تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب : ۴۱۷۹۶۸
معاون پیشگیری از وقع جرم دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد:

تیراندازی در مراسم استقبال از نامزدها جرم است / برخورد قاطع دستگاه قضا با مجرمان / دستگیری 8 اسلحه بدست در تبلیغات انتخابات چند شهر استان / خرید رای با بنزین رایگان

۱
تیراندازی در مراسم استقبال از نامزدها جرم است / دستگیری 8 نفر اسلحه به دست در تبلیغات انتخابات
کبنا ؛
به نقل از روابط  عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ «سید عیسی حسنی» معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اظهار این که همان گونه که قبلاً گفته بودیم در راستای اجرای دستورات رئیس معزز قوه قضائیه و تأکیدات رئیس کل محترم دادگستری استان، اقدامات مان را در دستگاه قضایی برای تامین امنیت مردم در انتخابات تشدید می کنیم و تحمل نمی کنیم که فردی در مراسم استقبال و یا سایر برنامه ها اقدام به تیر اندازی و از بین بردن امنیت مردم کند. 
سید عیسی حسنی عنوان کرد: با تلاش دادستان‌ محترم مرکز استان و شهرستانها و نیروی محترم انتظامی و البته کمک مردمی در شناسایی مجرمین، در همین راستا قریب به 8 نفر از افرادی که در شهرستان های مختلف استان از جمله شهرستان دنا، بخش های کبکیان و دیشموک ، اقدام به تیر اندازی در مراسم استقبال از کاندیداها کرده بودند شناسایی و 3 نفر تا کنوان بازداشت شده اند.معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار داشت: 8 نفر از افرادی که در سطح استان در استقبال از نامزدهای انتخاباتی اقدام به تیراندازی کرده بودند شناسایی و در حال دستگیری هستند.
وی در ادامه با بیان که خط قرمز دستگاه قضایی امنیت و آسایش عمومی است تأکید کرد: از مردم درخواست می کنیم که در برقراری نظم و امنیت خادمان خود را در دستگاه های قضایی ، امنیتی و انتظامی یاری کنند.
حسنی گفت: افراد دستگیر شده علاوه بر این که حداقل تا پایان انتخابات دربازداشت هستند، سلاح آن ها نیز طبق قانون ضبط می شود.
 معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در خصوص تیراندازی در استقبال از نامزدهای انتخاباتی هشدار داد و افزود: تیراندازی با اسلحه ی مجاز هم جرم است بنابراین شایسته است کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی به هواداران خود توصیه کنند در مراسم استقبال از آنان در شهرستان های مختلف، از هیجانی شدن پرهیز کرده و از سلاح استفاده نکنند.
همچنین معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از شناسایی افرادی که در کهگیلویه برای خرید رأی، بنزین رایگان می دادند، خبر داد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: با تلاش معاونت پیشگیری دادگستری و دادستان محترم شهرستان کهگیلویه عوامل وابسته به یکی از کاندیداهای مجلس که مبادرت به تهیه حواله و دادن بنزین رایگان به برخی افراد در راستای خرید و فروش رأی نموده بودند تعقیب، شناسایی و برای آنها تشکیل پرونده صورت گرفت.
 سید عیسی حسنی افزود: در راستای مصوبات شورای تأمین و کمیته پیشگیری و برخورد با جرائم انتخاباتی استان، کلیه دادستان‌های محترم در حوزه های قضایی، فعال و به محض مشاهده یا ملاحظه هرگونه جرم یا وصول خبر یا گزارش مبادرت به برخورد قضایی می نمایند.  
وی گفت: در این راستا امروز خبری از اعضای سامانه جامع اطلاعات مردمی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، مبنی بر اعطای بنزین رایگان که اولین بار به این شکل در استان مشاهده می شد، توسط یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه قضایی کهگیلویه واصل که به دادستان محترم عمومی و انقلاب اطلاع داده شد.
حسنی افزود: در همین راستا، با هماهنگی مقامات قضایی و انتظامی شهرستان  موضوع کشف، مدارک جمع آوری و برای اقدام کنندگان به خرید و فروش، تشکیل پرونده کیفری گردیده است. 
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در ادامه با اظهاراین که آنچه  ویژگی این دوره از انتخابات را متمایز از سایر ادوار می نماید، اطلاع رسانی سریع و کمک مردمی در  ارائه مستندات به صورت مستقیم به سامانه های اطلاع رسانی دادگستری استان، از اقدامات مجرمانه افراد می باشد،بیان داشت: البته دستگاه قضایی ضمن تقدیر و تشکر از امت حزب الله خود را مکلف  به انجام تکلیف قانونی در برخورد با جرایم انتخاباتی می داند.
نام شما

آدرس ايميل شما

اجراهای شب ششم جشنواره موسیقی فجر؛ نغمه‌های چکاوک در تالار وحدت

اجراهای شب ششم جشنواره موسیقی فجر؛ نغمه‌های چکاوک در تالار وحدت

شب ششم از سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، با حضور ۱۲ هنرمند و گروه ایرانی و خارجی در شش ...
اصلاح‌طلبان و لیست‌‌های انتخاباتی

اصلاح‌طلبان و لیست‌‌های انتخاباتی

هرچند برخی گمانه‌زنی‌ها ارائه این ۲ لیست را تاکتیک اصلاح‌طلبان برای رسیدن به لیستی واحد ...
​​​​​​​پیش نویس لایحه همه پرسی در مورد نظارت استصوابی تهیه شد

​​​​​​​پیش نویس لایحه همه پرسی در مورد نظارت استصوابی تهیه شد

این لایحه چارچوب نظارت استصوابی را مشخص می کند و چون باید در قالب همه پرسی در آید، کوتاه ...