تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۴۱۹۵۳۸
پرویز یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد به 188 نفر رسید

۱
۲
بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد به 188 نفر رسید
کبنا ؛پرویز یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه 7 مورد بیمار جدید بر اساس آخرین نمونه‌گیرها در استان شناسایی شد، گفت: تعداد بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا این لحظه به 188 نفر رسیده است.
به گزارش کبنا، یزدان پناه گفت: 7 مورد جدید مبتلا به کرونا در شانزدهمین روز از فروردین ماه در استان شناسایی شده است که 4 نفر از شهرستان بویراحمد و 3 نفر از شهرستان باشت بوده است. این تعداد مبتلا از 192 نمونه آزمایش گرفته شده از بیماران به دست آمده است.
وی عنوان کرد: از این تعداد مبتلایان جدید، 6 بیمار از خوشه‌های قبلی و یک بیمار از خوشه جدید شناسایی شده است.
 دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم حتی الامکان در خانه بمانند و فقط جهت خریدهای ضروری از خانه خارج شوند و با پرهیز از شرکت در دور همی ها و مهمانی‌ها توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 وی گفت از مردم می‌خواهیم در صورت علامت‌دار شدن با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته و فقط در صورت لزوم و با راهنمایی کارشناسان به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.
 یزدانپناه بیان کرد: باید جان همه انسان‌ها برایمان مهم باشد. پس با ترددهای غیرضرور و حضور در مناطق روستایی و عشایری جان کسی را به خطر نیندازیم.
 وی اضافه کرد: تقاضامندیم مردم از هرگونه دید و بازدید در طول بیماری خودداری و انجام صله رحم و عیادت از بیماران را به دوره کامل بهبودی فرد موکول نمایند زیرا بیماران پس از بهبود تا مدتی می‌توانند ناقل باشند.
 دکتر یزدانپناه در پایان گفت: از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سؤال با سامانه 4030 تماس حاصل نمایند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مطمئن باشید تا حالا بالای صد نفر توی این دو ماه در استان بخاطر کرونا مردن.
چون آزمایش نشدن گزارش نشده.
چرا کرونا سیاسی شد؟

چرا کرونا سیاسی شد؟

نگاهی به تحریم های آمریکا علیه جهان در روزگار کرونایی نشان می دهد علی رغم تلاش کشورها ...
ثروتمندترین خانواده جهان با پولشان چه کردند؟

ثروتمندترین خانواده جهان با پولشان چه کردند؟

پشت سر ثروتمندترین خانواده دنیا شایعه زیاد بوده و هست؛ البته خیلی‌هایشان هم درست از آب ...
کرونا و سواد سلامت ما

کرونا و سواد سلامت ما

بر اساس مطالعه‌ای در پنج استان کشور، تنها ۲۸.۱ درصد شرکت‌کنندگان سواد سلامت کافی، ۱۵....