تاریخ انتشار
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب : ۴۱۹۰۳۵
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

آمار مبتلایان به کرونا در استان کمتر از یک سوم میانگین کشور است/ اگر مردم رعایت نکنند با سونامی کرونا رو به رو می‌شویم

۱
۰
اگر مردم رعایت نکنند با سونامی کرونا رو به رو می‌شویم
کبنا ؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مردم استان برای پیوستن به پویش《در خانه بمانیم》 در این ایام تعطیلات دعوت کرد و گفت: اگر مردم رعایت نکنند با سونامی کرونا مواجه خواهیم شد.
 به گزارش کبنا، حسین کلانتری در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه بین المللی خبر ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد به اقتضای شرایط که داشتیم ۱۳ بهمن ماه ۹۸ کارمان را در شورای سلامت با نگاه پیشگیرانه آغاز کردیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چون ما دور از مرکز بودیم باید یک هم افزایی شکل می‌گرفت و به تناسب شرایط، امکانات و تجهیزاتمان پیش بینی‌های لازم را در نظر می‌گرفتیم.
 وی تاکید کرد: همه پای کار آمدند و سیاست‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا محور کارها بود و تقسیم کار انجام شد.
کلانتری بیان کرد: با هم گرایی برادران سپاه پاسداران، هلال احمر با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و حمایت نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها کار را انجام دادیم.
 وی با تاکید بر اینکه همکاری و مشارکت مردم حائز اهمیت بود، عنوان کرد: علاوه بر کمک اصناف و بازاریان خیلی از گروه‌های مهم حوزه بخش خصوصی ما را در این مسیر یاری کردند تا بتوانیم نسبت به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اقدام کنیم.
 کلانتری در بخش دیگری از سخنانش گفت: در مسیر این روزهای گذشته تا به امروز و بنا به اقتضای سیاست‌های وزارت بهداشت ابتدا سامانه غربالگری به روی استان‌های پایلوت باز شد.
 نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: این مدت که از طریق سامانه سلامت کار غربالگری آغاز شد، بیش از ۸۱ درصد استان غربالگری شده است.
وی با بیان اینکه در استان فرصتی برای شناسایی موارد مشکوک ایجاد شد، تصریح کرد: از بستری‌های بیجا جلوگیری می‌شود ولی موارد مشکوک را حتماً نمونه گیری می‌کنند.
 کلانتری با اشاره به اینکه بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ نفر از مردم استان نیاز به بررسی بیشتر در این خصوص داشتند، افزود: ۷۰۰ نفر مورد توجه قرار گرفتند و از این تعداد ۴۰۰ نفر به بیمارستان مراجعه داشته و ۷۰ نفر بستری شدند.
 وی گفت: از این تعداد تست ۶۰ نفر مثبت اعلام شد.
 کلانتری بیان کرد: با تدابیر اتخاذ شده، اجرای سیاست‌ها و دستور العمل های ابلاغی ستاد ملی، اجرای دستورالعمل‌هایی ابلاغی وزارت کشور و دستورهای رئیس جمهور که از طریق نشست ستاد ملی که به صورت ویدئو کنفرانس اعلام شد اکنون کمتر از یک سوم میانگین کشوری مبتلای به کویید ۱۹ در استان وجود دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه 《پویش در خانه بمانیم》 تاثیرگذار بوده و مردم استقبال خوبی کردند، عنوان کرد: امید است این روال ادامه یابد.
  وی اظهار داشت: تدابیر خوبی در بیماریابی اجرا شده است و کسانی که نیاز به بستری داشتند بستری شده‌اند.
کلانتری افزود: اکنون شهرستان‌های بهمئی، لنده و کهگیلویه در این زمینه پوشش صدرصدی داشته است.
 وی با بیان اینکه محوریت با دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: همه بهورزان و مراقبین سلامت فعال هستند و حمایت و هماهنگی همه جانبه شکل گرفته است.
 کلانتری بیان کرد: امید است با اجرای این سیاست مردم کمک کنند و این دو هفته را در خانه بمانند.
 وی تصریح کرد: اگر مردم این دو هفته در خانه نمانند و بخواهند در کف خیابان باشند و یا در مجامع عمومی حضور پیدا کنند باید منتظر سونامی ابتلا به ویروس کرونا باشیم.
 کلانتری افزود: اما اگر مشارکت‌ها افزایش یابد و مردم این دو هفته در خانه بمانند بعد از این مدت و با سیاست‌های ستاد ملی می‌توانیم به روال عادی برگردیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
دوربینی ترین استاندار تاریخ
اگر امیدمان را ذخیره نکنیم و همدلی نداشته باشیم بازنده‌ایم

اگر امیدمان را ذخیره نکنیم و همدلی نداشته باشیم بازنده‌ایم

اگر امیدهایمان را ذخیره نکنیم و همدلی نداشته باشیم بازندگان این زندگی هستیم. در نهایت ...
شروع کم‌رمق اما پرحاشیه سریال‌های نوروزی/ معمولی‌ها چرا بد شدند؟

شروع کم‌رمق اما پرحاشیه سریال‌های نوروزی/ معمولی‌ها چرا بد شدند؟

فارغ از این نکات «دوپینگ» به نسبت دو رقیب دیگر، نسبت به انتظاراتی که از آن وجود داشته،...
بهترین انیمیشن‌های سال را بشناسید

بهترین انیمیشن‌های سال را بشناسید

انیمیشن‌ها شاید تنها جذابیتی باشند که از کودکان خردسال تا سالمندان را سرگرم می‌کنند. ...