگرایان نتیجه ان محبوبیت بیشتر تاجگردون است
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون فقط تبلیغ و بس برای گچساران هم هیچ کاری نکرد هی میر شکار هی میر شکار مردم هالو نیستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
تاجگرون برنده انتخابات بود اما برنده واقعی در منطقه جریان اصول گرا بود چرا که اکثر نیروهای مسول نا کارآمد و بله قربان گو که فقط صندلی ها را خوب چسبیده اند.آنجا که مثلا در شبکه بهداشت و درمان گچساران در حال حاظر طرفداران فولادی همه کاره اند وهر روز یک پست جدید برای ترک ها و بقیه اصول گرایان رقم می خورد و هر روز سکوت وسکوت طرفداران تاجگردون ..................
نارکی
Iran, Islamic Republic of
متن منصفانه و متینی را دیدیم و روش مردانه و شجاعانه و حکیمانه را داشته اند امید است چنین قلمهایی در شهرمان الگو و مدل قرار گیرند و نیاز فعلی برای روشنگری و شفاف سازی این مسیر را می طلبد
رسانه
Iran, Islamic Republic of
من درتعجبم ازاین اقایی که ادعای نقدنویسی وسیاسی بودن میکندولی بدیهی ترین اطلاعات راازانتخابات گچساران ندارداقای خادمی به اصطلاح تحلیل گردرکدام انتخابات اقای حسینی چهارم شدواقعاارتحلیل واشتباه فاحشتان خنده ام گرفت اقای حسینی درهیچ انتخاباتی درگچساران چهارم نشدند عجباازاین .شاخداربرونتایج وتعدادارا رادرهرانتخاباتی ازفرمانداری بگیربعدقضاوت کن اقای جعفری غیرازان دوسال میاندوره ای هروقت امدندچهارم شدندنه حسینی جانم اطلاعاتتان ناقص .. بودحتی درموردافای تاجگردون
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
آقای دکتر تاجگردون در دور ابتدایی موفق عمل کردند اما در این دور متاسفنه واقعا ضعیف و فقط دنبال مطرح کردن خود در دولت هستند و به کل مردم حوزه انتخابیه خودشان را فراموش کرده اند . پس به صلاح خود ایشان هست که در دور بعدی حضور نداشته باشند و باید از افراد لایقی همچون دکتر افشین پور استفاده کرد