تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب : ۴۱۹۵۱۶
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 181 نفر رسید / بهبودی 51 نفر

۱
۱
آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 181 نفر رسید / بهبودی 51 نفر
کبنا ؛سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:  5 مورد جدید مبتلا به کرونا در شانزدهمین روز از فروردین ماه در استان شناسایی شده است که سه نفر از شهرستان بویراحمد یک نفر از شهرستان دنا  و یک نفر از شهرستان چرام بوده است. این تعداد مبتلا از ۱۱۸ نمونه آزمایش گرفته شده از بیماران به دست آمده است. 
دکتر پرویز یزدانپناه عنوان کرد: از 181 بیمار مبتلا به کرونای استان 51 نفر بهبود یافته، 59 نفر بستری و 8 بیمار متاسفانه جان خود را از دست داده‌اند.
وی تصریح کرد: ازمایشگاه ویروس شناسی یاسوج با 50 نمونه در فاز اول شروع به کار کرده که پس از راستی آزمایی  این نتایج  در آزمایشگاه‌های تهران و شیراز   و پس از تأیید نهایی جواب‌های  این آزمایشگاه، طی روزهای آینده  رسماً افتتاح خواهد شد و به امید خدا آزمایشات کوووید ۱۹ در استان انجام خواهد گرفت.
دکتر یزدانپناه اضافه کرد: کادر بهداشت و درمان استان با تلاش و از خودگذشتگی  تمام در حال فعالیت هستند و با همین روحیه تا ریشه‌کن کردن بیماری در صحنه حضور خواهند داشت.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم حتی الامکان در شهر تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن با سامانه ۴۰۳۰ تماس  گرفته و فقط در صورت لزوم و به  مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.
دکتر یزدانپناه بیان کرد: جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد، با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم.
وی اضافه کرد: تقاضامندیم مردم از هرگونه دید و بازدید در طول بیماری خودداری و انجام صله رحم و عیادت از بیماران را به دوره کامل بهبودی فرد موکول نمایند زیرا بیماران پس از بهبود تا مدتی می‌توانند ناقل باشند.
دکتر یزدانپناه در پایان گفت: از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سؤال با سامانه 4030 تماس حاصل نمایند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
کادر بهداشت و درمان وظیفشونه
خواب سنگین بازار خودرو؛ قیمت ها آتش زیر خاکسترند؟

خواب سنگین بازار خودرو؛ قیمت ها آتش زیر خاکسترند؟

 بر اساس آگهی‌های منتشر شده، یک دستگاه اچ سی کراس صفر مدل ۹۸ برای فروش ۲۱۰ میلیون تومان،...
آیا آمریکا درباره "سپاه قدس" دچار سوء تفاهم شده است؟

آیا آمریکا درباره "سپاه قدس" دچار سوء تفاهم شده است؟

 اگر چه ممکن است سردار قاآنی بنا به وظایف ذاتی خود به عنوان یک مقام نظامی، در عراق تحرکاتی ...
رونمایی از جهانِ پس از کرونا

رونمایی از جهانِ پس از کرونا

بر اساس مطالعه‌ای که به تازگی انجام شده، در حدودا ۸۵۰ منازعه پایدار و بادوامِ میان دولتی ...