تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب : ۴۱۹۶۴۳
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

راه اندازی سامانه سجام و سامانه پیامکی برای صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست استان

۱
۰
راه اندازی سامانه سجام و سامانه پیامکی برای صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست استان
کبنا ؛
حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از شدت برخورد با متجاوزان به بیت المال در عرصه های ملی و منابع طبیعی و جنگلی استان گفت و افزود: هرگونه تجاوز به اراضی ملی و انفال، قطع درختان، بوته کنی، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی جرم بوده و با آن به شدت برخورد می‌شود.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال تصریح کرد: طی دو ماه اخیر موارد متعددی از دست اندازی به اراضی ملی، قطع اشجار،بوته کنی، از بین بردن مراتع و تخریب اراضی گزارش گردیده، که توسط دادستان های حوزه های قضایی برای مجرمین پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.
حسن نگین تاجی به دست اندازی هایی که توسط سودجویان، به اراضی ملی در شهرستان مرکز استان شده اشاره نمود و گفت: به دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان اعلام گردیده که بدون هیچ گونه ملاحظه ای با این اقدامات برخورد گردد.
وی افزود: تاکنون نیز پرونده‌های متعددی برای مجرمین  تشکیل و در روند رسیدگی قضایی قرار گرفته‌اند.
مقام ارشد قضایی استان از راه اندازی سامانه پیامکی به منظور ارتباط بهتر و راحت تر مردم با دستگاه قضایی در صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست و جنگل خبر داد و افزود: دستگاه قضایی استان علاوه بر سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir، سامانه پیامکی به شماره 3000129 را در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان راه اندازی نموده است.
نگین تاجی در ادامه ضمن دعوت مردم در همکاری با دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی ،منابع طبیعی ،محیط زیست و جنگل ها و رودخانه های استان و هرجایی که در حکم انفال است ،گفت: عموم مردم شریف استان می توانند از طریق تلفن همراه اقدامات مجرمانه افراد متعرض به موارد ذکر شده را در سراسر استان به این سامانه ارسال نمایند.
وی بیان داشت: سیاست ما در دادگستری استان این است که مردم عزیز، در استان، دیدبانان قضایی ما هستند و می توانند در هر جای استان کهگیلویه و بویراحمد و در هر زمان هرگونه جرم را از طریق این سامانه به دادگستری استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت از وقوع جرم پیشگیری یا با مجرمین برخورد قضایی گردد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

فاطمه فرهادی
Iran, Islamic Republic of
خوب
تطبیق کرونا به عنوان نشانه ظهور، از فهم کلی روایات به دور است

تطبیق کرونا به عنوان نشانه ظهور، از فهم کلی روایات به دور است

به گفته این کارشناس دین، عمل صرف، منهای رابطه انسان با خدای متعال انسان را به جایی نمی‌برد....
ماه رمضان در کرونا؛ روزه اجتماعی

ماه رمضان در کرونا؛ روزه اجتماعی

ماه مبارک رمضان در پیش است و از حالا برای بسیاری از مردم که هر سال در شب‌ها و روزهای ...
هر کارمند، یک هموطن

هر کارمند، یک هموطن

نمایندگان مجلس هم از یک روز تا یک ماه از حقوقشان را به سیل زدگان تقدیم کردند. کارمندان ...