تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : ۴۱۹۰۱۷
همتی:

۹۸ سال بسیار سختی برای بانک مرکزی بود

۰
۹۸ سال بسیار سختی برای بانک مرکزی بود
کبنا ؛ رئیس کل بانک مرکزی گفت: سال ۹۸ سال بسیار سختی برای این نهاد بوده، اما به خوبی از طوفان‌ها عبور شده است.
به گزارش کبنا، «عبدالناصر همتی» در آخرین روز سال ۹۸ در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: سال ١٣٩٨، سال بسیار سختی بود. کشور به صورت ناجوانمردانه و ظالمانه‌ای، آماج شدیدترین طوفان‌های اقتصادی قرار گرفت که هر کدام برای ازهم گسستن و فروپاشی یک اقتصاد کفایت می کرد. تحریم‌های خودسرانه و یکجانبه آمریکا، شوک شدید صادرات نفت، اعمال محدودیت شدید در مبادلات بانکی ... و در آخر، گسترش ویروس کرونا در کشور، بانک مرکزی را در شرایط بسیار دشواری قرار داد که هم باید ثبات اقتصادی را تامین و هم این شوک‌ها را خنثی می کرد.
وی در ادامه آورده است: بانک مرکزی، با کمک همکاران در دولت و حمایت‌های بی بدیل همه ارکان کشور تا امروز، این آزمون را با توجه به همه دشواری‌ها و شرایط دشوار پشت سرگذاشته است. اتفاقات امروز که در کشورهای توسعه یافته ضربه بسیار سختی به اقتصاد آنها  وارد کرد و ضررهای سنگینی بر مردم و اقتصاد آن‌ها تحمیل کرد، گواه این است که بانک مرکزی ایران، در حد توان خود توانسته بسیاری از ضربه ها را خنثی و از آسیب شدید به اقتصاد، تا حد زیادی جلوگیری کد.
رئیس کل بانک مرکزی در بخش پایانی مطلب خود آورده است: همزمان، اصلاحات بسیار مهمی نیز در سیاست گذاری اقتصادی کشور، در بخش ارز و  بخش پول، اتفاق افتاد که به تدریج ثمرات آن آشکار خواهد شد. همکاران همه تلاش خود را به کار بستند؛ با این حال صمیمانه از تک تک مردم کشور بابت همه کاستی‌ها پوزش می خواهم و همزمان نیز از مردم عزیز بابت حمایت‌های خود از بانک مرکزی با تمام وجود قدردانی می‌کنم. امیدوارم سال آینده، سال بهروزی، سلامتی و موفقیت برای همه مردم به ویژه همکاران تلاشگر نظام بانکی باشد و در سایه توجه همگان به توصیه‌های بهداشتی و رعایت دقیق پروتکل‌های آن، شاهد ریشه کن شدن سریعتر ویروس کرونا باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنیم؟

چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنیم؟

تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند علاوه بر کمک به فرد، منفعتی جمعی هم دارد: بدن افراد در ...
چگونه استرس کودکان‌مان را در مواجهه با بیماری کرونا کاهش دهیم؟

چگونه استرس کودکان‌مان را در مواجهه با بیماری کرونا کاهش دهیم؟

کودکان ممکن است به روش‌های مختلفی نسبت به استرس واکنش نشان بدهند، مثلاً بیشتربه والدین ...
رشد روزانه مبتلایانِ کرونا در ایران مشابه کره جنوبی / ۵۴ سال؛ میانگین سنی مبتلایان

رشد روزانه مبتلایانِ کرونا در ایران مشابه کره جنوبی / ۵۴ سال؛ میانگین سنی مبتلایان

سخنگوی وزارت بهداشت نمودار متوسط میزان رشد روزانه مبتلایان به کروناویروس جدید در ایران ...